• تاریخ: 2014/08/22
  • شناسه خبر: 1800

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد:

محققان برای رساندن مسجد به جایگاه واقعی آن بکوشند

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: محققان، پزوهشگران، دانشمندان و نویسندگان به طور متعهدانه و دلسوزانه برای معرفی و رساندن مسجد به جایگاه واقعی آن تلاش کنند. ...

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: محققان، پزوهشگران، دانشمندان و نویسندگان به طور متعهدانه و دلسوزانه برای معرفی و رساندن مسجد به جایگاه واقعی آن تلاش کنند.

IMG17524832
به گزارش  نسیم دنا حجت الاسلام و المسلمین سید شرف الدین ملک حسینی  در آیین اختتامیه سومین همایش ملی مساجد و جهان اسلام در یاسوج افزود: دین مبین اسلام برخلاف سایر ادیان به جای نمادگرایی، میراث داری و نگاه سخت افزاری به مساجد بر نمونه گرایی و پویایی آنها تکیه دارد.

وی بیان کرد: عنصر اساسی در ساخت مسجد از نظر دین مبین اسلام به جای عناصر میراثی، مرده گرایی و نگاه سخت افزاری مواردی شامل هدایتگری و توجه به شرافت و کرامت انسانی است. ملک حسینی با اشاره به برخی ویژگی های مساجد، اظهار کرد: مسجد آمیزه ای از عناصر زمانی، مکانی و انسانی بوده و مسیر، مبدا و جهت هدایت انسان ها نیز در مسجد خلاصه می شود. وی عنوان کرد: مسجد علاوه بر آنکه نماد توحید و عبودیت است همواره بر تربیت و هدایت انسان ها نیز تاکید می کند.

ملک حسینی ابراز داشت: خداوند متعال جایگاهی پویاتر از مسجد برای هدایت انسان ها معرفی نکرده تا آنجا که امام علی (ع) حضور در مسجد را بر حضور در بهشت ترجیح می دهد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست