• تاریخ: 2021/06/14
  • شناسه خبر: 19039

مسابقه دوی کوهستان با شعار همدلی در انتخابات در ارتفاعات دنای کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

آفتاب دنا: با حضور ورزشکاران علاقه‌مند به کوهنوردی مسابقه دوی کوهستان در ارتفاعات کوه دنا مشرف به شهر سی‌سخت برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گفت: این مسابقه در آستانه ان ...


آفتاب دنا: با حضور ورزشکاران علاقه‌مند به کوهنوردی مسابقه دوی کوهستان در ارتفاعات کوه دنا مشرف به شهر سی‌سخت برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گفت: این مسابقه در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ با شعار همدلی و وحدت در انتخابات ۲۸ خرداد انجام شد.
محمد قلی پور گفت: این مسابقه با هدف انتخاب تیم استان برای شرکت در مسابقات کشوری و به مسافت ۱۸ کیلومتر از محل پارکینگ سیچانی در کوه دنا به سمت گردنه بیژن و قله برف کرمو و با دوی ورزشکاران در شرایط سخت کوهستان و سنگلاخ ها برگزار شد.
وی گفت: در این مسابقه ۴۰ ورزشکار در دو بخش مردان و زنان و در دو رده زیر و بالای ۴۵ سال به رقابت پرداختند .
رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان افزود: از هر رده و بخش ۳ نفر و در مجموع ۱۲ نفر انتخاب و به عنوان تیم نماینده استان به مرحله کشوری راه یافتند.
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان هم گفت: وجود بیش از ۴۸ قله بالای ۴هزار متر و شرایط جغرافیایی خاص و همچنین ۲۰ سایت سنگ نوردی استاندارد، استان را به یکی از مناطق برتر کوهنوردی کشور تبدیل کرده است.
عباس شجاعی گفت: اولویت اداره کل ورزش و جوانان استان برای رشته کوهنوردی استعدادیابی و آموزش است.
در این آیین از ۱۲ نفر از برترین‌های این مسابقه بعنوان تیم انتخابی استان تقدیر شد مرحله کشوری مسابقه دوی کوهستان مردادماه در استان البرز برگزار می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست