• تاریخ: 2018/12/15
  • شناسه خبر: 10732

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان کشورتاکید کرد:

قانونمندی و رعایت اخلاق سرلوحه تمام اقدامات در دانشگاه فرهنگیان

آفتاب دنا : جلسه شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور حجت الاسلام والمسلمین دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان کشور در دفتر مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان ...

آفتاب دنا : جلسه شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور حجت الاسلام والمسلمین دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان کشور در دفتر مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان با حضور اعضا برگزار  شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان کشور در این جلسه با بیان اینکه شورای فرهنگی در هماهنگی و انسجام و ایجاد فرصت نقش مهمی ایفا می کند  گفت:  می توان از ظرفیت این شورا در تحقق دو نکته کلیدی سند تحول بنیادین و مرجعیت نظریه پردازی در حوزه علوم تربیتی  که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فراوان داشتند تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دادگر بر عدم ورود سلیقه های شخصی در امورات دانشگاه، پیشگامی در مسائل اخلاقی، ورود به حوزه های مهارت های کاربردی و بنیادین و نه صرفا سیاسی و نگاه به چشم اندازها و افق های بالاتر در تصویب برنامه ها را خواستار شد.

ایشان ممیزی نشریات دانشجوی قبل از چاپ را خلاف قانون دانستند و ابراز داشتند که تخلف از قانون از هیچ کسی پذیرفتنی نیست و قانونمندی و رعایت اخلاق را به عنوان سرلوحه تمام اقدامات خواندند،

در این جلسه اعضای حاضر در شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان  استان به بیان  دغدغه ها و درخواست های خود پرداختند .

نظارت بیشتر جهت جلوگیری از تنزل کیفی دانشجویان ، کم رنگ شدن جایگاه و نقش مسایل فرهنگی در سازمان مرکزی و به تبع آن در سایر استان ها ، مشکلات برنامه درسی دانشجویان مانند واحدهای اضافی یا مشابه ، مشکلات ساختار اداری دانشگاه در خصوص پیگیری مسائل و طولانی بودن روند بروکراتیک آن ، مشکلات پیش روی طرح بومی گزینی ،  ضرورت  بررسی سند تحول بنیادین در دانشگاه ، مشکلات آموزشی ، لزوم حمایت از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و تریبون آزاد ، نگاه یکسان مسئولین به تشکل های دانشجویی ، نبود فضای فیزیکی و امکانات برای تشکل های دانشجویی و اردوهای دانشجویی از مسائلی بود که در این دیدار توسط اعضای شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مطرح شد .

آخرین بخش سفر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان کشور به یاسوج دیدار با کارکنان بود که از نزدیک صحبت ها و دغدغه های آنان را شنید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست