• تاریخ: 2017/07/06
  • شناسه خبر: 7245

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد

نرخ بیکاری فصلی در کهگیلویه و بویراحمد پایین‌تر از میانگین کشوری است/ گلخانه‌ها باید از فرودگاه یاسوج منتقل شوند

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باتوجه به رعایت مسائل امنیتی گلخانه‌های موجود در محل فرودگاه یاسوج باید تخلیه و به مکان دیگری منتقل شوند. ...

indexبه گزارش آفتاب دنا از یاسوج، مجید محنایی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت گلخانه‌های فرودگاه شهر یاسوج با بیان اینکه همگان تا حدودی بر مسائل حقوقی و عمومی اشراف داریم، اظهار داشت: به طور قطع شرکت فرودگاه‌های کشور بند به بند این قرارداد را براساس قانون اجرا کرده است.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: غیر قابل باور است که مسئولان وقت در سال ۸۹ در فرودگاه یاسوج طرح گلخانه زده‌اند و قرادادی امضا شده است که طرف مقابل یکطرفه می‌تواند آن را لغو کند.

وی با تاکید بر اینکه به خاطر رعایت مسائل امنیتی در هر صورت باید گلخانه‌ها از محل فرودگاه یاسوج به مکان دیگری منتقل شوند، عنوان کرد: برای حل این مشکل هیئتی متشکل از نماینده حقوقی استانداری، نماینده حقوقی گلخانه‌داران و نماینده حقوقی فرودگاه ظرف یک ماه برای پیگیری این موضوع تشکیل و پیشنهادات لازم را ارائه دهند.

محنایی افزود: در هیئت دیگری نیز که ظرف یک هفته آینده باید تشکیل شود سازمان جهادکشاورزی باید به فکر جابه جایی گلخانه‌ها باشد و محل جدیدی برای استقرار این واحدها پیش بینی شود.

وی با تاکید بر اینکه مسئله اشتغال در استان یک مسئله حیاتی است، ابراز کرد: سال گذشته نرخ بیکاری در استان از ۱۷٫۷ درصد به ۱۳٫۳ درصد کاهش یافت که بهترین و مناسبت‌ترین کاهش در کشور را داشتیم.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه میانگین نرخ تورم این فصل در کشور ۱۲٫۶ درصد است، خاطرنشان کرد: نرخ تورم فصلی در استان از میانگین کشوری پایین‌تر است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست