• تاریخ: 2019/02/24
  • شناسه خبر: 11530

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

کشتارگاهای غیر مجاز تعطیل می شوند.

کشتارگاه یاسوج با هزینه‌های زیادی راه‌اندازی شد اما کشتار غیرمجاز اطراف این شهر، کشتارگاه را در آستانه تعطیلی قرار داده بودند. ...

آفتاب دنا: بهنام‌پور مدیر امور دام جهاد کشاورزی گفت: قاچاق دام یکی از پرسودترین قاچاق‌ها است و عده‌ای از آن نفع می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنابه نقل از فارس، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد  در نشست بعدازظهر امروز ساماندهی کشتارگاه با اشاره به اینکه کشتارگاه یاسوج در آستانه تعطیلی است،گفت: کشتارگاه یاسوج با هزینه‌های زیادی راه‌اندازی شد اما کشتار غیرمجاز اطراف این شهر، کشتارگاه را در آستانه تعطیلی قرار داده بودند.

عبدالله بهمنش با اشاره به تعطیلی کشتارگاه سی‌سخت،گفت: کشتارگاه باشت تعطیل است اما کشتارگاه لیکک فعال است که این کشتارگاه فاقد کوره لاشه سوز و دیگر مشکلات است که بعد از عید مشکلات رفع شود در غیر اینصورت تعطیل می‌شود.

وی به وضعیت کشتارگاه گچساران اشاره کرد و افزود: وضعیت کشتارگاه گچساران نامناسب است اما همچنان بی‌توجه به اخطاریه‌های است و مسائل زیست محیطی رعایت نمی‌شود.

این مسوول بیان کرد: کشتارگاه کهگیلویه فعال است اما برخی مسائل زیست محیطی رعایت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۱ واحد غیرمجاز دام در منطقه تنگاری دشت‌روم پلمب شده گفت: بدترین شرایط کشتار غیرمجاز دام کشور در منطقه تنگاری است که ما این واحدها را پلمب می‌کنیم اما مردم در جلوی این واحدهاکشتار غیرمجاز را ادامه می‌دهند.

در ادامه سید حسین کاظمی با اشاره به اینکه حساسیتی برای جمع‌آوری واحدهای غیرمجاز نیست، افزود: از فرمانداری گرفته تا مرکز بهداشت حساسیتی برای جمع‌آوری واحدهای غیرمجاز نیست و آقایان مانند کبکی سرشان را در برف کردند.

مدیرکل شهرداری و امور شورا استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمی‌شود همه کارهای کاظمی جمع کند آقایان مصلحت کاری و سیاسی کاری را کنار بگذارند تا شاهد کشتار غیرمجاز در شهرستان بویراحمد نباشیم.

وی با اشاره به اینکه چطور کشتار غیرمجاز در دهدشت و گچساران جمع‌آوری شد افزود: خودروهای دوره گرد در طول یک روز جمع شدند.

اما علی نوری شهردار چرام در ادامه به اشاره به قاچاق دام زنده در استان گفت: دام با کیفیت ما از استان خارج و از طریق استان خوزستان به خارج قاچاق می‌شود و آنچه در خود استان می‌ماند دام بی‌کیفیت است.

در قسمت پایانی این نشست بهنام‌پور مدیر امور دام جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: قاچاق دام یکی از پرسودترین قاچاق‌ها است و عده‌ای از آن نفع می‌برند.

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست