• تاریخ: 2019/06/22
  • شناسه خبر: 12592

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:

در مسیر مبارزه با فساد با هیچ شخصی تعارف نداشتیم /انفصال خدمت چهار قاضی و ۱۰ کارمند دادگستری استان

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، حجت‌الاسلام غلام رضا مزارعی در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه یکی از بحران‌ترین کارها در دستگاه قضا را ورودی پرونده‌ها دانست ...

آفتاب دنا : رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مسیر مبارزه با فساد با هیچ شخصی تعارف نداشتیم و با مدیران متخلف برخورد کردیم

 به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، حجت‌الاسلام غلام رضا مزارعی در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه یکی از بحران‌ترین کارها در دستگاه قضا را ورودی پرونده‌ها دانست و اظهار داشت: در سال ۹۶ بیش از ۱۸۴ هزار پرونده به دستگاه قضای استان ورود کرد و در سال ۹۷ نیز بیش از ۱۹۷ هزار پرونده وارد این دستگاه شد و چیزی حدود ۱۰ هزار پرونده رشد داشتیم.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: به طور قطع با انجام کار فرهنگی و بهره بردن از متنفذین، ریش سفیدان و رسانه‌ها می‌توان جلوی این همه حجم ورود پرونده‌ها را به دستگاه قضا گرفت.

مزارعی با تاکید بر اینکه باید برای کاهش پرونده‌های موجود تلاش کنیم، گفت: این کار با کاهش ورودی‌ها و افزایش نیروها، قضات و تجهیزات و امکانات تحقق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه همه تلاش‌مان را برای سالم‌سازی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد انجام داده‌ایم، ابراز کرد: تخلفاتی در این دستگاه وجود دارد اما بر اساس اطلاعات دقیقی که داریم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، دادگستری سالمی است.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از انفصال خدمت چهار قاضی و ۱۰ کارمند دادگستری استان خبر داد و گفت: ۴۰ کارمند دستگاه قضا مجازت شده‌اند.

مزارعی یکی از رویکردهای اساسی دستگاه قضائی در استان را مبارزه قاطع و بدون اغماض با فساد در ابعاد گوناگون آن دانست و گفت: البته برای حرکت در این مسیر نیز باید آماده ترکش‌ها و برخی بی مهری‌ها نیز بود.

وی با روایت چگونگی تیراندازی و ترور نافرجام خود در تاریخ ۱۹ دیماه سال گذشته نیز گفت: ۲ تن از متهمان در این راستا دستگیر شده و ۲ نفر دیگر همچنان متواری هستند.

مزارعی گفت که ۲ متهم دستگیر شده نیز به اقدام تیراندازی و قصد ترور رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اقرار کرده‌اند و در صحنه بازسازی جرم نیز حاضر شدند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست