تاریخ: 2021/10/15 ساعت: 19:07

کد خبر: 20451

پیام تسلیت شهردار مارگون در پی درگذشت پدر فرمانده سپاه فتح استان

آفتاب دنا: شهردار شهرستان مارگون طی پیامی درگذشت پدر فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، متن پیام تسلیت احسان دانشی اصل بدین شرح است :

بسمه تعالی

وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

برادر گرامی سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید خرمدل

فرماندهی محترم سپاه فتح استان

درد بزرگ صبری بزرگ می طلبد ، فوت پدر درد بزرگی است…
 
فقدان پدر بزرگوارتان ما را سخت اندوهگین ساخت. 
غفران و رحمت الهی برای آن عزیز از دست رفته و سلامتی و طول عمر با عزت برای جنابعالی از پروردگار متعال خواهانیم. ما را در این سوگ جانکاه و طاقت فرسا شریک خود بدانید.


احسان دانشی اصل
شهردار مارگون

تاریخ: ساعت: 13:18

کد خبر: 20448

 مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

دریافت بیش از ۸۹ هزار نامه به رئیس جمهور در استان / کمک مالی و اشتغال مهم ترین خواسته مردم از آیت الله رئیسی

 

 آفتاب دنا: مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری از ثبت ۸۹ هزار و ۸۱۴ نامه و درخواست مردمی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، محمود مومن نسب در خصوص ثبت و پردازش نامه های مردمی در سفر نهم مهرماه ۱۴۰۰ رئیس جمهور به استان اظهار داشت: پردازش و ثبت نامه های مردمی پس از ۱۴ روز کار بی وقفه و مستمر ۱۶ ساعته توسط تیم حوزه بازرسی و کاربران به پایان رسید.

 مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری از ثبت ۸۹ هزار و ۸۱۴ نامه و درخواست مردمی در استان خبر داد و گفت: این آمار به اندازه جمعیت یکی از شهرهای بزرگ استان و نزدیک به جمعیت مرکز استان است.

وی این تعداد نامه را نسبت به تناسب جمعیت استان بی سابقه دانست و گفت: ثبت این مهم یک رکورد را نشان می دهد و حامل چند پیام است از جمله اینکه مردم از رئیس جمهور جدید انتظار جدید دارند و به دنبال به ثمر نشستن نیازها و خواسته های خود از طریق مقامات عالی کشور هستند.

مومن نسب به نسبت فراوانی بیشترین موضوعات مورد درخواست مردمی از ریاست جمهور درخواست کمک مالی، اشتغال و استخدام، ساخت مسکن، وام ضروری و قرض الحسنه، هزینه درمان، تامین جهیزیه، تامین اقلام ضروری … عنوان کرد.

وی، بیان کرد: در این ۱۴ روز بیش از ۵۰۰ نیرو اعم از کاربران، نیروهای پشتیبانی، راننده و ناظرین حوزه بازرسی برای ساماندهی خلق این رویداد مشارکت کردند.

مومن نسب، با اشاره به سختی، حساسیت و سنگینی کار، اظهار داشت: به صورت مشخص ۵۰۰ ناظر و دست اندار کاران اجرایی و پشتیبانی در این امر مشارکت داشتند و در هر شیفت کاری ۱۵۰ تا ۱۶۰ نفر تغییر شیفت صورت می گرفت.

وی با بیان اینکه مدیریت این برنامه دقیق، مبتنی بر نظم و برنامه ریزی بود، گفت: مجموعه نهاد ریاست جمهوری این تلاش و کار مبتنی بر برنامه را شایسته تقدیر دانستند.

مومن نسب از مجموعه همکاران خود در حوزه بازرسی استانداری، کاربران و تمامی عوامل اجرایی برای همکاری جهت اجرای این مهم قدردانی کرد و افزود: بعضی از مدیران کل دستگاه های اجرایی و معاونین این نهادها مشارکت ویژه ای داشتند که همین جا از زحمات آنها قدردانی می کنم.

وی همچنین از استاندار به خاطر حمایت و اینکه راهبردهای کمکی را به حوزه بازرسی تشریح و تاکید نمودند قدردانی کرد و گفت: تاکید استاندار موجب شد همه پای کار بیایند و احساس مسئولیت مضاعف کنند.

 مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری ابراز کرد: مرحله بعدی ارجاع نامه های مردمی است که دامنه آن کلیه سازمان ها، نهادها و موسسات هدف شامل وزارت خانه ها، نهاد ریاست جمهوری، استانداری و دستگاه های اجرایی، خدماتی، پشتیبانی و حمایتی را در برمی گیرد.
وی، اظهار داشت: در این مرحله باید خواسته های مردم بصورت دقیق و کارشناسی به تناسب نوع نیاز متقاضی به دستگاه هدف ارجاع شود.
مومن نسب، اظهار داشت: کاربران در سامانه خواسته ها و انتظارات مردم را به صورت دقیق مطالعه و بر اساس نوع خواسته به نزدیک ترین مسیر ذیربط ارجاع می دهند.

مومن نسب، خاطر نشان کرد: پس از کسب مشورت با استاندار از روز یکشنبه ۲۵ مهرماه عملیات ارجاع تحت مدیریت و محوریت حوزه بازرسی آغاز می شود.
مومن نسب، اظهار داشت: انتظار داریم همه کمک کنند و به خواسته های قانونی مردم پاسخ مثبت دهند.

وی، ابراز کرد: مدیران همه دستگاه های اجرایی در هر دولت و جریانی با انعطاف بخشی به مقررات و قانون، درخواست های مردمی را به عنوان یک اصل مهم به دقت مورد بررسی قرار داده و پاسخ منطقی، متناسب و رضایت بخش دهند تا مردم بدانند که درخواست آنها قابل پیگیری است ولو اینکه احیانا پاسخ منفی باشد.

 مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری تاکید کرد: مدیران موظف و مکلف هستند در جهت ارائه پیگیری خواسته ها پاسخ مثبت یا منفی را به صورت متقن، مدلل و مستند با توضیحات کامل ارائه دهند و پاسخ رفع تکلیفی هرگز پذیرفته نخواهد شد.

وی با بیان اینکه تقریبا از هر خانواده استان یک نفر به رئیس جمهور نامه نوشته است، گفت: انتظار داریم مردم استان در پیگیری درخواست خود براساس ارسال پیامک پس از مهلت مقرر ۳۰ روزه با شماره گیری ۱۱۱ مرکز ارتباطات ریاست جمهوری از مسیر ارجاع نامه خود مطلع شوند.

مومن نسب در پایان از مدیران آینده که سکان مدیریت استان را در استانداری و دستگاه های اجرایی بدست می گیرند درخواست کرد این مسیر را با حساسیت تا تحقق مطالبات مردم بصورت پاسخدهی (مثبت یا منفی) دنبال کنند.

تاریخ: 2021/10/13 ساعت: 07:34

کد خبر: 20441

اختتامیه جشنواره فیلم های کودک و نوجوان در یاسوج برگزار شد

آفتاب دنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین پایانی سی و چهارمین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان در یاسوج: آشنایی کودکان و نوجوانان با محتوا و مضامین و موضوعات و پرواز در خیال برای ترسیم آینده در بستری از امید، میل به تلاش برای رسیدن به فرداهای درخشان پویایی و احساس دیده شدن را در آنها تجلی می بخشد.

اختتامیه جشنواره فیلم های کودک و نوجوان در یاسوج برگزار شد/ پیرسبزی: محتوا و امید آفرینی، شور و نشاط، و فراهم سازی بستری مناسب برای گشودن دریچه تخیل نقطه عطف این جشنواره  برای کودکان و نوجوانان بود.

 به گزارش پایگاه خبری آفتاب دناو به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی پیرسبزی در آئین اختتامیه سی چهارمین جشنواره فیلم های کودک و نوجوانان در یاسوج افزود: این جشنواره از ۱۶ تا ۲۰ مهرماه در سینما هنر یاسوج با اکران ۱۰ فیلم و همراهی  ۳۴ داور کودک و نوجوان برگزار شد.

وی بیان کرد برنامه های جنبی ، ایستگاه نقاشی و پرسش و پاسخ ، ایجاد فضای شور و نشاط برای مخاطبین در جشنواره فضای شاد و مفرحی ایجاد نمود و موجب شادمانی و نشاط خاصی گردید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  گفت: کودکان و نوجوان عزیز باید توجه داشته باشند  تولید یک  فیلم حاصل  تلاش ها و سختی های فراوان گروهی از هنرمندان آگاه و متعهد است تا در نتیجه برای شما به نمایش در می آید، بنابراین باید آثار تولید شده را به دقت تماشا کرد و از آن لذت برد.

پیرسبزی همچنین  توجه عمیق به محتوای هر فیلم را برای مخاطب بویژه برای نسل کودک و نوجوان با اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: در فیلم های اکران شده شاهد نقش آفرینی فعال کودکان و نوجوان عزیز در فیلم ها بودیم که این نشان از جایگاه آنها در مسائل مختلف جامعه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  در پایان از  اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمایی، بنیاد فارابی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد و سایر مجموعه هایی که موجب برگزاری این جشنواره در سطح استانها  شده اند قدردانی کرد.

بر پایه این گزارش در این آئین از داوران منتخب جشنواره تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

تاریخ: 2021/10/12 ساعت: 00:55

کد خبر: 20431

استاد حوزه علمیه در جلسه انجمن اولیا و مربیان هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج:

انجمن اولیاء ومربیان کارآمد بستر ساز تعالی آموزش وپرورش پویا و بالنده/ حضوری شدن کلاسهای جهت دروس تخصصی هنرستان کشاورزی ازهفته آینده

آفتاب دنا: حجت السلام والمسلمین معززیان پور استاد حوزه علمیه گفت:خانه و مدرسه در انجام وظایف تربیتی دانش آموز مکمل یکدیگرند و مانند دو بال پرنده ای هستند که او را به اوج میرسانند .

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،حجت السلام والمسلمین نعمت الله معززیان پور استاد حوزه علمیه در جلسه انجمن اولیا و مربیان هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج گفت: مهمترین عامل در تربیت و رشد فکری و اخلاقی دانش آموزان، هماهنگی و همسویی نظری و عملی بین مدرسه و خانواده است.
وی با اشاره به اینکه تربیت یک حوزه مشترک بین خانواده و مدرسه است اظهار داشت: در دوران کرونایی همه به طور ملموس متوجه این قضیه شدند که با تعامل خانواده و مدرسه، آموزش و تربیت جریان دارد و آموزش و پرورش چیزی غیر از همکاری معلمین و والدین نیست که در این ایام جلوه‌های زیبای بسیاری از همکاری بین معلمین و والدین شکل گرفت.
حجت السلام والمسلمین معززیان پور افزود: خانه و مدرسه در انجام وظایف تربیتی دانش آموز مکمل یکدیگرند و مانند دو بال پرنده ای هستند که او را به اوج میرسانند .
وی افزود: دستگاه تعلیم وتربیت با نگاه تک بعدی و تک ساحتی اداره نمی شود. هم تربیت خود دانش آموزان ارکان مختلفی دارد و هم کارکنان و متولیان امر تعلیم وتربیت تنوع فکری و تنوع نگاهی دارند که ضرورت دارد یک هماهنگی و هم فکری در این زمینه صورت گیرد.
حجت السلام معززیان پور با با بیان اینکه ارتباط بین اولیا با مدارس باعث می شود جامعه آموزش‌وپرورش ما را روزبه‌روز در عرصه تعلیم و تربیت موفق شود از اولیا دانش آموزان خواست نسبت به آینده فرزاندنشان حساس باشند و تعامل و ارتباط مستمری با هنرستان داشته باشند.
این استاد حوزه و دانشگاه ، ارتباط و همیاری اولیاء و مربیان را از عوامل اعتلای تعلیم وتربیت دانست و گفت: با تعامل وهمکاری اولیاء بسترخوبی برای ارتقاء وضعیت آموزشی وتربیتی دانش آموزان بیش از گذشته فراهم می شود.
وی افزود: معلمان سخت کوش و فداکار در این شرایط سخت کرونایی با وجود کمبود امکانات و تجهیزات در برخی مدارس و وجود بعضی از مشکلات اقتصادی، صمیمانه و مسئولانه در خدمت فرزندان این مرزبوم هستند تا نسلی مومن، دانا، کارآفرین و دارای مهارت، تربیت کنند
حجت السلام معززیان پوردر پایان با تقدیر از تلاشهای کادر اجرایی و آموزشی ههنرستان کشاورزی ، انجمن اولیاء ومربیان کارآمد را بستر ساز تعالی آموزش وپرورش پویا و بالنده توصیف کرد وگفت: آگاهی اولیاء از قوانین ومقررات آموزش وپرورش و شرکت منظم در جلسات انجمن اولیاء ومربیان ظرفیتی عظیم برای پرورش مهارتهای ضروری ، رشد و شخصیت امیدهای آینده جامعه است
انجمن اولیا و مربیان اتاق فکر پیشبرد اهداف آموزشی در نظام تعلیم وتربیت است
مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی نیز در این جلسه ضمن خوش آمدگویی و تشکر از حضور باشکوه اولیاء در نخستین جلسه انجمن اولیا ومربیان گفت: انجمن اولیا و مربیان هیات منتخبی از پدران و مادران دانش آموزان و مربیان مدرسه است که با هدف تلاش و همکاری در جهت پیشبرد امور آموزشی و پرورشی دانش آموزان تشکیل می شود.
سید ولی موسوی با بیان اینکه در آموزش و پرورش سه رکن معلم، دانش آموز و انجمن اولیاء و مربیان وجود دارد خاطرنشان کرد: اولیاء اصلی ترین رکن آموزش وپرورش هستند که در قالب انجمن اولیاء ومربیان می توانند با مشارکت وهمکاری با عوامل اجرایی مدرسه و ارائه ایده های خوب نقش مهمی در ارتقاء کیفیت بخشی آموزشی داشته باشند.
وی با بیان اینکه آموزش وپرورش در تربیت نسلی متعهد ،متخصص ،خلاق و مسئولیت پذیر برای آینده کشور نقش کلیدی دارد خاطرنشان کرد: اگر همبستگی ،همفکری و تعامل بین خانه و مدرسه وجود داشته باشد کاروان تعلیم وتربیت به سر منزل مقصود می رسد.
موسوی با اشاره به اینکه انجمن های اولیا و مربیان مدارس به عنوان اتاق فکر برای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی همواره کمک کار آموزش و پرورش در زمینه های مختلف مادی و معنوی بوده اند خاطرنشان کرد: خانه و مدرسه دو نهاد مهم در شکل گیری شخصیتی و آموزش دانش آموزان هستند که همکاری آنها با یکدیگر در این برهه از زمان در شرایط کرونایی بسیار ضروری به نظر می رسد.
وی خاطر نشان کرد: من و همکارانم در هنرستان همه توانمان را به کار می بندیم ، هیچ چیزی کم نمی گذاریم واز همه ظرفیتها برای آموزش بهتر دانش آموزان استفاده خواهیم کرد.
موسوی افزود: همکاری اولیاء در جهت هم سو نمودن فرآیند آموزشی و تربیتی درون خانواده و مدرسه به طوریکه این مهم در دانش آموزان ابهام و دوگانگی ایجاد نکند از ضرورت هایی است که تنها به وسیله روشنگری اولیا توسط انجمن اولیای مدرسه قابل دستیابی است.
وی تصریح کرد: پدر ، مادر و مربیان مدرسه، دو گروهی هستند که نسبت به دانش آموزان فوق العاده دلسوز هستند و خیر و صلاح او را می‌خواهند لذا باید یک هم فهمی و اشتراک لفظی درموضوعات داشته باشند، که انجمن اولیا و مربیان وظیفه دارد این کار را انجام دهد.
مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج در بخش دیگری از سخنانش ، مدرسه را از مهم ترین نهادهاى اجتماعى، تربیتى و آموزشى و اصلى ترین رکن تعلیم و تربیت دانست وگفت: رسالت ما در آموزش وپرورش تربیت انسان است که بدون همکاری ومشارکت اولیای دانش آموزان تحقق صدرصدی این امر امکان پذیر نیست.
وی ارتباط تنگاتنگ اولیاء و مربیان برای کمک به کیفیت بخشی آموزشی را یک ضرورت دانست وگفت: آموزش وپرورش رسالت سنگینی در تربیت نیروهای خلاق و مسئولیت پذیر برای آینده جامعه را برعهده دارد که بدون همکاری اولیاء تحقق آن ممکن نیست.
موسوی داشتن تخصص و مهارت را لازمه داشتن آینده ای سرشار از امید برای دانش آموزان ذکر کرد و از اولیاء دانش آموزان خواست که با ارتباط مستمر با مدرسه و همکاری بیشتر،آموزشگاه را برای تحقق این امر یاری نمایند.
مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج از اخذ مجوز حضوری شدن کلاسها جهت دروس تخصصی از هفته آینده خبر داد واز اولیا دانش آموزان خواست ضمن ترغیب وتشویق دانش آموزان به حضور در کلاس بر زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در محیط هنرستان بر ای حفظ سلامتی خود تاکیدات لازم را داشته باشند.
در ادامه این جلسه شرکت کنندگان نقطه نظرات خویش را در خصوص مسایل جاری و همچنین پیشنهادات خود را با مدیر هنرستان مطرح و توضیحات لازم از سوی ایشان به اعضا داده شد.
در پایان نیز با رای اعضا ۵ نفر به عنوان اعضای انجمن اولیا ومربیان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ هنرستان کشاورزی یاسوج مشخص شد.

تاریخ: ساعت: 00:18

کد خبر: 20428

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

مدیران دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات ملی تلاش کنند/ نظارت دقیق و پیگیری پروژه های عمرانی موجب تسریع در اتمام پروژه ها می شود

آفتاب دنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: جذب اعتبارات در زمان مقرر یکی از مهم ترین وظایف مدیران است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، کیامرث حاجی زاده در نشست با جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان، اظهار داشت: برای نخستین بار در تاریخ استان با پیگیری های مستمر استانداری و سازمان برنامه، تعامل و حمایت نماینده ولی فقیه، پیگیری نمایندگان در مجلس شورای اسلامی وپای کار بودن اکثر مدیران دستگاه های حوزه زیرساخت استان تعاملی بین همه بخش ها ایجاد شد و همه اعضا کمک کردند و حتی رسانه های استان با انعکاس اخبار صدای استان را به گوش مرکز رساندند که کهگیلویه و بویراحمد در بحث زیرساخت مشکل دارد و این مهم باید در اعتبارات ۱۴۰۰ بیشتر دیده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، افزود: مجموع این تلاش ها رشد ۲۰۰ درصدی اعتبارات استان را در پی داشت‌ و اگر سایر اعتبارات از جمله اعتبارات محرومیت زدایی و…را نیز در نظر بگیریم شاهد رشدی بالغ بر ۳۰۰ درصد بودیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات ملی تلاش کنند، بیان کرد: جذب حتی یک ریال هم مهم است و برگشت اعتبارات استان به هیچ وجه قابل قبول نیست.

حاجی زاده، تصریح کرد: هرگونه اهمال در این موضوع ظلم به استان است.

وی، ابراز کرد: خیلی از دستگاه ها در این خصوص عملکرد خوبی داشتند و تقدیر می شوند و دستگاه هایی که عملکرد بدی داشتند باید هر چه سریع تر اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون عمرانی استاندار، گفت: یکی از دلایلی که روند عملیات اجرایی پروژه ها در استان به طول می انجامد به این علت است که به عنوان مثال ۷ ماه از سال گذشته و هنوز دستگاه اجرایی درگیر مبادله موافقت نامه بوده و تخصیص لازم را نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه پروژه ها را به مناقصه گذاشتیم، عنوان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و خزانه حق دارند که پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی خوبی دارند را در اولویت قرار دهند.

حاجی زاده با بیان اینکه ما مامور به وظیفه هستیم، افزود: دولت ها تغییر می کنند و اگر کسانی خوب کار کردند و پای کار باشند به طور قطع برای همه قابل مشاهده است و افرادی که اهل کار نباشند به نتیجه ای نمی رسند.

وی با تاکید بر اینکه به سرانجام رسیدن پروژه های عمرانی ماحصل تلاش جمعی است خواستار پیگیری جدی مدیران برای اتمام پروژه ها شد.

حاجی زاده، اظهار داشت: مدیران باید به صورت هفتگی و مستمر از پروژه های زیر مجموعه خود بازدید میدانی داشته باشند.

حاجی زاده، تاکید کرد: پروژه سیل بند رجا چون با جان و مال مردم سر و کار دارد جزو اولویت ها است.

وی همچنین، عنوان کرد: پروژه آب لنده باید تا پایان مهرماه توسط آبفا استان به اتمام برسد.

حاجی زاده، ابراز کرد: در خصوص بکارگیری نیروهای بومی استان در پروژه سد تنگ سرخ نیز باید این وضعیت را تعیین تکلیف کرد.

تاریخ: 2021/10/11 ساعت: 11:07

کد خبر: 20425

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

معدل امنیت در کهگیلویه و بویراحمد قابل قبول است/ کاهش وقوع جرائم با تلاش کارکنان ناجا در استان

آفتاب دنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت:با تلاش شبانه‌ روزی نیروی انتظامی شاهد کاهش چشمگیری در جرائم هستیم.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، سید علی احمد زاده به مناسبت هفته نیروی انتظامی از محل پلیس راهنمایی و رانندگی استان بازدید و با کارکنان این مجموعه دیدار و گفتگو کرد.

استاندار در این دیدار ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی به فرماندهان و کارکنان پرتلاش و همیشه در صحنه این مجموعه در استان، اظهار داشت: امنیت و آرامش موجود در استان مدیون تلاش بی وقفه پلیس است.

وی، افزود: حضور دائمی پلیس راهور موجب اطمینان خاطر مردم و رعایت دقیق تر قوانین می شود.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه مردم قدردان زحمات پلیس هستند، بیان کرد: با همت و تلاش جهادی نیروی انتظامی و پلیس راهور بسیاری از جرائم کاهش یافته و امیدواریم این مهم ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه امنیت مهم ترین کالا و محصولی است که ملت از دولت انتظار دارد، اظهار داشت: در بستر داشتن یک امنیت پایدار است که می شود به توسعه و عمران و آبادانی پرداخت و مردم با آرامش خاطر به زندگی روزمره خود بپردازند.

احمد زاده معدل امنیت در استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: پلیس راهور نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت هوشمند سازی تجهیزات پلیس و اجرای برنامه های فرهنگی تاکید کرد و افزود: طرح همیاران پلیس یکی از موفق‌ ترین طرح‌ ها است که اجرای آن موجب کاهش تصادفات و تخلفات رانندگی می‌ شود.

سردار مصطفایی فرمانده نیروی انتظامی استان نیز در این دیدار، اظهار داشت: امکانات و تجهیزات فعلی در حوزه مدیریت ترافیک استان باید به روز شود.

وی، تصریح کرد: پلیس برای حفظ امنیت مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این مجموعه در حضور استاندار ارائه داد.

وی با بیان اینکه تنها استان فاقد سامانه پایش تصویری هستیم، اظهار داشت: پارکینگ عمومی نداریم.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در ۴ شهرستان استان مرکز تعویض پلاک به مردم خدمات رسانی می کند، ابراز کرد: ۱۴ درصد کل تصادفات در استان کاهش یافته و تاکنون ۱۸۰۰ جلد گواهی نامه صادر شده است.

سردار مصطفایی فرمانده نیروی انتظامی استان، مدیرکل حوزه استاندار و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، استاندار را در این بازدید همراهی کردند.

تاریخ: ساعت: 09:16

کد خبر: 20420

نفرات برتر رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی بانوان استان مشخص شد/ یاسوج میزبان رقابتهای قهرمانی کشور است

آفتاب دنا : نایب رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری رقابتهای انتخابی پاورلیفتینگ استانی برای شرکت در رقابتهای قهرمانی کشور خبر و بیان داشت:یاسوج میزبان رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی بانوان کشور است .

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا و به نقل از روابط عمومی و اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد، الهام بهزادی گفت: رقابتهای انتخابی پاورلیفتینگ استانی برای شرکت در رقابتهای قهرمانی کشور برگزار و یاسوج میزبان رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی بانوان کشور است .

وی اظهار داشت :رقابتهای پاورلیفتینگ قهرمانی بانوان استان کهگیلویه وبویراحمد با شرکت ۲۵نفر از بانوان از سراسر استان در رشته پاورلیفتینگ که شامل،اسکوات،پرس سینه و ددلیفت است در رده های سنی نوجوانان،جوانان،بزرگسالان ،پیشکسوتان و ۹ وزن برگزار شد.

نایب رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان با بیان اینکه میزبانی رقابت های قهرمانی بانوان کشور در این رشته از ۵ تا ۸آبان ماه به میزبانی شهر یاسوج برگزار می شود گفت: رقابتها به منظور انتخاب نفرات تیم ملی پاورلیفتینگ بانوان کشور که برای اولین بار مجوز برگزاری در ایران را بدست آورده برگزار می شود.

وی در خصوص نفرات برتر این رقابت ها تصریح کرد:در این مسابقات و در اوزان مختلف این نفرات مقام های برتر را کسب کردند.

رده سنی بزرگسالان وزن ۷۶-کیلو گرم :زهرا محمد زاده ،نسیم محمودیان و لیلی حبیب پور

رده سنی پیشکسوتان وزن ۷۶-کیلو گرم :مهتاب ایموری ،گلستان بهامین

رده سنی بزرگسالان وزن ۸۴-کیلو گرم :سمیه محمد قاسمی ،سپیده شریفی ،مرضیه مهدیی

رده سنی بزرگسالان وزن ۵۷-کیلو گرم:لیلا حاجتی ،نگار نجات پور

رده سنی بزرگسالان وزن ۶۳-کیلو گرم:راحله آروند ،فاطمه پور کاظمی ،مژده رضایی

رده سنی بزرگسالان وزن ۶۹-کیلو گرم :سمیرا محمدی ،ساره ولایتی ،فاطمه احمدی ،آرزو نیکداری و معصومه روانگرد

رده سنی نوجوانان وزن ۵۷-کیلو گرم :فائزه حدادی به مقام برتر دست یافت .

نفرات برتر این رقابتها به بعنوان تیم منتخب بانوان استان در مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی بانوان کشور که به ۵تا ۸ آبانماه در یاسوج برگزار می شود شرکت می کنند.

تاریخ: 2021/10/10 ساعت: 23:30

کد خبر: 20417

تشریح و تبیین برنامه های هفته ناجا توسط رئیس دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد

آفتاب دنا: برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در سال جاری و همچنین «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» به عنوان شعار هفته ناجا توسط رئیس دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد تشریح و تبیین شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، علی تاج الدینی گفت : چندین نشست علمی با حضور فرمانده انتظامی استان،اساتید و خبرگان این سازمان به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

وی بیان کرد: در اولین روز این برنامه، نشست علمی با موضوع (ناجا دربیانیه گام دوم انقلاب) با حضور معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ، معاونین پژوهشی نیروهای مسلح استان ، دیگر کارشناسان آسیب های اجتماعی در سالن جلسات فرماندهی استان برگزار شد.

وی اظهار کرد : در این نشست به تشریح و تبیین آخرین اقدامات و دستاورد های پژوهشی ناجا با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب پرداخته و نظرات و دیدگاه های خود را مطرح و در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر و هدایا از اساتید و اعضای جلسه تجلیل شد.

وی همچنین دومین برنامه این هفته را تشریح برنامه های علمی دفتر ناجا برشمرد و گفت:دفتر تحقیقات کاربردی استان حمایت از طرحهای تحقیقاتی و پایان نامه ها و رساله دکتری مراکز علمی استان است.

تاج الدینی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی استان افزود:سومین برنامه ، میزگرد علمی با موضوع سلاح،قتل ،امنیت پایدار جهت تصمیم گیری و ارائه پیشنهادات لازم در خصوص مقابله با استفاده از سلاح در مراسمات محلی در هفته جاری و راهکار های برون رفت از این معضل اجتماعی با حضور فرماندهی استان رئیس کارگروه مقابله با آسیب های اجتماعی بنیاد نخبگان استان و پلیسهای تخصصی برگزار می شود .

تاریخ: ساعت: 16:05

کد خبر: 20414

رئیس بسیج کشاورزی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد:

سازمان بسیج کشاورزی بازویی توانمند در کنار متولیان بخش کشاورزی در جهت ارائه خدمت به مردم است

آفتاب دنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی استان کهگیلویه وبویراحمد از سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح به شکل سرزده بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این سازمان جهت ارائه خدمت به جامعه کشاورزی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، سروان پاسدار ستار غلامی گنجه مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان کهگیلویهوبویراحمد، ضمن عرض خوش آمد گویی و خیر مقدم خدمت همه مهمانان گرامی از این بازدید سرزده ابراز خرسندی نمودند

و ی به فعالیت‌های بسیج در ارائه خدمت به مردم اشاره کرد و اظهار داشت: در واقع سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح یک سازمان تخصصی می باشد و تمامی دستگاه‌های نظارتی، اجرایی و خدماتی بخش کشاورزی از جمله سازمان جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات کشاورزی، اداره کل دامپزشکی، محیط زیست، منابع طبیعی و سایر دستگاههای مرتبط، جامعه جامعه هدف این سازمان میباشند.

غلامی افزود: سازمان بسیج جامعه کشاورزی به عنوان یک بازوی توانمند در کنار تمامی دستگاه‌های متولی امر کشاورزی ارائه خدمات رسانی به کشاورزان و دامداران را وظیفه خود دانسته و خود را خادم و خدمتگزار این قشر ضعیف و زحمتکش میداند.

در ادامه این بازدید الیاس تاج الدینی مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن تقدیر و تشکر ویژه از مجموعه سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح، اظهار داشت: نقش بسیج نقشی پررنگ در ارائه خدمات و به ثمر رسیدن اهداف بزرگ سازمان جهاد کشاورزی می باشد .
وی استفاده از ظرفیت بسیج را یک فرصت مهم و ارزشمند جهت خدمات‌رسانی به بخش کشاورزی دانست و ابراز امیدواری کرد: در آینده بتوانیم در کنار یکدیگر گام های مهم و تاثیرگذاری را در راستای تحقق فرامین ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای به منظور تحقق برنامه جهش تولید برداریم.

در ادامه کاووس کشاورز ریاست مرکز تحقیقات کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن تقدیر و تشکر ویژه از سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح، از همکاری مستمر و مهم این دو سازمان در کنار یکدیگر برای ارتقا خدمت رسانی به جامعه هدف تاکید کردند.

همچنین در ادامه سید ولی موسوی مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی از ظرفیت‌های مهم و ویژه سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح، به ویژه کادر جوان پر انگیزه و جهادی این سازمان اشاره و ابراز امیدواری کردندکه دو مجموعه بسیج و هنرستان کشاورزی بتوانیم در کنار یکدیگر مربیان و در واقع مهندسین کشاورز علمی را روانه میدان های عملی و تولیدی کشاورزی نمایم.
در پایان این بازدید سرزده همه سازمانها از همکاری مستمر و همیشگی جهت تحقق شعار سال و خودکفایی در برنامه جهش تولید اسرار و تاکید داشتند.

تاریخ: ساعت: 12:26

کد خبر: 20404

هنرستان کشاورزی یاسوج تقویت می شود/ دو خواسته مهم مدیر هنرستان آیت الله ملک حسینی از متولیان کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد/ فضای هنرستان کشاورزی جهت آموزش همراه با آرامش دانش آموزان مستقل شود


آفتاب دنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج جهت تربیت نیروی انسانی بخش کشاورزی تقویت می شود.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، الیاس تاج الدینی در بازدید از هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به کادر اجرایی ،دبیران و دانش آموزان این هنرستان گفت: کهگیلویه و بویراحمد پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بزرگی در حوزه کشاورزی دارد که تاسیس هنرستان کشاورزی گام مهمی برای تربیت نیروی انسانی در این بخش است.
وی با اشاره به شرایط آب هوایی مناسب و وجود ۱۰ درصد آب‌های روان و ۷۸ درصد پوشش جنگلی در سطح استان کهکیلویه و بویراحمد افزود: اولویت اول این استان استفاده از ظرفیت‌های بخش کشاورزی بالاخص در حوزه پرورش ماهیان سردآبی و گیاهان دارویی است .
تاج الدینی با بیان اینکه کشاورزی یکی از محور‌های توسعه استان و نقش مهمی در تامین امنیت غذایی مردم دارد افزود: تربیت نیروی انسانی در رشته‌های مرتبط با بخش کشاورزی برای تحول وکمک به ارتقاء دانش کشاورزی و بهره‌وری آن ضروری بود.
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد سومین استان در بخش ماهیان سردآبی گفت: با توجه به شرایط آب هوایی و وجود آبهای فراوان می توان با تربیت نیروی متخصص در رشته تکثیر پرورش ماهیان سردآبی گام مهمی در راستای تولید و اشتغال در این بخش برداشته شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد از تلاش‌های مدیر ومجموعه عوامل اجرایی ومعلمان این هنرستان تشکر و قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه مدیر این هنرستان از بهترین و فعالترین مدیران در سطح مدارس استان هست و پیگیری مجدانه و دلسوزانه ایشان در ارتقاء کیفی فعالیتهای هنرستان و حل مشکلات آن قابل تحسین است.
تاج الدینی با بیان اینکه امنیت غذایی کشور به طور مستقیم به تولیدات بخش کشاورزی وابسته است خاطرنشان کرد: هرگونه اختلالی در روند تولید این بخش میتواند به طور مستقیم، امنیت غذایی، اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی کشور را تهدید کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، آموزش‌ را ابزار توانمند سازی افراد جامعه عنوان کرد و گفت: با تقویت هنرستان کشاورزی و هدایت دانش اموزان در تحصیل در رشته های کشاورزی امید می رود در آینده شاهد توسعه و بهره وری بیشتر در تولید محصولات کشاورزی و اشتغال زایی در این عرصه باشیم.


تقویت هنرستان کشاورزی از اولویتهای مرکز تحقیقات کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد


رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع استان کهگیلویه وبویراحمد نیز ، تقویت هنرستان کشاورزی را از اولویتهای مرکز تحقیقات کشاورزی استان دانست و گفت: تلاش می کنیم تا آنجا که توان داریم در زمینه حل مشکلات این هنرستان و ارتقاء کیفیت آموزشی گامهای بزرگی برداریم.
کاووس کشاورز، اختصاص یک هکتار زمین در ایستگاه چم خانی مختار و سه حوضچه در مرکز تحقیقات واصلاح نژاد شهید مطهری دشت روم به هنرستان کشاورزی در سال گذشته را اقدامی ارزشمند در راستای انجام فعالیتهای علمی و آموزشی هنرجویان این هنرستان دانست.
وی با تقدیر وتشکر از تلاشهای دلسوزانه و عالمانه مدیرهنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج در پیگیری مشکلات ونارسایی های برای تحقق اهداف آموزشی وتربیتی این هنرستان خاطرنشان کرد: با توسعه زیرساخت‌های هنرستان کشاورزی و ظرفیتهای خوب استان در بخش کشاورزی رشته‌ های این هنرستان توسعه می یابد.
فضای هنرستان کشاورزی جهت آموزش همراه با آرامش دانش آموزان مستقل شود.
معاون آموزشی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان نیز در این جلسه با تشکر از پیگیرهای خوب مدیر و عوامل اجرایی هنرستان کشاورزی در زمینه فضا و مسائل آموزشی گفت: با توجه به اهمیت آموزش لازم است با حمایت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فضای این هنرستان جهت آموزش همراه با آرامش دانش آموزان مستقل شود.
فرامرز روزبهی گفت: زمین فضای پشت این هنرستان برای کارهای عملی دانش آموزان بسیار مطلوب است که انتظار می رود این زمینه به محوطه هنرستان کشاورزی ملحق شود تا دانش آموزان و اساتید با فراغ بال بهتر به مسائل آموزشی بپردازند.
وی با بیان اینکه این هنرستان فرصت ارزشمندی برای دانش آموزان جهت مهارت آموزی در رشته های مرتبط با بخش کشاورزی فراهم آورده است گفت: آموزش تنها راه تغییر و تحول در جامعه است و تنها راه کمک به حل مشکل اشتغال و رفع بیکاری نیز تحصیل دررشته های فنی وحرفه ای وکاردانش بالاخص در بخش کشاورزی است.

مستقل شدن فضای هنرستان کشاورزی برای توسعه رشته های بخش کشاورزی ضروری است.

مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج یکی از مهمترین مشکلات هنرستان کشاورزی در چندسال اخیر را کمبود فضای آموزشی دانست وگفت: خوشبختانه با پیگیریهای مجدانه ، همکاری آموزش وپرورش، سازمان جهاد کشاورزی ومرکز تحقیقات این مشکل حل شد.
سید ولی موسوی به مشترک بودن فضای این هنرستان با مجموعه سازمان بسیج کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح استان اشاره کرد و از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خواست جهت مستقل شدن فضای آموزشی این هنرستان نسبت به جابجایی این مجموعه مهم و حامی بخش کشاورزی تدبیری بیندیشد.
وی محصور نبودن فضای پشت هنرستان کشاورزی و لزوم ملحق شدن بخشی از زمین فضای پشت هنرستان برای کارهای عملی هنرجویان را یاداور شد وگفت: حدود ۷۰ درصد از آموزشهای دروس مهارتی دانش آموزان کارهای عملی است که امیدواریم با ملحق شدن زمین به محوطه این هنرستان شاهد ارتقاء فعالیتهای عملی و تحقق شعار مزرعه در مدرسه باشیم.
موسوی، مستقل شدن فضای هنرستان کشاورزی برای توسعه رشته های بخش کشاورزی در این هنرستان را ضروری دانست و گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه و سیاست‌های وزارت آموزش وپرورش باید تا پایان این برنامه ۵۰ درصد دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی وحرفه ای و کاردانش سوق داده شوند که باید بخش کشاورزی در این زمینه با توجه به پتانسیلهای استان نقش خویش را به خوبی ایفا کند.
مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج ، با اشاره به حمایت و تعامل آموزش و پرورش با مرکز تحقیقات در بحث شبانه‌روزی،کادر مدیریتی و دروس عمومی هنرستان کشاورزی نیز گفت: انتظار می رود مرکز تحقیقات کشاورزی فضای این هنرستان را به بهترین شکل ممکن تجهیز کند تا محیطی شاداب برای آموزش دانش آموزان فراهم شود.
موسوی پرهیز از مسائل حاشیه‌ای و توجه خاص به مسائل آموزشی و علمی هنرستان را از سیاست‌های کلیدی مجموعه عوامل اجرایی هنرستان کشاورزی عنوان کرد و گفت: با همکاری دانشگاه یاسوج وسایر ظرفیت‌های استانی و حمایت ویژه متولیان کشاورزی استان تلاش می‌کنیم مهارت آموزی دانش آموزان به بهترین نحو ممکن انجام شود.
وی در پایان از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان خواست با همکاری و پیگیری مجدانه مستقل شدن محوطه هنرستان کشاورزی و محصور نمودن فضای پشت هنرستان با ملحق شدن زمین جهت کارهای عملی و آموزش همراه با آرامش جهت هنرجویان این هنرستان را هرچه سریعتر عملیاتی نمایند.
در پایان این جلسه مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی با اهداء لوح سپاس از حمایتها و پیگیریها رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در رفع مشکلات فضای هنرستان در چند سال گذشته تقدیر کرد.
پس از این دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به همراه رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان و معاون آموزشی مرکزتحقیقات از نزدیک در جریان زیباسازی فضا و مشکلات محوطه هنرستان کشاورزی قرار گرفتند که قول پیگیری و رفع این مشکلات را در آینده نزدیک داد.

تمامی حقوق برای وب سایت خبری-تحلیلی آفتاب دنا محفوظ می‌باشد.نشر اخبار تنها با ذکر منبع مجاز می‌باشد.