• تاریخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  • شناسه خبر: 8759

کلنگ زنی طرح گازرسانی به روستای دلی رباط باشت با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد ریال

آفتاب دنا : در آیینی با حضور غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ، رحمان خادم مدیرعامل شرکت گاز استان، و جمعی از مسئولان استانی وشهرستانی کلنگ گازرسانی به روستای دلی رباط از تواب ...

496آفتاب دنا : در آیینی با حضور غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ، رحمان خادم مدیرعامل شرکت گاز استان، و جمعی از مسئولان استانی وشهرستانی کلنگ گازرسانی به روستای دلی رباط از توابع  شهرستان باشت به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ،مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد در آیین کلنگ زنی گازرسانی به روستای دلی رباط از توابع باشت که با حضور نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون ۱۶ طرح گازرسانی در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست که با تکمیل آنها ۱۸۲ روستای این استان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی تصریح کرد: طرح گازرسانی به شهرهای قلعه رییسی و دیشموک و ۱۰۸ روستای اطراف، گازرسانی به روستاهای ممبی و سرآسیاب با ۳۸ روستا از مهمترین طرح های در حال اجرای این استان است.

خادم تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز در کهگیلویه و بویراحمد را ۵۸۳ روستا برآورد کرد و افزود: از این تعداد ۲۳۰ روستا از چهار ساله گذشته تاکنون به شبکه گاز متصل شده اند.

خادم بیان کرد: هم اکنون بیش از ۱۷۰ هزار مشترک شرکت گاز در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که که بیش از ۵۲ هزار مشترک در مناطق روستایی سکونت دارند.

خادم تصریح کرد:تاکنون ۷۵ درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار این استان گازرسانی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۴۰۰۰متر لوله پلی اتیلن اجرا می شود گفت: ۳میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه خواهد شد.

خادم بیان کرد: با بهره برداری از طرح گازرسانی به روستای دلی رباط ۲۵ خانوار از نعمت گاز بهره مند می شوند.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت نیز در این آیین به اهمیت گازرسانی به روستاها و تقدیر از فعالیتهای شرکت گاز استان در این باره گفت: توسعه زیرساخت های رفاهی مناطق روستایی ضرورتی برای کاهش مهاجرت به شهرهاست.

غلامرضا تاجگردون با اشاره به اهمیت ماندگاری اهالی در مناطق روستایی افزود: حاشیه نشینی، افزایش شغل های کاذب مانند دست فروشی، کاهش تولید ملی و وابستگی به بیگانگان از پیامدهای مهاجرت روستاییان به شهرهاست.

496

 

DSC02403