• تاریخ: 2019/08/09
  • شناسه خبر: 13027

اتفاقات خوبی در حوزه آب کهگیلویه در راه است /اخذ سهم تخصیص کهگیلویه بزرگ از رودخانه مارون برای اولین بار

آفتاب دنا : داوودی مهر اخذ سهم تخصیص کهگیلویه بزرگ از رودخانه مارون از زیرحوزه دریای عمان و خلیج فارس را اتفاق مهمی دانست که برای اولین بار در طول تاریخ روی داده است. ...

آفتاب دنا : مدیرعامل اب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد اخذ سهم تخصیص کهگیلویه بزرگ از رودخانه مارون از زیرحوزه دریای عمان و خلیج فارس را اتفاق مهمی دانست که برای اولین بار در طول تاریخ روی داده است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا : علی داوودی مهر در بازدید از پروژه آبرسانی به این ۴ شهر و۳۵۰روستای حومه با ضرورت پیگیری و نظارت از طرح های در حال اجرا گفت: تلاش داریم با تغییر روند، وضعیت پروژه ها را بهبود بدهیم و این کار را با فراهم کردن بستر پروژه و باجلسات ستادی آغاز کردیم.

داوودی مهر تاکید کرد: در این طرح آبرسانی باسامانه انتقالی ۸۰کیلومتر با افق جمعیتی حتی ۲۵۰هزار نفری در ۱۵ سال اینده شاهد تنش آبی نخواهیم بود.

وی تنش آبی در دهدشت و سوق را مهم خواند و بر اولویت بندی انتقال اب به این دو شهر تاکید نمود.

داوودی مهر قرارداد اولیه این طرح را ۱۷۵میلیاردتومان عنوان کرد.

مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به پیشرفت ۲۲درصدی طرح آن را ناکافی بیان کرد و افزود: مشکلات اعتباری و نوسان قیمت ها و همچنین معارضات در این زمینه نقش دارند.

داوودی مهر ادامه داد:باید بررسی کنیم کدام گلوگاه امکان زودتر به بهره برداری رسیدن برخی از پروژه ها وجود دارد تا آن را زودتر احداث نماییم.

وی تصریح کرد:در پروژه آبرسانی دهدشت غربی با ۲ خط انتقال آب مارون از سرشاخه ایدنک انجام می شود که با توجه به ۵ هزار هکتار اراضی تحت پوشش در فاز اول آب ۲هزار هکتار از آنها را تامین کنیم.

وی خاطرنشان کرد:در برنامه زمانبندی بااجرای ۳۰درصدسامانه انتقال  را به ثمر می رسانیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با تشکر از مدیران در سطح ملی با اشاره به تامین آب دیشموک و اتصال ان به پروژه ۴ شهر گفت: آبرسانی به دیشموک در بخش تحت فشار به زودی آغاز می شود.
وی اختصاص اعتبار به طرح های آبی در این شهرستان ها را روبه رشد عنوان کرد و گفت: درسال جاری در کهگیلویه بزرگ۹۰میلیاردتومان اعتبارتصویبی داریم.

مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد اخذ سهم تخصیص کهگیلویه بزرگ از رودخانه مارون از زیرحوزه دریای عمان و خلیج فارس را اتفاق مهمی دانست که برای اولین بار در طول تاریخ روی داده است.

داوودی مهر اظهارکرد:اتفاقات خوبی در حوزه آب کهگیلویه در راه است  وعزم همکاران شهرستانی و استانی نیز پیگیری مجدانه تا حصول نتیجه و بهره برداری از این طرح ها می باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست