• تاریخ: 2014/12/08
  • شناسه خبر: 2546

فرماندار کهگیلویه:

پژوهش محوری در دانشگاه‌های کهگیلویه به محاق رفته است

فرماندار کهگیلویه بابیان اینکه پژوهش محوری در دانشگاه‌های کهگیلویه به محاق رفته است،گفت: متأسفانه پژوهش در دانشگاه‌های ما زمان بر و دامنه دار نیست. ...

139308081958572413961063به گزارش نسیم دنا، سید کرامت‌الله کریمی ظهر امروز در به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور دهدشت با گرامیداشت روز دانشجو،اظهار داشت: روز دانشجو روزی است به نام حاکمیت نخبگی در فرهنگ سیاسی ایران زمین و حاکمیت نخبگی به معنای ورود بهترین‌ها و عاقلانه ترین‌ها در پیوند متنی با جامعه است.

فرماندار کهگیلویه گفت: تاریخ گواهی می‌دهد که دانشجو و دانشگاهی نقشی بی‌بدیل در فرآیند توسعه داشته است.

کریمی بابیان اینکه وظایف دانشجو حرکت به سوی نظام جهانی،هوشیاری سیاسی،اعتقاد به پارسایی سیاسی،پذیرش خطر و ایجاد طریق برای حل مشکل است،ابراز کرد: زمانی که ریچارد نیکسون برای دریافت دکترای افتخاری حقوق وارد دانشگاه تهران شد دانشجویان ما رسالت سیاسی خود را به خوبی ایفا کردند.

وی یکی از نمودها و شاخص‌های توسعه یافتگی را نخبه‌پروری دانست و بیان کرد: نخبه کسی است که بالاترین معدل قبولی را در نوع تخصص خود به دست آورد.

کریمی بابیان اینکه پژوهش محوری در جامعه ما به محاق رفته است،عنوان کرد: متأسفانه پژوهش در دانشگاه‌های ما زمان بر و دامنه دار نیست.

وی بابیان اینکه می‌توانیم علم محوری را به عنوان رکن اول توسعه فرهنگ در دانشگاه‌ها ایجاد کنیم،بیان کرد: دانشگاه و دانشجو باید استراتژی اندیشه‌ای داشته و در پیوند با مردم و حاکمیت سیاسی باید نقش ایفا کند.

کریمی تصریح کرد: باید در دانشگاه‌ها پیوند عقلانیت با احساسات وجود داشته باشد و دانشجو باید مستقل بیاندیشد و استقلال خودش به معنای عمومی را به متن جامعه بدهد.

وی دانشجو موفق را دارای خصیصه تبدیل مواد خام علمی به تخصصی و توزیع آن در متن جامعه معرفی کرد و گفت: دانشجو که اصل مصاحبه و پارسایی سیاسی مبتنی بر تقوای دینی را در دستور کار خود قرار دهد به حریم امن دانشجویی پاسخ مثبت داده است.

کریمی عنوان کرد: دانشجو باید نقادی کند و با صراحت در گفتار و شجاعت در کلام نیازها و خواسته‌های جامعه خود را از مسئولان طلب کند.

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست