تاریخ: 2022/01/20 ساعت: 22:43

کد خبر: 21007

اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان چرام راه اندازی می شود


آفتاب دنا: مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد از راه اندازی اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان چرام خبرداد.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: شهرستان چرام با ۲۹ امامزاده و بقعه متبرکه فاقد اداره اوقاف بود که با حمایت وقول مساعد فرماندار شهرستان چرام در بحث فضای فیزیکی اداره اوقاف وامور خیریه در این شهرستان راه اندازی می شود.
وی گفت: با توجه به سوابق درخشان مردم مومن و متدین شهرستان چرام در امر وقف، راه اندازی اداره اوقاف و امور خیریه در این شهرستان به منظور ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف ، ساماندهی موقوفات وخدمت رسانی بهتر به زائران بقاع متبرکه ضرورت داشت که با حمایت وقول مساعد فرماندار خدوم شهرستان چرام این امر محقق می شود.
حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی با بیان اینکه وقف منفعتی در شهرستان چرام نداریم گفت: انتظار می رود خیرین و متمکنین و اقشار مختلف مردم متدین شهرستان چرام در زمینه موقوفات ورود کنند تا با استفاده از نیات وافقین برخی مشکلات و نیازهای مردم این شهرستان برطرف شود.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد افزود: وقف ریشه عمیقی درمسائل اعتقادی دارد که احیا و حفظ موقوفات می تواند در پیشبرد برنامه های فرهنگی مثمر ثمر واقع شود.
وی ،تبیین سنت حسنه وقف در بین آحاد مردم را زمینه ساز پیشرفت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه دانست و گفت: محبوب ترین کارها در پیشگاه خدا کاری است که دوام آن بیشتر باشد هرچند که آن کار خیلی ناچیز و کوچک باشد.
حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی افزود: امروزه برای رفع مشکلات بیکاری ، بیماری های صعب العلاج ، دسترسی به نیازمندان و مباحث علمی نیازمند موقوفات جدید هستیم که امید می رود با راه اندازی اداره اوقاف شهرستان چرام و حمایت مردم و خیرین شاهد ترویج وشکوفایی موقوفات در شهرستان ولایتمدار چرام باشم.

تاریخ: 2022/01/18 ساعت: 12:51

کد خبر: 21001

بهره برداری از سایت موبایل دشت مازه به نمایندگی از ۲طرح مخابراتی /دی ماه ،ماه انقلاب ارتباطی شهر سوق

آفتاب دنا: همزمان با فرا رسیدن ولادت حضرت فاطمه زهرا با حضور کیومرث حاجی زاده معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد ودیگر مسئولان استانی وشهرستانی  ، اینترنت پرسرعت دشت مازه به نمایندگی از۲ طرح مخابراتی در شهر سوق به بهره برداری رسید.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، در آیینی با حضورکیومرث حاجی زاده معاون عمرانی استانداری استان ، سید عبدالعزیز موسوی فرماندار شهرستان کهگیلویه ، سید امیر رضا عابدینی مدیرکل فناوری اطلاعات وارتباطات استان ،عیسی شهامت مدیر کل امور شهری ،حجت الاسلام والمسلمین کیانی امام جمعه شهر سوق ،اسفندیاربرخه مدیرعامل آب وفاضلاب استان، غلام حسین حکمتیان مدیر کل منابع طبیعی استان و دیگر مسئولان شهرستانی  سایت مخابراتی دشت مازه به نمایندگی از دو طرح مخابراتی به بهره برداری رسید.
سید محمد هادی امیری ، در این مراسم  ضمن عرض تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا  وتقدیر ازحضور مسئولان استانی وشهرستانی ،با اشاره به عزم مخابرات منطقه در برقراری عدالت ارتباطی در استان گفت: به لطف خداوند متعال ۲ طرح ارتباطی ومخابراتی همرمان با در دو شهر سوق با اعتباری بالغ بر۲ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد
سید محمد هادی امیری گفت با اجرای این طرح، روستاهای دشت مازه وهم چنین روستاهای صحرای کلاچو به اینترنت پرسرعت متصل شدند وان شاءالله در روزهای آتی خبرهای خوبی در راستای عدالت ارتباطی وخدمت جهادی بی منت به هم استانی های عزیز رسانه ای خواهد شد
بر اساس همین گزارش در این آئین از عملکرد مخابرات منطقه در راستای توسعه ارتباطی استان تقدیر وتشکر نمودند

تاریخ: 2022/01/17 ساعت: 20:49

کد خبر: 20990

مشکلات مردم در لابلای بخشنامه ها حل نخواهد شد/ استفاده از ظرفیت بسیج کشاورزی برای ارائه خدمت به مردم

آفتاب دنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: مشکلات مردم در لابلای بخشنامه ها و دستورالعمل ها حل نخواهد شد بلکه باید با روحیه جهادی و انقلابی و تکیه برقوانین با واقع گرایی به حل مشکلات مردم همت گماریم.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، سید علی معتمدی‌پور در دیدار رئیس سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد،معاون اجتماعی سپاه فتح و مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج گفت: بخش کشاورزی از مهمترین بخشهای محوری در توسعه استان است که نیازمند برنامه ریزی و اولویت بندی برای حل چالشها و مشکلات پیش روی این بخش برای خدمت بهتر به مردم هستیم.
وی با بیان اینکه سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به تعالی و توسعه بخش کشاورزی خواهد بود گفت: با تبادل نظر ، هماهنگی و تعاملات بیشتر مجموعه جهاد کشاورزی و بسیج کشاورزی سپاه فتح استان برای ارائه خدمت به مردم در رشد و تولید بهتر محصولات کشاورزی و کمک به تحقق امنیت غذایی پایدار استفاده خواهیم کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه گفت: مشکلات مردم در لابلای بخشنامه ها و دستورالعمل ها حل نخواهد شد بلکه باید با روحیه جهادی و انقلابی و تکیه برقوانین با واقع گرایی به حل مشکلات مردم همت گماریم.
معتمدی‌پور از عضویت افتخاری خود در سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح خبر داد و آمادگی کامل خویش را جهت همکاری و تعامل با این نهاد مهم و اثر گذار در ارائه خدمت به مردم اعلام کرد.
رئیس سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جلسه با تبریک انتصاب رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: رسالت بسیج جامعه کشاورزی در طرح ملی بسیج همگام با کشاورز خدمت به مردم است که همه باید دست در دست هم برای آموزش کشاورزان و افزایش تولیدات کشاورزی استان بیش‌از گذشته تلاش کنیم.
سروان پاسدار ستار غلامی گنجه تعامل سازمان‌ جهاد کشاورزی با بسیج جامعه کشاورزی در زمینه های مختلف را یاداور شد و گفت: اجرای برنامه های مشترک و گسترش همکاری‌ها برای ارتقای سطح آموزش و افزایش تولیدات کشاورزی یک ضرورت است که امید می رود در دوران مدیریت حضرتعالی شاهد کیفی سازی فعالیتها در ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف باشیم.
غلامی اظهار داشت : در واقع جامعه هدف سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح متشکل از کلیه سازمان های جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، مرکز تحقیقات و اموزش کشاورزی، دامپزشکی و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی با ظرفیت نیروی انسانی بیش از ۳۰۰۰نفر می باشد که با سازماندهی تعداد ۳۲۰ نفر از این بسیجیان در ۸۷۲ روستای دارای جمعیت بیش از ۵۰ خانوار در برنامه جهش تولید مشغول به خدمت جهادی و فی سبیل الله می باشد.
وی مربیان طرح همگام با کشاورز بسیج کشاورزی سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد را نیروهایی توانمند وبا انگیزه با روحیه جهادی دانست و از رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه بویراحمد برای نشست تخصصی و تبادل نظر با آنان دعوت و ابراز امیدواری کرد که مدیریت جدید بتواند از ظرفیت این نیروهای جوان، متعهد و متخصص بیش از پیش استفاده نمایند.
سرهنگ پاسدار حجت اله عباسی معاونت اجتماعی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این دیدار گفت: بخش کشاورزی پایه واساس توسعه استان است که در بحث امنیت غذایی و جنگ اقتصادی باید با برنامه ریزی در این زمینه فعالیتها با روحیه جهادی دنبال شود.
مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از انتصاب چهره ای علمی و توانمند در راس سازمان جهاد کشاورزی استان در دولت سیزدهم گفت: امید می رود با آسیب شناسی و اولویت بندی مشکلات، قطار توسعه کشاورزی در کهگیلویه وبویراحمد شتاب بیشتری بگیرد.
سید ولی موسوی، استفاده از نیروهای توانمند با روحیه جهادی و انقلابی برای ارتقاء بخش کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد را مهم دانست وگفت: همه اقدامات سازمان جهاد کشاورزی باید به بهره وری بهتر از آب ،خاک و افزایش سطح تولیدات و حل مشکلات کشاورزان و بهره برداران منجر شود.
وی به تاسیس هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی در راستای تربیت نیروی انسانی با همکاری آموزش وپرورش استان و مرکز تحقیقات کهگیلویه وبویراحمد اشاره وخواستار بازدید میدانی از این هنرستان جهت رفع مشکلات این مرکز مهم آموزشی در راستای آموزش کیفی هنرجویان شد.
در پایان این دیدار، چفیه یادگار شهدا، تندیس یادبود رهبر معظم انقلاب و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و لوح سپاس از طرف مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح به رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به رسم یادبود اهداء شد.

تاریخ: 2022/01/15 ساعت: 10:54

کد خبر: 20981

پویش رسانه ای نه به اسلحه ،خشونت و ترویج منطق گفتگو

آفتاب دنا: یادداشت سید ولی موسوی فعال رسانه ای و فرهنگی// امروزه نزاع دسته جمعی به عنوان یک آسیب اجتماعی، یکی از شاخص های مهم وجود خشونت در جامعه تلقی می شود که بین افراد، گروه ها و خانواده ها و طوایف به وقوع می پیوندد و امنیت اجتماعی را مورد تهدید و مانع توسعه اجتماعی می شود.


این گونه خشونت ها همه ساله بر زندگی هزاران نفر در هر سال تأثیر می ‌گذارد و تهدیدی علیه جان و مال افراد است و باعث ایجاد ترس در جامعه شده است.
سوابق موجود نشان می ‌دهد که بیشترین انگیزه این گونه نزاع ها اختلافات خانوادگی، ملکی و مالی و از این قبیل است. این گونه نزاع ها تبعات اجتماعی و امنیتی زیادی دارد که سلامت و امنیت روانی جامعه را به خطر می اندازد و به تبع آن باعث فرار سرمایه های اقتصادی و فرهنگی از جامعه می شود.
علل و عوامل درگیری و نزاع دسته ‌جمعی در استان کهگیلویه و بویراحمد متفاوت است جدا از این علل و عوامل که نیازمند بررسی و پژوهش و کارهای علمی است مقوله فرهنگ سازی در این عصر انفجار اطلاعات و فضای مجازی و شبکه های اجتماعی امری واجب و ضروری است که در این مسیر رسانه ها ی کهگیلویه وبویراحمد در اقدامی خلاقانه پویش نه به اسلحه، نزاع و خشونت را در فصای مجازی آغاز کرده اند. بیایید همگام با رسانه ها با فرهنگ سازی و آگاهی رسانی مردم به دوری از اسلحه که تناسبی با محیط شهر نشینی و تمدنی ندارد و مخصوص محیط جنگ و نبرد است تشویق کنیم در محیط شهری و تمدنی باید قانون و اخلاق حاکم باشد
این اتفاقات ناگواری که با فرهنگ غنی و اسلامی مردم نجیب استان سازگاری ندارد و زیبنده نیست به خاطر مسائلی که ارزش ناچیزی دارند دست به اقداماتی زنند که علاوه بر ترویج خشونت در جامعه ، روح مهربانی و عاطفه انسانی را خدشه دار کند و چهره نازیبایی از مردم ولایتمدار و با صداقت این دیار پرگهر به دیگر همنوعان منعکس نمایند.
از جهاتی دیگر مسؤلان قضایی و امنیتی استان همیشه بر عدم استفاده از اسلحه در مراسمات شادی و غم تاکید فراوانی داشته اند که باز هم شاهد بی توجهی برخی از مردم و وقوع اتفاقات ناگواری در این زمینه هستیم که دل هر انسانی را به درد می آورد .

آخرین مورد از این قبیل در جشن عروسی در چرام بود که به علت بی دقتی فرزند، پدر از دنیا پر کشید و آسمانی شد.
این واقعه از تلخ‌ترین خبری بود که شنیدم پدری در عروسی فرزندش با بی دقتی فرزندش با اسلحه که در حال شور و شادی بود جان به جان آفرین تسلیم و عروسی را به عزا تبدیل و تا همیشه به عنوان خاطره ای غم انگیز برای خانواده و بستگان در تاریخ ثبت شد.
همیشه گفتگو منطقی ترین راه رسیدن به تفاهم بوده و خواهد بود .
بیاییم با فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ زیبای منطق گفتگو و تمسک به آموزه های دینی راه مسالمت‌آمیز در اختلافات را در پیش بگیرم و نگذاریم خشونت در جامعه به خاطر مسائلی که هیچ ارزشی ندارد رواج پیدا کند.
انتظار می‌رود مردمان خوب این سرزمین که مظهر فتوت و مردانگی هستند با ترویج اخلاق و پیوستن به این پویش مهم و تاثیر گذار مسیر را برای راه حل های منطقی و قانونی هموار سازند. مهر ومحبت در سایه همدلی و همکاری و با هم بودن اتفاق می افتد که قطعا با تکیه بر فرهنگ و سجایای زیبای اخلاقی و فضیلت‌های انسانی می توان مسیر بهتری را برای حل اختلافات و مشکلات برگزید تا خشونت‌ و نامهربانی ها از جامعه رخت بر بندد.
جا دارد از تلاشهای ارزشمند و مجاهدانه دادستان انقلابی ، مسؤلان امنیتی و انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد که شبانه روز در راه امنیت مردم تلاش می کنند صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم و انتظار می‌رود مقتدرانه با مخلان نظم و امنیت مردم برخورد قانونی جدی داشته باشند.

تاریخ: 2022/01/10 ساعت: 18:29

کد خبر: 20975

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

اجرای طرح گاوداری ۶ هزار راسی در سقاوه مارگون/ اشتغالزایی ۳۰۰ نفری یک طرح اقتصادی

آفتاب دنا: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح گاوداری ۶ هزار راسی در منطقه سقاوه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، سید احسان عسکری در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های گسترده در راستای توسعه اقتصادی استان گفت: از جمله این برنامه‌ها احداث گاوداری ۶ هزار راسی در دشت سقاوه است.

معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای اینکه بتوانیم کار را آغاز کنیم جلسه‌ای را با دستگاه‌های مختلف در حوزه تامین آب و زمین برگزار کردیم.

وی بیان کرد: دشت سقاوه به لحاظ تامین آب در تنگنا است که در همین راستا با حضور آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی جلسه‌ای پیرامون این موضوع برگزار، مشکلات مطرح و راهکارهایی هم ارائه شد که چاهی که در منطقه سقاوه است به گاوداری اختصاص داده شود.

این مسئول با بیان اینکه تامین زمین بخش مهم و اساسی این طرح اقتصادی است ، افزود: ۵۰ تا ۸۰ هکتار زمین برای گاوداری سقاوه نیاز است.

عسکری عنوان کرد: برای رفع مشکل زمین معاونت اراضی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی راه‌حل‌هایی پیشنهاد دادند و مقرر شد ظرف یک ماه آینده زمین و آب این طرح تامین و با اعلام به سرمایه‌گذار، کلنگ‌زنی انجام شود.

وی با اشاره به اشتغالزایی این طرح اقتصادی گفت: با احداث گاوداری ۶ هزار راسی سقاوه برای ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

تاریخ: ساعت: 18:26

کد خبر: 20974

مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد بزودی معرفی می شود

آفتاب دنا : در پی عملکرد ضعیف و نارضایتی افکار عمومی از استمرار مدیریت مجید صفایی در حوزه گردشگری سرپرست اداره کل میراث فرهنگی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد تا زمان تعیین مدیرکل منصوب شد.
به‌گزارش افتاب دنا به نقل از خبرگزاری میراث‌آریا، جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی طی حکمی سعید طالبی‌پور را به عنوان سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌کهگیلویه و بویراحمد منصوب کرد.
بخش گردشگری از مهمترین محورهای توسعه استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد است که در سالهای گذشته به علت ضعف مدیریتی در برنامه ریزی وجذب اعتبارات کارنامه خوبی نداشته است.
برگشت چند میلیارد تومانی اعتبارات عمرانی بسیاری از زیرساختهای گردشگری کهگیلویه وبویراحمد به علت ضعف مدیریت در سال جاری گواه روشنی بر ناکارآمدی و فرصت سوزی متولیان گردشگری بود که لازم است مدیرکل این دستگاه مهم بانگاه کاملا تخصصی انتخاب شود.
مدیرکل معزول گردشگری به خوبی می دانست در دولت سیزدهم که بارقه های امید برای توسعه و آبادانی در اقصی نقاط کشور دمیده است دیگر زمان گفتار درمانی ، شعارهای پررنگ و لعاب و جلسه زدگی در حوزه گردشگری به سرآمده است.
امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند مدیری توانمند ، علمی وبرنامه محور بر این دستگاه عظیم هستیم تا با استفاده‌ از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها ی مهم استان به رونق صنعت گردشگری همت گمارد.
بالاخره در پی نارضایتی افکار عمومی از استمرار مدیریت مجید صفایی در حوزه گردشگری سرپرست این اداره کل تا زمان تعیین مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری استان منصوب شده که امید می رود گزینه مورد نظر استاندار ومجمع نمایندگان استان کهگیلویه وبویراحمد بزودی سکان این اداره کل را بدست بگیرد تا با برنامه ریزی و مدیریت بهینه از ظرفیتها و پتانسیلهای استان شاهد توسعه زیرساختهای صنعت مهم گردشگری در کهگیلویه وبویراحمد باشیم.
در عصر امروز حمایت از شاغلان و فعالان عرصه توسعه اشتغال در بخش گردشگری اهمیت ویژه ای دارد و ضروری است در استان‌ کهگیلویه وبویراحمد حمایت از این قشر جهت توسعه گردشگری بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.
مسئولان استانی نیز باید بستر لازم را برای فعالیت سرمایه‌گذاران در استان فراهم نمایند تا با توسعه زیرساختهای گردشگری شاهد درآمدزایی و اشتغال پایداردر صنعت گردشگری در استان باشیم.

تاریخ: 2022/01/09 ساعت: 22:25

کد خبر: 20971

دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای تکمیل فوری پروژه اقدام ملی مسکن/ حمایت ویژه احمد زاده از پروژه های ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

آفتاب دنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: پروژه اقدام ملی مسکن در استان به صورت ویژه و با بهترین کیفیت تکمیل و تقدیم مردم شود.

 به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، مدیرکل و کارکنان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفتگو کردند.

سید علی احمد زاده در این دیدار بر تسریع در انجام پروژه ها تاکید کرد و گفت: با تمام توان از طرح ها و پروژه های ستاد حمایت خواهم کرد.

مقام عالی دولت در استان، تصریح کرد: برای عملیاتی شدن پروژه های ستاد اجرایی به صورت ویژه کمک می کنیم‌.

وی با تاکید بر اینکه تمامی پروژه ها باید با مطالعات کارشناسی انجام شود، اظهار داشت: از هیچ کاری برای رفع موانع در مسیر اجرای پروژه ها کوتاهی نمی کنیم.

احمدزاده امشب به متولیان امر برای همکاری هرچه بیشتر با ستاد اجرایی دستور ویژه صادر کرد.

وی بر ادامه کار واحدهای مسکونی طرح ملی مسکن که در حال ساخت است نیز تاکید کرد.

شایان نادری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست به صورت خلاصه گزارشی از وضعیت پروژه ها و طرح های زیر مجموعه ستاد ارائه داد.

تاریخ: 2022/01/08 ساعت: 20:18

کد خبر: 20966

اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج درباره خدمات دهی در ۲ بیمارستان یاسوج

آفتاب دنا:  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص خدمات رسانی دو بیمارستان این شهر اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش آفتاب دنا،‌ در اطلاعیه روز شنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۰ دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آمده است:

قابل توجه شهروندان گرامی در شهر یاسوج از دوشنبه مورخ ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ ، خدمات درمانی مربوط به بیماران ناشی از حوادث و تصادفات در مرکز آموزشی درمانی شهدای دولت آباد – بیمارستان شهید دکتر جلیل ارائه می شود.

همچنین خدمت رسانی به بیماران کووید ۱۹ (کرونایی) در بیمارستان شهید دکتر بهشتی ارائه می شود.

تاریخ: ساعت: 20:11

کد خبر: 20963

روز پرکار نماینده گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیر مخابرات استان / بازدیدمیدانی از ۱۲روستا

آفتاب دنا : سید ناصر حسینی پور نماینده مردم شریف شهرستان های گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی با همراهی سید محمد هادی امیری مدیر مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی از روستاهای شهرستان باشت بازدید کردند .


به گزارش آفتاب دنا، سید ناصر حسینی پور با همراهی سید محمد هادی امیری از روستاهای شهرستان باشت بازدید کردند ، دراین بازدید یک روزه ابتدا در روستاهای کوه دهک پای دردل و مطالبات اهالی این روستاها نشست ومسئولان قول داند ،همکاری لازم جهت رفع مشکلات ومعضلات موجود را در برنامه ی کاری خود قرار دهند.
در ادامه این بازیدها ،دیدار چهره به چهره با مردم شریف روستاهای آبدگاه ، پنبه زار، نارگ موسی ، تنگ هانگون ، تلچگاه ، لار‌ ، شادگان ، روستاهای کوهسرک، فتح ، نیمدوروشاه بهرام در دستور کار قرار گرفت ومدیر مخابرات به تک تک مطالبات ارتباطی اهالی این روستاها پاسخ دادند.
بر اساس همین گزارش؛ یکی از مشکلات اصلی حوزه روستاهای کمربندی ده بزرگ وتلخاب بیدک نبود فیبر نوری بود که با رایزنی های گسترده مخابرات منطقه ،مجوز اجرای فیبر نوری این روستاها اخذ وطی صحبت های سید ناصر حسینی پور با سرپرست سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای مقرر گردید این سازمان جهت حفاری مسیرتوسعه فیبر نوری، تعامل وهمکاری لازم با مخابرات منطقه را داشته باشند تا روستاهای که در این مسیر جاده ای قرار دارند از نعمت ارتباطی پایدار ومطمین بهره خواهند برد.
بر اساس همین گزارش ؛سید محمد هادی امیری قبل از همراهی نماینده گچساران وباشت درمجلس شورای اسلامی از مسیر ارتباطی باشت ،چم بلبل و روستاهای کمربندی ده بزرگ جهت اجرای پروژه ی فیبر نوری بازدید میدانی به عمل آورد.

تاریخ: 2022/01/02 ساعت: 19:43

کد خبر: 20956

برگزاری مراسم عزاداری حرم تا حرم در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در یاسوج/ آمادگی کامل بقاع متبرکه جهت استقبال از زائرین و عزاداران فاطمی

آفتاب دنا : مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری مراسم عزاداری حرم تا حرم در روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه در یاسوج خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آفتاب دنا، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) دسته‌های عزاداری در قالب پیاده‌روی حرم تا حرم مسیر امامزاده عبدالله تا حرم مطهر امامزاده مختار یاسوج را طی و به عزاداری می‌ پردازند‌.

وی افزود: این برنامه به همت هیات امناهای محترم امامزاده عبدالله ، امامزاده مختار و هیات های مذهبی روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه ساعت ۷‌:۳۰ دقیقه از حرم مطهر امام‌زاده عبدالله یاسوج آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه این مراسم در سال گذشته  بصورت کاروان خودرویی برگزار شد خاطرنشان کرد:  امسال این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قالب دسته‌های عزاداری  حرم تا حرم در مسیر امامزاده عبدالله تا حرم مطهر امامزاده مختار یاسوج برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کهگیلویه وبویراحمد  در ادامه سخنانش گفت: برپایی موکب،  ایستگاه صلواتی، مداحی ذاکران اهل بیت و سخنرانی وعاظ در بین مسیر از جمله برنامه‌هایی است که اوقاف و امور خیریه برای طول مسیر پیش‌بینی کرده است،

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در این آیین گفت: در پایان  این مراسم آیت‌الله حسینی نماینده معزز ولی‌فقیه در استان در حرم مطهر امامزاده مختار(ع) در جمع عزاداران سخنرانی  خواهد کرد..

آمادگی کامل بقاع متبرکه جهت استقبال از زائرین و عزاداران فاطمی

معاون فرهنگی اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد نیز از آمادگی کامل در  بقاع متبرکه جهت استقبال از زائرین و عزاداران در روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در سطح استان خبر داد.

حجت السلام و المسلمین قاسم مومنی شاد با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (ص) و دومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی گفت:  درایام شهادت بانوی دوعالم ۲۳مبلغ اعزامی از قم به نقاط مختلف  استان اعزام شدند.

تمامی حقوق برای وب سایت خبری-تحلیلی آفتاب دنا محفوظ می‌باشد.نشر اخبار تنها با ذکر منبع مجاز می‌باشد.