• تاریخ: 2019/07/30
  • شناسه خبر: 12880

استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛

اجرای طرح پایلوت《روستای بدون بیکار》در جلیل / گام بلند دولت برای توسعه پایدار/ تخصیص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به روستای جلیل

آفتاب دنا : استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مردم روستای جلیل خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه علی اصغر نورالله زاد ...

آفتاب دنا : استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مردم روستای جلیل خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه علی اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، رستمی مدیر عامل بنیاد وفاق سبز علوی و تعدادی از مدیران به روستاهای باغچه جلیل و اسلام آباد سفر کردند.

استاندار و هیئت همراه هنگام ورود به روستای باغچه جلیل مورد استقبال مردم و مسئولان محلی قرار گرفتند.

استاندار در ابتدای سفر خود به این منطقه با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای این روستا ادای احترام کرد.

کلانتری در دیدار با جمعی از مردم روستاهای جلیل و اسلام آباد به صورت چهره به چهره گفتگو و دستورات لازم جهت پیگیری مطالبات و تقاضاهای مردمی را صادر کرد.

استاندار همچین در مسجد روستای جلیل حضور یافت و در بین مردم به صحبت پرداخت.

کلانتری در این دیدار با بیان اینکه باید واقع بینانه به مشکلات و کمبودات نگاه کنیم، عنوان کرد: نباید خدمات نظام در طول ۴۰ سال اخیر نادیده گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ هزارمترمربع آسفالت با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در روستای باغچه جلیل عملیاتی شده است.

کلانتری با اشاره به پیش بینی ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای روستای جلیل در کمیته برنامه ریزی استان، بیان کرد: انتظار می رود اصحاب رسانه و تریبون داران بدون هرگونه حب و بغضی و واقع بینانه خدمات نظام را برای مردم بیان کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال برای جوانان مهم ترین دغدغه دولت تدبیر و امید است، اظهار داشت: باغچه جلیل به عنوان پایلوت و روستای هدف اجرای طرح《روستای بدون بیکار》انتخاب شده است.

وی با تاکید بر اینکه نورامید نباید در دل هیچ کسی کم سو شود، بیان کرد: در صورت رفع معارضات اجتماعی بدون شک طرح های بیشتری در این روستا اجرا خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان خواستار همکاری بیش از پیش مردم برای اجرای طرح های عمرانی شد و افزود: برای نگهداری طرح ها نیازمند همکاری مردم با مسئولان هستیم تا با جذب اعتبارات زمینه پیشرفت منطقه را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در قالب بیش از ۱۰۱ پرونده برای مردم جلیل پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: با پرداخت این تسهیلات هیچ جوان بیکاری در این روستا دیگر وجود ندارد.

کلانتری افزود: طی دو روز گذشته ۱۱ نفر از تعداد ۱۰۱ متقاضی تسهیلات دریافت کرده اند.

وی بیان کرد: این طرح روستای بدون بیکار با همکاری دولت، صندوق کارآفرینی امید و با مشارکت بنیاد سبز وفاق علوی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج سازندگی انجام شده است.

قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد در این آیین با بیان این که با همکاری یکدیگر تعداد ۶۵۰ مسکن محرومین را شروع کرده‌ایم اظهار کرد: با کمک سپاه و مؤسسات دیگر ۱۹۰ مسکن را امسال کلنگ‌زنی می‌کنیم و با کمک خیرینی که به فکر نیازمندان هستند از این دست اقدامات در آینده انجام می‌دهیم.

شاهرخ کناری فرماندار شهرستان بویراحمد هم در این آیین با بیان این که استان به نسبت جمعیت خود بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است گفت: منطقه جلیل نیز تعداد ۶۰ شهید تقدیم کرده است.

وی به سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۳ به این منطقه اشاره کرد و گفت: با سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری بسیاری از مشکلات استان برطرف شد و اکنون منطقه جلیل مفتخر به وجود قدمگاه مقام معظم رهبری است.

این مسؤول به اقداماتی که در این دو روستا در طول چند وقت اخیر شده اشاره کرد و از آسفالت معابر به مقدار ۱۰ هزار متر مربع با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی به عنوان یکی از اقدامات یاد کرد.

فرماندار بویراحمد از همکاری دستگاه‌های دولتی با مؤسسه خیریه وفاق سبز علوی با همراهی سپاه و کمیته امداد و صندوق کارآفرینی امید برای رفع محرومیت در این دو روستا سخن به میان آورد و گفت: در فرمانداری بویراحمد هرگونه کمکی که بتوانیم جهت اشتغال زایی در این دو روستا انجام خواهیم داد.

امیرحسین رستمی مدیرعامل مؤسسه خیریه وفاق سبز علوی از دیگر سخنرانان  مراسم بود که به رسالت بنیاد در خصوص محرومیت‌زدایی و اقدامات فرهنگی و مقابله با آسیب‌ها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مسؤولان استان به خصوص فرمانده سپاه فتح در همه حال پاسخگوی ما بوده‌اند و پای کار هستند.

رستمی به اقدامات رو به جلوی موسسه در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: تاکنون با مشارکت کمیته امداد تعداد ۴۳۰ منزل محرومین در استان ساخته شده و یک مدرسه و سه مدرسه سیار هم با مشارکت آموزش و پرورش احداث و ایجاد شده است.

سردار حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد از دیگر سخنرانان این نشست بود که به اقدامات صورت گرفته در روستاهای باغچه و اسلام‌آباد اشاره کرد و گفت: یک باب خانه برای مادر شهید ساخته‌ایم و کلنگ مسجد روستای اسلام‌آباد را با مشارکت مؤسسه سبز علوی به زمین می‌زنیم.

وی گفت: این جا قدمگاه مقام معظم رهبری و مفتخر به حضور و قدوم رهبر معظم انقلاب است و از جمله روستاهایی به شمار می‌رود که چند برابر میانگین جمعیت خود شهید در راه انقلاب و امام و ارزش‌ها تقدیم کرده است.

حسن‌پور مدیر صندوق کارآفرینی امید در استان هم به استراتژی این صندوق در راستای حمایت از کسب و کار در روستاها اشاره کرد و گفت: تبدیل روستاها به روستاهای فاقد بیکار از جمله برنامه‌های صندوق است که در این دو روستا نیز در حال اجراست.

وی به شناسایی بیش از ۱۰۰ نفر بیکار در روستاهای باغچه و اسلام‌آباد اشاره کرد و گفت: به همین منظور ۸۰ فقره پرونده تشکیل و ۶۰ نفر در مرحله انعقاد قرار دارند و به ۱۱ نفر هم تسهیلات پرداخت شده است و سرمایه‌گذاری صندوق برای رفع بیکاری در این دو روستا ۴۵ میلیارد ریالی است.

حسن‌پور به جذب اعتبارات ۳٫۵ برابری اشاره کرد و گفت: در این چند سال ۱۵ هزار فقره پرونده تشکیل داده‌ایم و ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

استاندار همچنین در بازدید از محور روستای جلیل خواستار ساماندهی راه ارتباطی مردم شد.

در حاشیه این سفر کلنگ مسجد روستای اسلام آباد در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع به زمین زده شد.

همچنین خانه مادر شهید《مسعود نوروزیان》به بهره برداری رسید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست