• تاریخ: 2019/06/01
  • شناسه خبر: 12462

مدیران به جای فضا سازی رسانه ای عملکرد خود را شفاف سازی کنند/استاندار پاسخگویی مسائل استان باشد

شفاف سازی امور برای اطمینان مردم از خدمات صورت گرفته کاری ارزشمند و در خور تحسین است و اگر ایرادی در نحوه خدمت رسانی وارد است می توان در فضایی منطقی و مستدل به دور از مسائل حاشیه ای والتهاب آور که حرمت افراد ،ادب واخلا ...

آفتاب دنا – سید ولی موسوی /// این روزها در فضای رسانه ای برخی نقدها به عملکردها باعث شده است که دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، مدیرکل امور بانوان استانداری و مدیرکل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه وبویراحمد راجع به فعالیتها و خدماتی که به مردم ارائه می دادند و یا ارائه می دهند پاسخهایی در جواب همدیگر منتشر کنند .

شفاف سازی امور برای اطمینان مردم از خدمات صورت گرفته کاری ارزشمند و در خور تحسین است و اگر ایرادی در نحوه خدمت رسانی وارد است می توان  در فضایی منطقی و مستدل به دور از مسائل حاشیه ای والتهاب آور که حرمت افراد ،ادب  واخلاق در آن رعایت شده باشد به گفتگو نشست.

بدون تردید آگاهی های اجتماعی مردم  در عصر ارتباطات آنقدر بالا رفته است که می توانند در رابطه با عملکردها به خوبی قضاوت کنند و  مردم دررابطه با عملکرد مسئولان بهترین قضاوت را خواهند داشت .

مردم  در نظام اسلامی به عنوان صاحبان اصلی انقلاب حق دارند در جریان همه امور قرار بگیرند این چه ادبیاتی است که مسئولان به جای پاسخگویی در باره عملکردها و نقدهایی که احیانا برآنها وارد است به همدیگر جواب دهند که هم فضای افکار عمومی واستان را تحت تاثیر اینگونه برخوردهای رسانه ای قرار دهند و هم باعث ناکارآمد جلوه دادن خدمات نظام شوند که مردم احساس کنند هر کسی که در معرض قدرت قرار می گیرد مطابق سلیقه خودش با بیت المال برخورد کند.

قانون معیارو ملاک عمل مسئولان است، هم مردم بر عملکرد مسئولان باید نظارت و مطالبه گری داشته باشند وهم دستگاههای نظارتی طبق قانون وظیفه دارند هر گونه تخلف از قوانین و سوء استفاده از موقعیت شغلی افراد در مناصب دولتی را رصد و در صورت احراز تخلف برخورد نمایند.

به این سه بزرگوار که هر سه از نیروهای توانمند استان در حوزه مدیریتی هستند پیشنهاد می شود موضوعی پیرامون عملکردها و نقدهایی که به همدیگر وارد می کنند درفضایی صمیمی در یک مناظره علمی و منطقی که چهارچوب تعریف شده دارد و یا در یک نشست خبری به میزبانی یکی از رسانه های استان پاسخگوی عملکرد خویش باشند و نگذارند اینچنین به همدیگر با ادبیات سخیف در فضای افکار عمومی با هم سخن بگویند.

ذکر این نکته نیز در پایان این مطلب ضروری است ، متاسفانه استاندار به عنوان مدیر ارشد استان و نماینده عالی دولت علی رغم وعده ای که در سال گذشته در دهه فجر پیرامون نشست خبری دادند خلف وعده نمودند که انتظار می رود با توجه به ابهاماتی که پیرامون عملکرد دولت در استان وجود دارد نیز در نشستی خبری پاسخگو باشند. اگر هم استاندار فرصت کافی ندارند مدیرکل حوزه استاندار که هم اشراف خوبی بر مسائل استان دارد و هم از مدیران تاثیر گذار در استان است در این زمینه پاسخگوی خبرنگاران باشند.

همچنین دکتر روحانی رئیس جمهور محترم چند روز گذشته در جمع اصحاب رسانه بیان فرمودند که این دولت بیشترین ارتباط را با مردم دارد که متاسفانه در استان کهگیلویه وبویراحمد کمترین ارتباط بین مردم و استاندار وجود دارد. امیدواریم استاندار به همراه مدیران در مجامع عمومی بیشتر به میان مردم برود تا ضمن اینکه مشکلات ودرد رنج مردم را از نزدیک لمس می کند برای کمک به حل آلام و دردهای این روزهای مردم چاره اندیشی نمایند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست