تاریخ: 2021/07/28 ساعت: 23:27

کد خبر: 19476

قله فرهنگ غدیر توحید است که با کسب دانایی و عمل کردن به آن در بستر فطرت سالم معنا پیدا می کند/ نقش بی بدیل فرهنگیان در ترویج فرهنگ غدیر

آفتاب دنا: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: فرهنگیان نقش مهمی وبی بدیلی در ترویج و اشاعه فرهنگ غدیر در جامعه دارند.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، حجت الاسلام سید رضا افتخاری در نشست تخصصی تبیین فرهنگ غدیر در جلسه شورای هنرستان حضرت آیت‌اللّه ملک حسینی یاسوج گفت: غدیر نشات گرفته از فطرت پاک انسانی است که در بستر فطرت سالم تمام خوبیها معنا پیدا می کند.
وی گفت: قله فرهنگ غدیر توحید است که با کسب دانایی و عمل کردن به آن دانش در بستر فطرت سالم معنا پیدا می کند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد افزود: امام راحل عظیم الشانمان علی رغم وجود ظالمان و مستکبران در آن روزگار، با تکیه بر فرهنگ غدیر و فطرت پاک انسانی توانست مردم را راهنمایی و هدایت کند که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در جهان شد.
حجت السلام افتخاری ، با ابراز خرسندی از حضور در جمع فرهنگیان در آستانه عید بزرگ غدیر اظهار داشت: معلمان نقش مهم و تاثیر گذاری در تربیت افراد جامعه دارند که در زندگی شخصی و اجتماعی آنها به خوبی رفتار معلمان به عنوان یک الگو نمایان می شود.
وی ، تعهد ، مسئولیت پذیری ،تمرین کار گروهی ، جمعی و پرورش خلاقیت و نوآوری در میان دانش آموزان را از رسالت‌های مهم فرهنگیان عنوان کرد و گفت: معلمان در ترویج شعائر دینی و اخلاقی و آموزش فضیلت‌های انسانی نقش برجسته‌ ای دارند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد با تقدیر وتشکر از اقدام خلاقانه وابتکاری مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج در برگزاری نشست تخصصی تبیین فرهنگ غدیر گفت: فرهنگ زیبای غدیر که امید آفرینی از شاخصهای آن است اسلام را بیمه و باعث تداوم حرکت رو به پیشرفت نظام اسلامی در عرصه های مختلف شده و خواهد شد.
حجت السلام افتخاری ، تاسیس هنرستان کشاورزی را متناسب بر ظرفیتهای استان کهگیلویه وبویراحمد دانست وخواستار تقویت این هنرستان برای آموزش های کیفی ومهارتی به دانش آموزان شد.
وی نامگذاری هنرستان کشاورزی به نام حضرت آیت الله ملک حسینی را کاری ارزشمند و ماندگار عنوان کرد و گفت: آیت الله ملک حسینی خدمات زیادی در عرصه های مختلف فرهنگی جامعه داشت که زنده نگه داشتن یاد ونام این شخصیت برجسته و عالم دینی یک ضرورت است.

در این نشست رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه وبویراحمد با تبریک عید سعید غدیر گفت: عید بزرگ غدیر فرصتی مغتنم برای تشریح مساله امامت و ولایت در سطح جامعه است.
کاووس کشاورز افزود: در واقعه با عظمت غدیر پیامبر اکرم (ص) سرنوشت امت اسلامی را برای همیشه مشخص کرد و دین امت اسلام را با تبلیغ فریضه ولایت کامل ساخت.
وی با تقدیر وتشکر از فعالیتهای خوب آموزشی و فرهنگی هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج در سالهای اخیر گفت: گرامیداشت مناسبتهای ملی ومذهبی در مدارس گام موثری برای ارتقاء آگاهی دانش آموزان ومعلمان است که به خوبی در این هنرستان مورد توجه قرار گرفته و در خور تحسین است.

واقعه وحدت آفرین برای نوجوانان و جوانان تبیین شود

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد نیز در نشست با تبریک عید بزرگ ولایت به امت اسلامی گفت: عید غدیر، کاشتن بذر ولایت در جانهاست که پیامبر اکرم (ص) با معرفی مولا علی (ع) و گفتن «مَنْ کُنْتُ مَولاهُ فَهَذا عَلِیٌ مَوْلاهُ» ولایت را به دنیا شناساند.
سید قدرت الله موسوی ارشد ، عید غدیر را عیدالله اکبر و عید آل محمد (ع) دانست وگفت: در بین وقایع تلخ و شیرین دوران بیست وسه ساله نبوت پیامبر (ص) تنها واقعه غدیر است که دارای خصایص منحصر به فرد است و چشم هر بیننده ای را به خود معطوف می کند.
وی با بیان اینکه واقعه غدیر باید سرمشق و الگوی همگان باشد اظهار داشت: واقعه غدیر وحدت آفرین است و باید بیش از گذشته نسبت به تببین و تشریح این جریان بصورت علمی، منطقی و عقلانی پرداخت.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ، با تقدیر از پیگیرهای مجدانه ، تعامل وارتباط خوب مدیر هنرستان آیت الله ملک حسینی با سایر دستگاهها تاکید کرد: لازم است ماهیت واقعه غدیر خم در تاریخ اسلام به خوبی برای مردم به ویژه جوانان و نوجوانان بهتر و بیشتر تبیین شود.

ضرورت معطر کردن جامعه به شمیم عطر دل انگیز غدیر

مدیر هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی یاسوج نیز در این نشست با تبریک عید بزرگ ولایت ، توجه به آموزش و مسائل فرهنگی را از مهمترین رویکردهای آموزش وپرورش دانست و گفت: رسالت ما در آموزش و پرورش تربیت انسان در همه ابعاد علمی، فرهنگی و اجتماعی است که تا دانش اموزان علاوه بر تحصیل با آموزه ای دینی و اخلاقی به خوبی آشنا شوند.
سید ولی موسوی ، تعامل با سایر دستگاهای فرهنگی ، برای کمک به ارتقا آموزش و دانش افزایی معلمان و دانش آموزان در حوزه های مختلف پرورشی و تربیت دینی را یاداور شد وگفت: تلاش می کنیم با هم افزایی و رویکرد تعاملی با دستگاههای فرهنگی گامی هر چند کوچک در راستای ترویج فرهنگ غنی دینی و اسلامی و زنده نگه داشتن شعائر دینی در جامعه برداریم.
وی با اشاره به اینکه عید غدیر خم تجلی‌ گاه امامت و ولایت است خاطرنشان کرد: امروز همه وظیفه داریم در هر جایگاهی که هستیم مروج ترویج فرهنگ ولایت و معطر کردن جامعه به شمیم عطر دل انگیز غدیر باشیم.

تاریخ: 2021/07/24 ساعت: 09:06

کد خبر: 19466

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در جمع مردم لوداب؛

آب پاکی روشنفکر روی دست خواص انحصارطلب!/ مردم شما را سالها تحمل کردند، اکنون شما صبوری کنید/ چشم امید ملت به دولت منتخب است

آفتاب دنا: نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم لوداب گفت: در ابتدای کار قرار بود پیش از ورود به مجلس شورای اسلامی با همکاری و همراهی مدیران در تمام نقاط حوزه انتخابیه خدمت مردم برسیم اما با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، این مهم محقق نشد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، مهدی روشنفکر افزود: این ویروس روند کار را متوقف کرد اما هیچ وقت از جریان مشکلات غافل نبودیم و در کنار مردم حضور داشتیم.
وی تصریح کرد: همواره درصدد بودیم مشکلات را شناسایی کنیم تا بصورت کارشناسی به رفع آنها بپردازیم اما وقفه ایجاد شده روند کار را مختل کرد، ضمن پوزش از این وقفه، نتوانستیم به موقع خدمت برسیم و مستمرا با شما در ارتباط باشیم.
روشنفکر اذعان داشت: با اندکی فروکش کردن این بیماری، در حوزه بویراحمد علیا شروع به دیدار با مردم کردیم تا هم اکنون که در خدمت مردم شریف لوداب هستیم، سعی کردیم در این دیدارها سرعت داشته باشیم اما متاسفانه موج پنجم شروع شد و بنابه پیشنهاد ستاد کرونا و به جهت رعایت حال و سلامتی مردم که از همه چیز برای ما مهمتر است، با وخیم شدن شرایط جلسات را متوقف کردیم اما همچنان نگذاشتیم کارها معطل بماند.
نماینده مردم مرکز استان در مجلس ادامه داد: بنا بر مسئولیتی که شما مردم عزیز بر عهده ما قرار دادید با استعانت از خداوند متعال و همراهی استاندار استان توانستیم گام های بزرگی برداریم، بنا بر فرموده حضرت امام که تاکید داشتند مسئولان و خدمتگزاران باید خدمات صورت گرفته را به مردم گزارش دهند، باید اعلام کنم که نه تنها با تایید اینجانب بلکه به تایید کارشناسان، مدیران و مسئولانی که تاکنون در استان تحت هر عنوانی فعالیت داشته اند، بودجه استان قریب به ۲۰۰ درصد رشد داشته است.
روشنفکر اظهار داشت: رشد بودجه در این دوره حداقل ۳ برابر دوره قبل بوده و برای اولین بار غیر از اعتبارات معمول که طبق روال عادی تخصیص می یافت، موفق به اخذ مبالغ زیادی در بخش های مختلف از جمله آموزش و پرورش، برخی دانشگاههای استان، پیراپزشکی و سایر بخش ها شدیم که در نوع خود بی سابقه بود.
وی یادآد شد: این رشد ۲۰۰ درصدی حتی شامل برخی اعتبارات جذب شده از جمله اعتبار گازرسانی به زیلایی نمی شود و در بخش های زیادی نیز موفق به اختصاص ردیف بودجه شدیم.
روشنفکر با اشاره به جاده پاتاوه به دهدشت، اضافه کرد: طبق بررسی های انجام شده دریافتیم نقشه هوایی این جاده در سال ۱۳۴۳ ترسیم شد و در سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۳ نیز بر احداث آن تاکید شد اما تا این زمان لاینحل مانده بود، ولی با پیگیری های مستمر مسئولان مخصوصا استاندار، که اگر عنوان نکنیم ناسپاسی است، در نهایت با پیگیری جدی و بازدید در این پروژه تمام مشکلات را رصد کردیم تا هرچه زودتر به پایان برسد.
وی در این باره افزود: وقتی مسیر هموار و جاده ها استاندارد باشد، تصادفات رخ نمی دهد و اینهمه ضرر جانی و مالی در کوههای خشن و جاده های غیراستاندارد حاصل نمی شود، در اوج کمبودها و مشکلات کار را پیش بردیم تا دیگر شاهد تصادفات در جاده ها نباشیم.
روشنفکر تاکید کرد: همه در هر سطحی که هستیم بر وجود تحریم ها و شرایط خاص کشور واقفیم، در چندماه گذشته هم بحران کرونا، کمبود برق، آب و خشکسالی هم مضاعف شده است، سوء مدیریت ها نیز بر مشکلات افزوده و همه دست به دست هم داده اند تا شرایط ویژه کنونی حاکم شود اما چشم امید خیلی ها به دولت آیت الله رئیسی است.
نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون خاطرنشان کرد: این دولت زمانی می تواند استقرار پیدا کند و استمرار داشته باشد که همه و به ویژه خواص، نخبگان و فرهیختگان همدل بوده و تعامل داشته باشیم زیرا اگر وحدت نباشد کار به نحو مطلوب پیش نخواهد رفت.
وی افزود: باید خودخواهی ها، خودبرتربینی ها و انحصار طلبی را کنار گذاشته و دست از خط کشی و خالص و ناخالص خطاب کردن افراد برداریم و کسی را انقلابی و غیرانقلابی قلمداد نکنیم زیرا اینها در شاَن ملت نیست.
روشنفکر با اشاره به گفته امام موسی صدر مبنی بر اینکه؛ مردم ثمرات را می بینند نه شعارها را، ادامه داد: یکی از ارزوهای بنده همواره این است که کاش برای گفته های افراد مالیات قایل می شدند تا هرکس بداند بابت حرف توخالی و شعاری که می دهد باید مالیات پرداخت کند و معیار افراد اینچنین مشخص می شد.
وی ابراز تعجب کرد: گویی خداوند ابزار و معیار سنجشی جهت تشخیص میزان انقلابی بودن، خالصی و ناخالصی و درجه کیفیت به برخی دوستان عطاکرده که این چنین قاطعانه عده ای را خوب و دیگران را بد دسته بندی می کنند! این رفتارها صحیح نیست و ما همچنان دست دوستیمان را دراز می کنیم زیرا می دانیم مردم آنقدر مشکل دارند و تحمل کرده اند که نباید روی زخمشان نمک پاشید.
وی بااشاره به روی کار آمدن دولت جدید افزود: به یاری خداوند و باتوجه به شعارها و برنامه هایی که ریاست جمهور منتخب ارایه داده اند، نوید فردی با دیدگاه بلند را به مردم می دهیم که ورای از خط کشی ها و جبهه گیری هاست، ایشان آمدند و کار را شروع کردند ضمن اینکه مجمع نمایندگان استان در کنار هم و همسو با ایشان هستیم، بانک نخبگان استان را با رصد فرزندان استان در اقصی نقاط کشور شناسایی کرده، تا از همه سلیقه ها و استعدادها برای ساختن استانی آباد کمک بگیریم.
روشنفکر خطاب به برخی خواص که آنها را انحصارطلب خواند، عنوان داشت: مردم سالیان سال شما را تحمل کردند، شما نیز چند صباحی صبوری کنید زیرا همه از شعارهای پوچتان خسته شده و به دنبال عمل هستند.
وی درپایان خاطرنشان کرد: همواره به دنبال ارتباط مستمر با مردم بودم و امروز که شرایط بیماری کرونا محدودیت هایی را ایجاد کرده، اگر عمری بود همچنان از مردم غافل نخواهیم شد و تلاش می کنیم فاصله ها را برداریم و در بخش های مختلف استان با مردم دیدار کرده و مشکلاتشان را از نزدیک رصد کنیم.

تاریخ: 2021/07/22 ساعت: 17:14

کد خبر: 19462

آزمون آموزش دهندگان ،آموزشیاران ،مربیان قرآنی و مربیان طرح امین مشمول استخدام در آموزش و پرورش جمعه ۱۱ مرداد در یاسوج برگزار می‌شود


آفتاب دنا: معاون آموزشی جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت:این آزمون همزمان با سراسر کشور صبح روز جمعه و به صورت متمرکز در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار می‌شود.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،رستمی در نشست هماهنگی برگزاری آزمون با مسئولان آموزش و پرورش استان افزود: ۵۸۸ نفر از مشمولان آموزش دهنده مربیان قرآنی و مربیان طرح امین در این آزمون شرکت می کنند .
سید حمدالله خواهش نیک معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان گفت: از شرکت‌کنندگان این آزمون ۳۲۶ نفر مشمولان نهضت سوادآموزی هستند.
مسعود بیضایی مدیر برنامه ریزی ، منابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش استان هم گفت : شرکت کنندگان فرم تعهد نامه را که در سایت جهاد دانشگاهی بارگذاری شده است امضا و در جلسه امتحان تحویل دهند.

تاریخ: 2021/07/21 ساعت: 14:52

کد خبر: 19452

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

افتتاح و کلنگ زنی ۷۲ میلیارد تومان پروژه در بهمئی/ بهره برداری از ساختمان جدید شهرداری لیکک

آفتاب دنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: با حمایت و دستور استاندار پروژه های شهرستان بهمئی با اعتباری بالغ بر۷۲ میلیارد تومان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، کیامرث حاجی زاده در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی شهرستان بهمئی ضمن تبریک عید سعید قربان، اظهار داشت: پیرو سفرهای شهرستانی در بحث پروژه های عمرانی و زیر ساختی و معضلات که در این زمینه در شهرستان ها داریم و بنا به دستور استاندار برنامه ریزی هایی برای پروژه های شهرستان های محروم انجام شد برخی از پروژه ها آماده افتتاح هستند و پروژه های جدیدی مراحل مناقصه و تامین اعتبار آن ها انجام شده است که باید کلنگ زنی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پروژه های خوبی در سفر به شهرستان بهمئی عملیاتی شد که این مهم هدف نظام جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: با تعاملی که بین مدیریت ارشد استان، نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان استان و مجموعه مسئولان وجود دارد حرکت های خوبی در سال جاری در استان در حال انجام است.

وی، گفت: در بخش اعتبارات به ویژه در دو بحث اصلی که نیاز اولیه زیرساختی شهرستان و استان است و اولویت های عمرانی در بخش راه ها و آب شرب است اعتبارات رشد مطلوبی داشته که در تاریخ استان بی سابقه بوده است.

حاجی زاده، اظهار داشت: در شهرستان بهمئی اولویت ما در بحث رسیدگی به روستاها و مناطق در حوزه جاده، آب، زیرساخت، ارتباطات و فناوری و بهسازی و…است.

وی، ابراز کرد: با برنامه ریزی های که از گذشته انجام شده است امروز بیش از ۷۲ میلیارد تومان پروژه در حوزه شهرستان بهمئی کلنگ زنی و افتتاح شد.

حاجی زاده، افزود: از مجموع این اعتبار حدود ۴۵ میلیارد تومان پروژه های جدید هستند که تامین اعتبار شدند و این پروژه ها در حوزه های راه روستایی، کلنگ زنی پل مواصلاتی محور لیکک، جایزان به خوزستان و… عملیاتی می شود و ۲۷ میلیارد تومان میزان اعتبار پروژه های افتتاحی است.

وی با تاکید بر اینکه در روستاهای محروم پروژه های جدید کلنگ زنی شد، اظهار داشت: در حوزه آب شرب در شهر لیکک و روستاهای تابعه اصلاح شبکه آبرسانی و تعویض لوله های فرسوده را داشتیم و در بحث بهسازی روستاها به ویژه روستاهای محروم بنیاد مسکن پروره های قابل توجهی را کلنگ زنی کرد.

حاجی زاده، افزود: در حوزه زیرساخت، ارتباطات و فناوری مخابرات دکل های جدید مورد بهره برداری قرار گرفت‌.

وی از بهره برداری ساختمان جدید شهرداری شهر لیکک با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان خبر داد.

حاجی زاده، تاکید کرد: ما تا زمانی که در استان حضور داریم مکلفیم که مشکلات مردم را پیگیری کنیم و پروژه های بهمئی هدیه کوچکی از طرف نظام جمهوری اسلامی و دولت خدمتگزار به مردم ولایتمدار و شهید پرور این شهرستان است.

گفتنی بیش از ۱۲ نفر از مدیران کل حوزه زیرساختی حاجی زاده را در این سفر همراهی کردند.

تاریخ: 2021/07/19 ساعت: 12:48

کد خبر: 19447

به همت و تلاش شبانه روزی راهداران جاده‌ مسدود شده عشایری اب نهر کاکان بازگشایی شدند /بارندگی، خسارت جزیی به عشایر استان وارد کرد

آفتاب دنا: معاون عمرانی استاندار گفت: پیرو اخطارها و هشدارهای سازمان هواشناسی کشور و مدیریت بحران کشور   بارندگی های موسمی در برخی از استان‌های کشور آغاز شده که در کهگیلویه و بویراحمد نیز از ظهر امروز شاهد بارش‌های پراکنده بودیم.

 به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، بارش زیاد باران در استان کهگیلویه و بویراحمد باعث خسارت به برخی از مناطق استان شد. بارندگی شدید و راه افتادن سیل به عشایر منطقه کاکان یاسوج خسارت جزئی زد. کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، و با همراهی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و   مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و… از عشایر این منطقه بازدید و بین آسیب دیدگان ناشی از بارندگی اقلام خوراکی و تجهیزات لازم توزیع کردند. 

 معاون عمرانی استاندار گفت: پیرو اخطارها و هشدارهای سازمان هواشناسی کشور و مدیریت بحران کشور   بارندگی های موسمی در برخی از استان‌های کشور آغاز شده که در کهگیلویه و بویراحمد نیز از ظهر امروز شاهد بارش‌های پراکنده بودیم.

حاجی زاده افزود: در استان  به دستور استاندار و اداره کل مدیریت بحران استان  هشدارهایی رادر ۴۸ ساعت گذشته اعلام  کرده بودیم

وی  ادامه داد:امروز در گچساران  بارش سنگینی  داشتیم که به علت مشکلات عبور و مرور را در شهر ایجاد کرده بود که در همان دقایق اولیه  با هماهنگی فرماندار و ستاد مدیریت بحران شهرستان این مشکل رفع شده  است

معاون عمرانی استاندار  با بیان اینکه در منطقه  سردسیری و کوهستانی عشایر هستند افزود: از قبل  تمهیدات لازم  را هم اداره کل راهداری و هم اداره کل امور عشایری و  هلال احمر استان  اندیشیده  بودند و فرماندلریهای شهرستان  ما به حالت اماده باش درامده بودند

حاجی زاده  گفت: امروز بعد از ظهر  مسیر رفت و آمد بعضی از عشایر ما در اثر بارندگی  شدید مسدود شده  و برای زنبورداران  و مزرعه پرورش ماهی که در کنار  بستر رودخانه بودند  و به چادرهای  عشایر ما مشکلات و خسارتی ایجاد کرده بود

وی در ادامه گفت: با دستور استاندارو پیگیریهای معاون عمرانی تقسیم کار  بین دستگاههای اعضای مدیریت بحران شده  که مدیرکل امور عشایری  و چندتا از مدیران استان  و فرماندلر مارگون  و اعضای تیم هلال احمر استان  را به مناطق عشایر شبلیز  و عشایر مارگون  اعزام شدند

معاون عمرانی استاندار گفت :با امکانات و تجهیزات لازم  ازقبیل چادر  و آذوقه پتو وموکت  و لاستیک که برای عشایر لازم است بین آنها توزیع شد

حاجی زاده تصریح کرد: در منطقه کاکان  هم به اتفاق مدیر کل راهداری  و حمل نقل  و نیروهای زحمتکش راهداری شهرستان  بویراحمد  و با تلاش و همت  راهداران  نسبت به بازگشایی  بیشتر مسیر اقدام  و اقلام مورد نیاز عشایر را بین انها توزیع کردند

وی در پایان این بازدیدگفت فردابه محض اینکه وضهیت جادها بهتر بشود  بازگشایی کامل جاده انجام میشود و از عشایری که در منطقه بودند بازدید کردیم و مشکل حادی وجود نداشته است

تاریخ: ساعت: 12:23

کد خبر: 19439

افتتاح هفتمین دوره جشنواره خوارزمی در کهگیلویه‌وبویراحمد:

رقابت ۱۲۱ دانش آموز در فضای مجازی / مشارکت ۷۱ درصدی دانش آموزان دوره متوسطه اول در جشنواره خوارزمی


آفتاب دنا: مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از مشارکت ۷۱ درصدی دانش آموزان متوسطه اول در جشنواره خوارزمی خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، هادی زارع پور در آیین افتتاحیه هفتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در یاسوج گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی در سال تحصیلی جاری در چهار مرحله آموزشگاه، منطقه، استان و کشوری در محور‌های پژوهش، زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، فعالیت‌های آزمایشگاهی، دست سازه و محور بازارچه کسب و کار دانش آموزی برگزار می‌شود.
وی افزود: جشنواره نوجوان خوارزمی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه با هدف ایجاد موقعیت برای شناسایی، رشد و شکوفایی استعداد‌های دانش آموزان و تقویت فعالیت‌های علمی، مهارتی، پژوهش دانش آموزان و کیفیت بخشی به یادگیری آنها مبتنی بر برنامه درس ملی برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش وپرورش استان با بیان اینکه این جشنواره که بر اساس ساحت‌های مندرج در سند تحول بنیادین ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه برگزار می‌شود گفت: جشنواره خوارزمی تقویت مهارت آموزی و کارآفرینی، بروز خلاقیت، بسط یادگیری و در نهایت موجبات نشاط یادگیری در مدارس را فراهم می‌آورد.
هادی زارع‌پور مهمترین هدف این جشنواره را شناسایی و کشف استعداد‌های بالقوه عنوان و بیان کرد: تشویق دانش آموزان به بحث گروهی، فعالیت‌های پژوهش، خلاقیت ها، روحیه تعاون و همدلی و شناسایی استعداد‌های درخشان از دیگر اهداف این جشنواره است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در مرحله مدرسه ای جشنواره خوارزمی ۷۱درصد دانش آموزان متوسطه اول شرکت کردند گفت: از تعداد ۲۵۲۲۳ نفر در مرحله آموزشگاهی ۱۲۳۴۲ نفر به مرحله شهرستانی راه یافتند که بعد از داوری آثار در این مرحله ۱۲۱ نفر به مرحله استانی راه پیدا کردند.
وی گفت: از میان دانش آموزان راه یافته به مرحله استانی جشنواره خوارزمی ۱۲ نفر به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.
ایوب رضایی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز با اشاره به اهمیت این جشنواره و حضور بهترین ها در مسابقات کشوری از داوران این جشنواره خواست با نگاهی عادلانه ومنصفانه و دقت نظر، امر داوری جشنواره را انجام دهند تا حقی از کسی ضایع نشود و شایستگان به مرحله کشوری راه یابند.
مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمدنیز در این آیین گفت: دانش آموزان با الگوگیری از محتوا و اهداف جشنواره خوارزمی می توانند در انتخاب رشته تحصیلی و پیشرفت خود به خوبی نقش آفرینی کنند.
کورش دلشاد رویکرد جشنواره خوارزمی کارآفرینی است گفت: طبق سند تحول بنیادین آموزش وپرورش دانش آموزان باید از حافظه محوری به سمت مهارت‌آموزی حرکت کنند تا زمینه برای اشتغال و شکوفایی استعدادهای آنان فراهم گردد.
وی افزود: جشنواره نوجوان خوارزمی در ۶ رشته که شامل پژوهش‌های علمی، فعالیت‌های آزمایشگاهی، زبان و ادبیات فارسی ، زبان انگلیسی، دست‌سازها و بازارچه‌های کسب و کار است، برگزار می‌شود که دانش‌آموزان منتخب فعالیت‌های خود را ارائه می‌دهند و با نظر داوران برترین‌ها برای مرحله کشوری معرفی خواهند کرد.
دلشاد افزود: جشنواره خوارزمی فرصتی برای ابتکارات و خلاقیتهای دانش آموزان است تا هر دانش آموز متناسب با خلاقیت و توانمندی بتواند زمینه رشد و شکوفایی اش فراهم گردد.
مدیر دبیرستان تیزهوشان متوسطه اول یاسوج که میزبان برگزاری مرحله استانی جشنواره خوارزمی بود گفت: با توجه به شرایط کرونایی این جشنواره در فضای مجازی ودر بستر اسکای روم برگزار می شود
ابوطالب فروغ فر با بیان اینکه در راستای سند تحول جشنواره خوارزمی از اهمیت بالایی در آموزش وپرورش برخوردار است گفت: تلفیق دانش تئوری وکار عملی در دانش آموزان تعلیم وتربیتی ماندگار ایجاد خواهد کرد.
وی افزود: تعمیق آموزش‌ها ،توانمندسازی و مهارت آموزی دانش‌آموزان و هدایت تحصیلی آن‌ها برای انتخاب رشته‌ مورد علاقه آن‌ها ازمهمترین اهداف جشنواره خوارزمی است که باید با تشویق وترغیب دانش آموزان به سمت کیفی سازی آن حرکت کنیم.
مدیر دبیرستان تیزهوشان متوسطه اول یاسوج افزود: جشنواره خوارزمی کیفیت بخش ترین حلقه ومهمترین نماد دوره متوسطه است که بستر را برای آماده سازی هدایت تحصیلی دانش آموزان وانتخاب رشته هوشمندانه آنان فراهم می کند.

تاریخ: 2021/07/18 ساعت: 17:51

کد خبر: 19431

دانشگاه فنی و حرفه‌ای و بسیج اساتید استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می کند:

برگزاری وبینار”نقش مهارت در مسیر توسعه با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی “

آفتاب دنا: دانشگاه فنی و حرفه‌ای و بسیج اساتید استان کهگیلویه و بویراحمد وبینار نقش مهارت در مسیر توسعه با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی را برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،این برنامه به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد و با حضور و ارائه صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه کشور، جلیلی رئیس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، دانش پایه رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان ، موسایی معاون آموزشی دانشگاه دولتی یاسوج و مسئول سازمان بسیج اساتید استان کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه ساعت ۱۰صبح به صورت آنلاین برگزار می شود.

علاقمندان می توانند جهت شرکت در این برنامه به لینک زیر

https://www.skyroom.online/ch/partizan69/seraje مراجعه کنند.

برای شرکت کنندگان در این وبینار گواهی حضور صادر می شود.

تاریخ: ساعت: 16:30

کد خبر: 19424

پیکر مطهر شهید گمنام در صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد آرام گرفت

آفتاب دنا:  پیکر مطهر شهید گمنامی که از روز گذشته میهمان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد شده بود، امروز در صدا و سیمای این استان به خاک سپرده شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، امیر رئوف، رییس صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تشییع شهید گمنام که در صدا و سیمای استان برگزار شد، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر افزود: امروز سازمان صدا سیما مفتخر است میزبان شهید عزیزی است که پیکر مطهرش پس از ۳۳ سال در منطقه عملیاتی جزیره مجنون تفحص شد و امروز بر دستان مردم شهید پرور و ولایتمدار استان و در یکی از مراکز مهم فرهنگی و رسانه ای استان آرام می گیرد.

وی گفت: امروز به برکت خون مطهر شهیدان نظام اسلامی پس از ۴۳سال حیات طیبه خود در برابر تهدیدات دشمن بیمه شده است و رمز پیروزی ما حرکت در مسیر نورانی شهیدان است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان بیان کرد: امروز شهدا از ما خدمت صادقانه به مردم و حرکت در مسیر ولایت فقیه را  مطالبه میکنند و به تعبیر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز رمز عاقبت بخیری ؛ نسبت ما با نظام‌حمهوری اسلامی و انقلاب برآمده از خون شهیدان و ارتباط قلبی و دلی و حقیقی با حکیمی است که سکان انقلاب به دستان با کفایت اوست.

وی با تقدیر از همه کسانی که در موضوع میزبانی از این شهید گمنام کمک و همراهی کردند، تصریح کرد: ۲۷ تیرماه ۱۴۰۰ برای همکاران من در رسانه ملی و صدا و سیمای استان روزی ماندگار و خاطره انگیز شد.

رئوف در پایان گفت: امروز این شهید عزیز همچون مولا و مقتدایش امام حسین علیه السلام برای اهالی رسانه چراغ هدایتی است که راه را گم نکنیم و بیشتر بیندیشیم و با تولید برنامه های موثر نسبت به این شهدا و نظام اسلامی برآمده از خون شهیدان ادای دین نماییم.
 
آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج با تجلیل از این اقدام مهم فرهنگی صدا و سیما گفت: این حال و هوای معنوی که این شهید والا مقام ایجاد کرد و دلهای همه ما را آسمانی و کربلایی نمود یاد و خاطره دوران دفاع مقدس پر افتخار را یادآوری می کند.
 
وی ابراز داشت: به محضر این شهید عرض میکنیم با ما غریبی نکن. درست است که غبار این دنیا بر چهره ما نقش بسته اما هنوز دل در گرو شما داریم ،با ما غریبی نکن، شما تا جان در بدن داشتید مقاومت کردید و بعد از آن با بدنت با استخوان های مطهرت تا کنون از کشور دفاع کردی و امروز باز  آمدی به عنوان سفیر که ما را هدایت کنید،ای شهید با ما غریبی نکن گرچه قدری با حال و هوای شهدا فاصله گرفته ایم. این شهید آمده است به همه ما راه عزت ،افتخار و سعادت را بیاموزد چرا که هرکس راه شهدا را رفت و در راه دفاع از ارزش های دینی قدم برداشت اینگونه عزیز می شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد افزود: کسی که از ولایت و از انقلاب و از این سرزمین الهی دفاع کرد و در مقابل استکبار ایستاد خدا او را به عنوان شهید می پذیردکه بالاترین فضیلت در این عالم شهادت است.

تاریخ: ساعت: 16:15

کد خبر: 19418

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

توزیع ۴۰ هزار تن خوراک دام و طیور در استان/ عشایر از فروش دام مولد خودداری کنند/ کشتارگاه صنعتی یاسوج نمونه موفق اعتماد دولت به بخش خصوصی است

آفتاب دنا: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: خوراک دام و طیور به اندازه کافی در استان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، حشمت الله صمیمی دوست در بازدید خود از انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام و کشتارگاه صنعتی دام یاسوج، اظهار داشت: در راستای تلاش های استاندار از طریق وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تامین خوراک دام و طیور به اندازه نیاز واحدهای استانی و همچنین خوراک دام عشایر خوشبختانه تلاش ها به نتیجه مطلوب رسید.

وی در حاشیه این بازدید، اظهار داشت: این کشتارگاه در گذشته زیر مجموعه شرکت پشتیبانی امور دام بود که به صورت دولتی اداره می شد ولی اکنون به بخش خصوصی واگذار شد.

صمیمی این واحد را یکی از تجارب موفق واگذاری به بخش خصوصی برشمرد و گفت: این واحد در گذشته به واحد متروکه ای تبدیل شده بود و با خرید آن توسط بخش خصوصی بازسازی و نوسازی آن انجام شد.

معاون اقتصادی استاندار، عنوان کرد: این واحد در زمانی که به بخش خصوصی واگذار شد با تعداد ۳۰ کارگر به فعالیت می پرداخت اما اکنون ضمن بازنشسته شدن آن تعداد، ۷۰ کارگر جدید نیز در این واحد مشغول به کار هستند
که نشان دهنده پای کار بودن بخش خصوصی است.

وی، بیان کرد: در این واحد بسته بندی انواع گوشت دام سنگین و سبک با کیفیت بالا انجام می شود و از دیگر موفقیت های این طرح صادر کردن بسته بندی های گوشت آن به سایر استان های بزرگ کشور است.

صمیمی، گفت: این واحد در حال توسعه است و واحد دیگری در کنار آن برای بسته بندی طیور در حال احداث است که پیش بینی می شود تا یک ماه آینده به بهره برداری برسد که با بهره برداری از آن فرصت شغلی برای ۴۰ نفر دیگر ایجاد می شود.

وی، تاکید کرد: سرمایه گذار برنامه های دیگری برای تکمیل حلقه های زنجیره تولید خواهد داشت و ما به عنوان مجموعه اقتصادی استانداری و بنا به تاکید استاندار مبنی بر حمایت مالی از این پروژه جهت تکمیل سایر حلقه های آن آمادگی اعلام می کنیم و سرمایه گذار مورد حمایت جدی ما قرار می گیرد.

صمیمی، گفت: با پیگیری های استاندار از طریق وزارت جهاد کشاورزی بحث نهاده های دام و طیور به صورت مطلوب در حال توزیع است.

وی، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به ۴۰ هزار تن خوراک دام و طیور وارد استان شده است که کمک بسیاری به دامداری های صنعتی، عشایر و واحدهای مرغداری و سایر ماکیان شده است.

صمیمی، بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد به نسبت سایر استان های کشور در این زمینه در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

معاون اقتصادی استاندار، تصریح کرد: باتوجه به خشکسالی های اخیر به ویژه در سال جاری تمهیدات لازم جهت تامین خوراک دام عشایر در نظر گرفته شده است.

وی، بیان کرد: انتظار می رود عشایر از فروش دام مولد خودداری کنند و صرفا دام مازاد بر نیاز خود را تحویل شرکت پشتیبانی دهند.

معاون اقتصادی استاندار، عنوان کرد: به منظور حمایت از عشایر و براساس قراردادی که بین سازمان امور عشایر کشور و شرکت پشتیبانی امور دام کشور منعقد شد سهم استان ها در خرید دام مازاد عشایر مشخص شده است.

وی، ابراز کرد: براساس نشستی که برگزار شد این موارد مورد بررسی قرار گرفتند و مقرر شد شرکت پشتیبانی امور دام استان جهت خرید دام مازاد با اداره کل امور عشایر همکاری لازم را داشته باشد.

صمیمی، گفت: از مزایای این طرح این است که عشایر دام خود را با قیمت پایین تر از عرف عرضه نمی کنند و دچار ضرر و زیان نمی شوند.

معاون اقتصادی استاندار، بیان کرد: این قیمت، قیمت کارشناسی شده است که توسط دولت اعلام می شود و دامداران می توانند بر این اساس دام خود را عرضه کنند.

وی، گفت: هدف از این اقدام این است که دام خریداری و کشتار شده با بسته بندی و کیفیت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد و این مهم موجب جلوگیری از خروج دام از استان می شود و نه تنها عشایر دچار زیان نمی شوند بلکه مصرف کنندگان نیز از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

صمیمی در بخش دیگری از سخنانش، عنوان کرد: کشتارگاه صنعتی دام استان که جزو کشتارگاه های مجهز کشور است از قبل کشتار در این مدتی که به صورت نیمه فعال کار می کرد تلاش کرد که درآمد بهتری کسب کند تا فرصت های شغلی جدید و تولید سرمایه را در پی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازدید از انبارهای ذخیره سازی خوراک دام و طیور، گفت: بخش مهمی ذخیره سازی شده که در شرایط بحرانی ما می توانیم به واحدهای دامداری و یا مرغداری کمک کنیم ضمن اینکه به صورت مستقیم دامداران صنعتی و واحدها از بنادر نهاده مورد نظر خود را تامین می کنند تا هرجا که نیاز باشد از طریق انبار شرکت پشتیبانی امور دام این اقدام انجام می شود.

تاریخ: ساعت: 09:12

کد خبر: 19409

با حضور معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد

آفتاب دنا: آیین تکریم و معارفه مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور معاون توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور در یاسوج برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، در این ایین از زحمات ۸ ساله ارسلان حسن پور مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه وبویراحمد تقدیر و آقای کاظم حاجی پور به عنوان سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی کشور در این آیین گفت: همدلی و همکاری کارکنان صندوق عامل مهمی برای برای خدمت مطلوب به مردم و رضایت مندی آنان است.
علی رضا همتی گفت: صندوق کارآفرینی امید در سالهای اخیر اقدامات خوب و نوآورانه ای انجام داده که منجر به رونق تولید و اشتغال درجای جای کشور شده است.
وی تفاهم نامه با بیش از ۵۰ دستگاه و حمایت از تولیدات روستایی و کسب کارهای خرد و زود بازده را از برنامه صندوق کارآفرینی امید کشور عنوان کرد وگفت: تلاش می کنیم در سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از کسب کارها حمایت نماییم تا بستر برای شکوفایی و رونق تولید و اشتغال فراهم گردد.

ارسلان حسن پور مدیر سابق صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جلسه به بیان گزارشی از فعالیتهای صندوق کارآفرینی امید استان در ۸ سال گذشته پرداخت و از تعامل و همکاری خوب نماینده محترم ولی فقیه دراستان وامام جمعه یاسوج، حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده محترم مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان فعلی و قبلی مجلس شورای اسلامی، استاندار سابق و فعلی، مدیران دستگاههای مختلف اجرایی و همکاران صندوق کارآفرینی امید در سطح استان تقدیر کرد.
وی گفت: در ۸ ساله گذشته
تعداد ۱۸۴۵۲ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۹۱۸ میلیارد ریال توسط صندوق کارآفرینی امید استان پرداخت شده که نسبت به دوره مشابه رشد ۱۱ برابری را نشان می دهد.

کاظم حاجی پور سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در سخنانی گفت: با تعامل و همدلی با مجموعه همکاران تلاش می کنیم در راستای ماموریت‌های صندوق کارآفرینی امید گامهای بزرگی در راستای تولید و اشتغال برداریم

در پایان این جلسه نیز با حکم مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور ارسلان حسن پور مدیر سابق صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویراحمد به عنوان مدیر منطقه ۹کشور که شامل استانهای همدان، لرستان، ایلام ، کردستان و کرمانشاه می باشد معرفی شد. و حکم کاظم حاجی پور به عنوان سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویراحمد به وی اعطا شد.

تمامی حقوق برای وب سایت خبری-تحلیلی آفتاب دنا محفوظ می‌باشد.نشر اخبار تنها با ذکر منبع مجاز می‌باشد.