• تاریخ: 2015/10/21
  • شناسه خبر: 4566

کارشناس مسئول فنی وحرفه ای آموزش وپرورش بویراحمد خبرداد :

تحصیل ۲۲۰۰نفر هنرجو در هنرستانهای شهرستان بویراحمد

محمد جهانبین گفت:در شهرستان بویراحمد 9 هنرستان دولتی و 5هنرستان غیر دولتی وجود دارد که 2200نفرهنرجو در این هنرستانها در رشته های فنی وکاردانش مشغول تحصیل هستند و 270 هنرآموز کار آموزش آنها را برعهده دارند. ...

DSC_0078نسیم دنا : کارشناس مسئول فنی وحرفه ای آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد از تحصیل ۲۲۰۰هنرجو در هنرستانهای این شهرستان در سال تحصیلی جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم دنا ،مهندس محمد جهانبین گفت:در شهرستان بویراحمد ۹ هنرستان دولتی و ۵هنرستان غیر دولتی وجود دارد که ۲۲۰۰نفرهنرجو در این هنرستانها در رشته های فنی وکاردانش مشغول تحصیل هستند و ۲۷۰ هنرآموز کار آموزش آنها را برعهده دارند.

وی افزود: درضمیمه ۷ دبیرستان در این شهرستان نیز هنرجویان درسه رشته حسابداری ،کامپیوتر وکودکیاری مشغول تحصیل هستند.

جهانبین استقبال دانش آموزان از تحصیل در رشته های فنی وحرفه ای را بسیار خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت : کمبود فضا وتجهیزات کارگاهی در برخی هنرستانها ی این شهرستان از مهمترین مشکلات پیش روی این واحدهای آموزشی است .

وی توجه خاص وزارت آموزش وپرورش به تحصیل دانش آموزان در رشته های فنی وحرفه ای را یادآور شد و اظهار داشت: امروزه در اثر گسترش صنعت و تکنولوژی ،وجود نیروی انسانی متخصص , یک نیاز اساسی در مراکز تولیدی ؛ صنعتی و خدماتی به شمار می آید و آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان عامل مهم تربیت این نیروها مورد توجه قرار گرفته است.

مهندس جهانبین نقش آموزش های فنی و حرفه ای را در مهارت آموزی وتربیت افرادی آگاه به تکنولوژی روز و کار آمد در چرخه سازندگی کشور بسیار مهم وتاثیرگذار دانست.

کارشناس مسئول فنی وحرفه ای آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: هدف کلی در دوره سه ساله هنرستانها ،تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمدی است که بتواند علاوه بر انجام وظایف شهروندی ،با استفاده از آموخته های خویش در مشاغل مربوط به رشته خویش در سطوح میــانی تکنیسین به کار اشتغال ورزد.

جهانبین در پایان گفت: هنرستانهای فنی وحرفه ای نقش مهمی در اشتغال زایی دارند وهنرجویان در طول تحصیل مهارتهای لازم را در رشته های مختلف آموزش می بینند و آسانتر جذب بازار کار می شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست