• تاریخ: 2019/09/16
  • شناسه خبر: 13367

جوانان باید سرزنده و شاداب باشند تا تهذیب و تحصیل اتفاق بیفتد/توزیع تجهیزات ورزشی به ارزش ۲٫۵میلیارد تومان بین مدارس کهگیلویه و بویراحمد

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و پروژه مهر خرید تجهیزات ورزشی بین شهرستان ها و مناطق با توجه به نیازسنجی انجام شده توزیع شد. ...

آفتاب دنا : در آستانه سال تحصیلی۹۹-۹۸ تجهیزات ورزشی برای مدارس ۱۳ شهرستان و منطقه استان کهگیلویه وبویراحمد با اعتبار حدود ۲٫۵میلیارد تومان توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آیین توزیع تجهیزات ورزشی در بین آموزش وپرورش شهرستانها و مناطق گفت: یکی از زمینه های یادگیری ایجاد سلامت، شادابی و نشاط است.

حسین کلانتری افزود: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری درباره جوانان سه وظیفه تحصیل، تهذیب و ورزش داریم.

وی بیان کرد: کسی که شاداب نباشد نمی تواند نماز بخواند و خوب درس یاد بگیرد. پس جوانان باید سرزنده و شاداب باشند تا نماز (تهذیب) و تحصیل اتفاق بیفتد. این تجهیزات ورزشی توزیع شده باید به صورت فصلی جایگزین شوند.

توزیع تجهیزات ورزشی به ارزش ۲٫۵میلیارد تومان بین مدارس کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: در آستانه سال تحصیلی ۹۸_۹۹ تجهیزات ورزشی با اعتبار حدود ۲٫۵میلیارد تومان بین مدارس شهرستان ها و مناطق استان توزیع شد.

هادی زارع پور افزود: بر اساس پیشرفت های فناورانه که در دنیا صورت گرفته، تغییر سبک زندگی، حاکمیت زندگی ماشینی و تهدید زندگی نسل جوان اقدامات خوبی در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

وی اظهارکرد: امروزه بررسی ها و تحقیقات نشان داده که رابطه معنا داری بین ورزش و نشاط وجود دارد یعنی هرچه تحرک بدنی بیشتر باشد نشاط در جامعه نیز بیشتر است. سیاست های آموزش و پرورش این است که نسل با نشاط را تربیت کنیم و روحیه نشاط را دربین دانش آموزان تقویت نماییم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امسال بنا شده که حرکات کششی را در کلاس های درس قبل از شروع هر جلسه داشته باشیم تا دانش آموزان با نشاط بیشتری بتوانند مطالب را فرا بگیرند.

زارع پور بیان کرد: در آستانه سال تحصیلی ۹۸_۹۹ تجهیزات ورزشی برای مدارس شهرستان ها و مناطق استان توزیع شده است.

وی ادامه داد: به منظور خرید تجهیزات ورزشی، تجهیز کلاس های تربیت بدنی و احداث سالن غذاخوری در مجموعه پوریای ولی یاسوج حدود ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبارات تخصیص داده شد. امیدواریم بتوانیم با گام های بلندتری در این زمینه به رشد و ارتقای ورزش و تربیت بدنی مدارس کمک کنیم.

اقلام ورزشی خریداری شده در حیطه رشته های ورزشی آموزشگاهی است

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در مراسم توزیع تجهیزات ورزشی برای مدارس ۱۳ شهرستان و منطقه استان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و پروژه مهر خرید تجهیزات ورزشی بین شهرستان ها و مناطق با توجه به نیازسنجی انجام شده توزیع شد.

دکتر سیده فریبا حسینی افزود: اقلام ورزشی خریداری شده در حیطه رشته های ورزشی آموزشگاهی است که شامل انواع و اقسام توپ های فوتسال، والیبال، بسکتبال، هندبال، پینگ پنگ و بدمینتون و راکت های پینگ پنگ و بدمینتون، تور دروازه هندبال، بسکتبال و والبیال، حلقه هولاهوپ و تخته انعطاف توزیع کردیم.