• تاریخ: 2019/01/11
  • شناسه خبر: 11029

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:

ساماندهی بازارچه صنایع دستی توسعه اقتصادی و صادرات استان را به دنبال دارد

آفتاب دنا : هجیر افشون در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداری یاسوج باتوجه به ضرورت راه اندازی این بازارچه در مرکز استان مکان مناسبی را در اختیار میراث فرهنگی قرار دهد. ...

آفتاب دنا : مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداری یاسوج باتوجه به ضرورت راه اندازی این بازارچه در مرکز استان مکان مناسبی را در اختیار میراث فرهنگی قرار دهد.

به گزارش آفتاب دنا ، هجیر افشون در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: اداره کل راهداری نسبت به شناسایی مجتمع های خدماتی جاده ای فاقد مجوز اقدام کرده و گزارش کاملی از وضعیت فعلی آنها را به کارگروه ارائه دهد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود ظرفیت های گردشگری در استان عنوان کرد: متولی اصلی ساماندهی این مجتمع ها راهداری است و وضعیت کنونی زیبنده این استان نیست.

افشون بیان کرد: هرساله گردشگران بسیاری کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند و باید زیرساخت های لازم در این راستا برای مسافران فراهم شود.

وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد: این نابسامانی ها و بی توجهی به مصوبات کارگروه گردشگری قابل قبول نیست و با مدیران کم کار برخورد می شود.

افشون افزود: اکنون که ما در این جلسه حضور داریم تعداد زیادی از شهروندان پشت درهای مدیران منتظر رفع مشکلات خود هستند و بی توجهی به این مصوبات تنها اتلاف وقت و بودجه دولت است.

وی بیان کرد: مدیران باید با ایده و برنامه ریزی های اصولی در جلسات حاضر شوند و صرف حضور فیزیکی در این نشست ها پذیرفتنی نیست و نارضایتی عمومی را به دنبال دارد.

افشون به برگزاری جلسه با حضور شهردار، مسئولان میراث فرهنگی و دفتر فنی در خصوص ساماندهی بازارچه صنایع دستی یاسوج اشاره کرد و افزود: در این نشست مقرر شد شهرداری ظرف ۱۰ روز زمینی برای احداث این بازارچه به میراث فرهنگی تحویل دهد.

وی با بیان اینکه اکنون بیکاری یکی از مهم ترین معضلاتی اجتماعی است، تاکید کرد: بدون شک با راه اندازی این بازارچه زمینه اشتغال پایدار برای جمعی از شهروندان و جوانان مهیا می شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ساماندهی بازارچه صنایع دستی توسعه اقتصادی و صادرات استان را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه صنایع دستی استان باید برند سازی شوند، گفت: این مسئله نه تنها موجب رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و توسعه صنعت توریسم می شود بلکه از فروش صنایع دستی استان به نام سایر استان ها نیز جلوگیری می کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست