تاریخ: 2021/12/05 ساعت: 19:30

کد خبر: 20779

پیام تسلیت جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی درگذشت دکتر محمد بردی‌نشین

آفتاب دنا: جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت یادگار دفاع مقدس دکتر محمد بردی‌نشین را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، در متن پیام سرتیپ پاسدار محمدرضا فلاح‌زاده جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است؛
اللهم صل علی محمد و آل محمد عروج ملکوتی فرمانده عزیز و یادگار دفاع مقدس جناب آقای دکتر محمد بردی‌نشین که فردی متدین متعهد و ولایت‌مدار و از چهره‌های فداکار و درخشان جبهه‌های جهاد و شهادت در دفاع مقدس و عرصه‌های فرهنگی، تعلیم و تربیت و تلاش و حمایت از جبهه‌های دفاع از حرم بوده‌اند را تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه ذات اقدس ربوبی خواستارم آن عزیز سفرکرده را با پیامبر(ص) و ائمه اطهار محشور فرماید و به خاندان محترم، همسر محترمه و فرزندان عزیزش صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.
سرتیپ پاسدار محمدرضا فلاح‌زاده
جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

تاریخ: 2021/12/04 ساعت: 15:47

کد خبر: 20762

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد:

مدیران مدارس در ایجاد رابطه عاطفی و جو صمیمی در مدرسه تلاش کنند/ شورای مدرسه از ارکان مهم تصمیم گیری فعالیت‌های آموزشی در مدارس است


آفتاب دنا:
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد گفت: آموزش و پرورش پویا با تلاش معلمان دلسوز و کارآمد می تواند علاوه بر تربیت دانش آموزان خلاق و ماهر و مسئولیت پذیر در جامعه ، موجبات پیشرفت و توسعه شتابان کشور را فراهم آورد .

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، ایرج حجتی در جلسه شورای هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج با گرامیداشت هفته پژوهش وابراز خرسندی از حضور در جمع عوامل اجرایی این واحد آموزشی گفت: هنرستان کشاورزی که با تفاهم نامه آموزش وپرورش و مرکز تحقیقات کشاورزی در سال ۹۶ تاسیس شد مشکلات فراوانی در زمینه فضا و تجهیزات داشت که خوشبختانه امروز شاهدیم با تلاشهای مجاهدانه مدیر توانمند این هنرستان در سالهای اخیر به جایگاه قابل قبولی رسیده که شایسته تقدیر است.
وی به اهمیت شورای مدرسه در نظام آموزشی اشاره کرد وگفت: شورای مدرسه از ارکان مهم تصمیم گیری فعالیت‌های آموزشی در مدارس است که باید مصوبات آن متکی برتحلیل درست شرایط مدرسه باشد تا منجر به کیفی سازی و ارتقاء آموزش مطلوب دانش آموزان شود.
وی با بیان این که مدیران مدارس می توانند با ارتباط با دانش آموزان، والدین و معلمان بیشترین تأثیر را در انسان سازی داشته باشند، خاطرنشان کرد: مدیران باید به تغییر باور داشته باشند، دائم در حال یادگیری بوده، آگاهی ها و دانش خود را افزایش دهند، انتقاد پذیر بوده و در ایجاد رابطه عاطفی و جو صمیمی در مدرسه تلاش کنند.
حجتی در بخش دیگری از سخنانش، معلمان را پرچم‌دار توسعه علمی و فرهنگی کشور دانست وگفت: جامعه ای که به شان و جایگاه معلم نیندیشد آن جامعه روز بروز به سمت سقوط و انحطاط پیش خواهد رفت.
وی با بیان اینکه معلمان، شهروند تربیت کرده ، تحویل جامعه می دهند و باید بدانند که اشتباه یک معلم، جهانی را نابود می کند خاطرنشان کرد: اگر معلم انسان های خوبی بسازد به بشریت خدمت کرده و اگر مسئولیتش را درست انجام ندهد، نسلی را به فنا می دهد.
حجتی توجه به جایگاه شایسته تعلیم وتربیت در نظام اسلامی را یاداور شد وگفت: دولتمردان و برنامه ریزان باید در بالابردن منزلت معلمان در جامعه و حل مشکلات آنان بیش از گذشته همت گمارند تا معلمان فارغ از دغدغه های معیشتی دانش آموزانی با انگیزه ، خلاق ،مسئولیت پذیرو پرسشگر آموزش دهند.
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه بر اساس آموزه های دینی هیچ کس نمی تواند حق معلم را ادا کند گفت: هیچ جامعه ای فراتر از اندیشه های معلمانش رشد نخواهد کرد لذا اندیشه های معلمان ما باید رشد کند تا مملکت رشد پیدا کند.
حجتی افزود: کشور های پیشرفته جهان معلمان را عامل اصلی پیشرفت و موفقیت یک سرزمین می دانند و این کشور ها همیشه روی معلمان و شیوه تدریس آنها سرمایه ‌گذاری انجام میدهند، تا نسل آینده کشورشان دانا و هوشیار باشد.
وی در ادامه به مشکلات آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در بخش فضای آموزشی و تجهیزات اشاره کرد وگفت: در مدت اندک مسئولیت خویش از برخی مدارس مناطق روستایی بازدید داشته ایم که از امکانات اولیه از قبیل سرویس بهداشتی که نیاز ضروری است محرومند.
وی گفت: قریب ۵۰ درصد دانش آموزان استان کهگیلویه وبویراحمد تحت پوشش آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد هستند که لازم است در زمینه توزیع عادلانه امکانات نگاه ویژه ای به این شهرستان شود.
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد با بیان اینکه هزینه در بخش آموزش و پرورش جزو مهمترین و اساسی ترین هزینه های سرمایه ای هر کشور محسوب می شود اظهار امیدواری کرد: سرمایه گذاری در بخش آموزش باید به عنوان یک اولویت مد نظر دولتمردان و سیاستگذاران قرار بگیرد.
حجتی تعامل ،تفاهم ، اتحاد همدلی و پرهیز از سیاست زدگی را از اولویتهای کاری خود در آموزش وپرورش شهرستان عنوان کرد وگفت: تکریم واحترام معلمان فارغ از نگرشها و سلیقه های سیاسی مورد توجه مدیریت آموزش وپرورش قرار دارد و تلاش می کنیم با کار تیمی و شبانه روزی و بهره گیری از نیروهای متخصص و متعهد و حمایت جامعه بزرگ فرهنگی آموزش وپرورش شهرستان را به جایگاه شایسته خویش برسانیم.
معاون پشتیبانی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در پایان مجموعه کادر اجرایی هنرستان کشاورزی را مجموعه ای همدل ،هماهنگ و دغدغه مند دانست و از فعالیتهای خوب و ارزنده مدیر این هنرستان در به وجود آوردن این جو صمیمی و پرتلاش برای کیفی سازی فعالیتهای آموزشی وپرورشی تشکر وقدردانی کرد.

فعالیت‌های آموزشی در مدارس است کاملا علمی و برنامه محوری در شورای مدرسه حاکم است


مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج نیز در این جلسه گفت: شورای مدرسه نقش مهمی در پیشبرد اهداف آموزشی وپرورشی مدارس دارد که با توجه به رویکرد مدرسه محوری نگاه کاملا علمی و برنامه محوری در شورای مدرسه در این هنرستان وجود دارد.
سید ولی موسوی با تقدیر وتشکر از حضور معاون پشتیبانی اداره آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در جلسه شورای هنرستان کشاورزی گفت: شورای مدرسه رکن مهم در اداره مدرسه است که با تحلیل وضعیت آموزشی وپرورشی و استفاده از نظرات اعضا دستور کار جلسات از قبل مشخص و با نگاهی کارشناسانه و خرد جمعی مصوبات لازم با نظر اعضا تصویب می شود.
وی گفت: امسال با توجه به شرایط کرونایی در آیین نامه‌ اجرایی مدارس به شورای مدرسه اختیارات خوبی داده شده تا مدیران مدارس در کنار انجمن‌های اولیا و مربیان با یک مدیریت اقتضایی و بر اساس شرایط مناطق خود نسبت به روند فعالیت‌های آموزشی در مدرسه تصمیم گیری کنند.
وی ، تعامل، برنامه محوری ،تکیه برتوانمندی کادر اجرایی و آموزشی و پرهیز از مسائل حاشیه ای را، از مهمترین رویکردهای مدیریتی در هنرستان کشاورزی عنوان کرد وگفت: من و همکارانم از همه توان وظرفیت خویش برای تحقق اهداف متعالی آموزشی وپرورشی برای کمک به ارتقاء کیفیت آموزش دانش آموزان استفاده خواهیم کرد .
موسوی تلاش برای حل مشکل فضای آموزشی و تجهیزات هنرستان را در سالهای گذشته یاداور شد وگفت: با پیگیریهایی که از طریق سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات کشاورزی داشته ایم انتظار می رود با جابجایی سازمان بسیج کشاورزی سپاه فتح فضای هنرستان کشاورزی کاملا مستقل شود.
وی به حضوری شدن هنرستان کشاورزی از هفته دوم مهرماه تا کنون اشاره کرد وگفت: امیدوارم با تدبیر معاون پشتیبانی آموزش وپرورش شهرستان خوابگاه هنرستان جهت دانش آموزان مناطق دور افتاده هر چه زودتر دایر شود.
موسوی در بخش دیگری از سخنانش ، با بیان اینکه اگر خواهان جامعه ای توسعه یافته هستیم باید به آموزش وپرورش و عنصر مهم آموزش یعنی معلمان توجه کنیم گفت: اموزش وپرورش باید امروز اولویت اول کشور قراربگیرد چرا که با آموزش انسانها توانمند می شوند و وظایف خویش را بخوبی انجام دهند.
مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی از اعلام آمادگی همکاران این واحد آموزشی برای همکاری با آموزش وپرورش شهرستان در زمینه های مختلف همکاری خبر داد وگفت: انشالله با تعامل و همدلی آموزش وپرورش در مسیر پیشرفت و توسعه قرار بگیرد تا شاهد تربیت نسلی خلاق ،متعهد و وطن دوست باشیم و طلوع فرداهایی روشن را برای آنان رقم بزنیم.
در پایان جلسه شورای هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی که با حضور معاون پشتیبانی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد برگزار شد از میلاد بشار معاون اجرایی هنرستان که عملکرد مناسب و قابل قبولی در انجام وظایف محوله داشت با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.

تاریخ: 2021/12/02 ساعت: 17:17

کد خبر: 20756

تأملی بر “بیکاری” فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

آفتاب دنا: یادداشت عبدالرسول جاوید// یکی از پیامدهای ناگوار توسعه کمّی و بدون ضابطه دانشگاه‌های کشور در دهه‌های اخیر، معضل بیکاری بسیاری از جوانان فارغ التحصیل دارای مدارک دانشگاهی است.

اجرای سیاست توسعه و افزایش تعداد صندلی‌های دانشگاه‌ها در قالب دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، غیر انتفاعی و مؤسسات مختلف آموزشی، سبب پذیرش و ورود تعداد بسیاری از داوطلبان دختر و پسر در رشته‌های گوناگون با رؤیای اشتغال در مشاغل با درآمد و منزلت بالا به این دانشگاه‌ها گردیده است. با گذشت زمان شواهد حاکی از آن است که اجرای این گونه سیاست آموزشی نه تنها نتوانسته است رؤیاهای جوانان را تبدیل به واقعیت سازد بلکه جوانان پس از فراغت از تحصیل با مانع مستحکم بیکاری در مسیر تحقق رؤیاهای خویش روبرو گردیده‌اند. آن زمان که از نگاه سیاست‌گذاران و مجریان آموزشی کشور، وجود تحصیل کردگان دانشگاهی یک حُسن و مزیت برای اقتصاد کشور تلقی می شد، کمتر کسی این نگرانی را در سر داشت که اجرای این قبیل برنامه‌ها پیامد ناگوار بیکاری را گریبان بسیاری از خانواده‌ها و به خصوص جوانان می کند. به نظر می‌رسد اگر مسئولین و سیاست‌گذاران، نگاهی علمی و توام با واقع بینی نسبت به این قضیه داشتند، شاید هیچ‌گاه چنین معضل بزرگ اجتماعی به وجود نمی آمد.
با قدری تأمل و تعمق در این مسأله درمی‌یابیم که از یک طرف خروج بسیاری از جوانان فارغ التحصیل از دانشگاه به عنوان نیروی کار جدید و از طرف دیگر نیازهای بازار کار عملاً سبب بروز عدم توازن بین بازار کار و نیروی انسانی تحصیل کرده گردیده است. زیرا بازار کار، نیروی کار با مهارت کافی، توانمند و مجرب را طلب می‌کند، در حالی که اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت‌های کافی و بازدهی جهت اشتغال در مشاغل مورد نیاز هستند که این پیامد، محصول عدم نگاه و بینش کیفی به مسأله آموزش از سوی متولیان امر بوده است. این موضوع سبب بیکاری صدها هزار نفر با مدارک تحصیلی دانشگاهی در جامعه گردیده است که سالانه بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.
در برخی از رشته‌های دانشگاهی مشاهده می‌گردد که کشش و نیاز بازار کار آن قدرها نیست که تمام فارغ التحصیلان را جذب خود نماید و اغلب این رشته ها در گروه‌های علوم انسانی و علوم پایه جای می‌گیرند که ارائه آن‌ها در دانشگاه‌ها صرفاً به صورت نظری و بدون آموزش مهارت‌های خاص به دانشجویان این قبیل رشته‌ها صورت می‌گیرد. امروزه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی را مشاهده می‌کنیم که به مشاغل کاذب و غیر مرتبط با رشته تخصصی خود روی می‌آورند و یا در صف آزمون‌های استخدامی برای تصدی مشاغل دولتی قرار می‌گیرند. این در حالی است که هر ساله تعداد ردیف‌های استخدامی دولتی برای جذب نیروهای جدید آن قدر کم است که از بین هزاران شرکت کننده این آزمون‌ها فقط تعداد محدودی آن هم با گذراندن مراحل سخت جذب مشاغل دولتی می گردند.
بیکار ماندن جوانان تحصیل کرده سبب بروز حالات افسردگی، بی هدفی، ناامیدی، بی انگیزگی و بی ارزشی برای این قبیل افراد می‌گردد. زیرا کار و شغل از جمله موقعیت‌هایی است که سبب ایجاد انگیزه، خلاقیت، هویت در بین افراد می شود و تا زمانی که جوان بیکار باشد، سعی در انزوا و عدم حضور در میان خانواده و اجتماع می کند و این حالات می‌تواند زمینه ساز گرایش به آسیب‌هایی همچون اعتیاد را نیز در پی داشته باشد.

در پایان اگر سیاست‌گذاران و متولیان امر آموزشی، به جای توسعه صرفاً کمّی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مختلف، همت و کوشش خود را متمرکز بر تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآفرین در قالب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌نمودند و دانشگاه‌ها نیز متناسب با نیازهای موجود اقدام به پذیرش دانشجو می‌کردند هم‌اکنون به جای این که شاهد جمعیت بی شماری از بیکاران تحصیل کرده باشیم، تعداد زیادی از افراد شاغل در مشاغل فنی و تولیدی و صنعتی را مشاهده می‌کردیم که هم اقتصاد کشور و هم خانواده‌ها و جمعیت جوان کشور از آن نفع می‌بردند.

تاریخ: 2021/12/01 ساعت: 18:57

کد خبر: 20746

راه اندازی بسیج دانش آموزی هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج / تقویت بسیج دانش آموزی در هنرستانها از اولویتهای بسیج دانش آموزی کهگیلویه وبویراحمد

آفتاب دنا : با حضور مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد بسیج دانش آموزی هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آفتاب دنا ، سعادت صالحی نیا در آیین افتتاح بسیج دانش آموزی هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج گفت: بسیج دانش آموزی در راستای تربیت نیروی انسانی متعهد و انقلابی در تراز نظام جمهوری اسلامی برنامه های متنوعی در مدارس برگزار می کند‌.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰هزار نفر از دانش آموزان استان در بسیج دانش آموزی فعالیت دارند گفت: دانش آموزان در دوران دفاع مقدس بیش از ۳۶ هزار شهید تحویل نظام و انقلاب دادندکه از این تعداد ۴۴۶ شهید دانش‌آموز مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.
صالحی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان دانش آموزان باعث شناخت بیشتر آنان نسبت به شهدا خواهد شد افزود: شهدای دانش آموز ستارگان درخشانی بودند که به پیام رهبر کبیر انقلاب لبیک گفتند و برای دفاع از آرمان های انقلاب ، سنگر درس و مدرسه را رها و به میدان جهاد وشهادت رفتند و درس ایثار و از خودگذشتگی را به ما آموختند.
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح استان، توجه به آموزشهای مهارتی در هنرستانها را بسیار مهم وتاثیر گذار دانست وگفت: تحصیل در رشته های فنی وحرفه ای مزیتهای فراوانی دارد که برای تربیت نیروی انسانی کارآمد،خلاق وپرسشگر باید با اساس سند تحول بنیادین آموزش وپرورش باید بیش از پیش تلاش کنیم.
صالحی ، توجه به نسل جوان دانش آموز و استعدادهای آنان را یاداور شد وگفت: امروز جنگ، جنگ اراده ها است و کسانی موفق خواهند بود که سودا رسانه ای کافی داشته باشد.
وی به سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه تهران توسط ناطق فر دانش آموز مارگونی اشاره کرد وگفت: دانش آموزان صاحب فکر و خلاقیت هستند و به واسطه دانش آموزان می توان اثرپذیری در جامعه مشاهده کرد.
صالحی با تقدیر وتشکر از پیگیریهای مجدانه مدیر توانمند هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی در راه اندازی بسیج دانش آموزی در این واحد آموزشی گفت: تقویت بسیج دانش آموزی در هنرستانها از اولویتهای کاری سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح استان عنوان کرد.
وی افزود: دانش آموزی که در برنامه های مختلف علمی و فرهنگی در مدرسه بتواند نقش آفرینی کند می‌تواند در دانشگاه جریان سازی کند و در آینده نیز می‌تواند جامعه را نیز مدیریت کند.
صالحی در پایان از همکاری با عوامل اجرایی هنرستان کشاورزی در راستای تقویت و تجهیز بسیج دانش آموزی هنرستان کشاورزی جهت کیفی سازی برنامه های علمی و فرهنگی برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان خبر داد.

دانش آموز بسیجی باید الگوی نظم و اخلاق و از نظر علمی سرآمد باشد

مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج نیز در این آیین، با تقدیر وتشکر از حضور رئیس بسیج دانش آموزی سپاه قتح کهگیلویه وبویراحمد در این واحد آموزشی ، تشکیل بسیج دانش آموزی در مدارس را کاری ارزشمند و قابل تقدیر دانست و گفت: فلسفه تشکیل بسیج دانش آموزی تقویت بنیه علمی و فرهنگی دانش آموزان و تربیت دینی و انقلابی آنان در راستای دفاع از ارزش‌های اسلامی و الهی در جامعه است.
سید ولی موسوی ، خلا بسیج دانش آموزی در هنرستان کشاورزی را یادآور شد و گفت : انتظار می رود بسیج دانش آموزی در هنرستانها جدی گرفته شود تا با برنامه های کیفی شاهد رشد و ارتقای کیفی علمی و اخلاقی دانش آموزان بیش از گذشته باشیم.
وی گفت: در راستای ارتقا فعالیتهای هنرستان کشاورزی برنامه های فرهنگی متنوعی در هنرستان کشاورزی برگزار می شود تا دانش اموزان علاوه بر دانش اندوزی و آموزشهای مهارتی ارتقا معنوی پیدا کنند وبا مسائل روز به خوبی آشنا شوند.

بسیج دانش آموزی رسالت خطیری برای حفاظت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی در مدارس بر عهده دارد

موسوی با بیان اینکه امروز آرامشی که بر سراسر میهن عزیزمان سایه افکنده از برکت خون شهیدان انقلاب اسلامی و جان بر کفان آن دوران است گفت: امروز در مدارس بسیح دانش آموزی رسالت خطیری برای حفاظت از ارزش‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی بر عهده دارند.
وی دانش آموزبسیجی را الگوی سایر دانش آموزان دانست وگفت: دانش آموز بسیجی باید الگوی نظم و اخلاق و از نظر علمی سرآمد باشد.
مدیر هنرستان کشاورزی با بیان اینکه دانش آموزان بسیجی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به سایر دانش آموزان می توانند به خوبی نقش آفرینی کنند خواستار اجرای برنامه کیفی توسط سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح استان در مدارس شد.
رئیس آموزشهای رسمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: تعامل خوب آموزش وپرورش و مرکز تحقیقات از زمان تاسیس هنرستان کشاورزی تا کنون در کشور بی نظیر است که حاصل همین تعامل و همدلی موفقیتهای خوب این هنرستان در عرصه های مختلف علمی وفرهنگی است.
ضرغام عزیزی با تقدیر از تلاشهای مجاهدانه مدیر هنرستان کشاورزی در راستای کیفیت بخشی به آموزشهای علمی ومهارتی و فعالیتهای پرورشی در این هنرستان گفت: در سایه مدیریت علمی و کادر اجرایی توانمند و پرتلاش در این هنرستان شاهد شکوفایی وترغیب و تشویق دانش آموزان در عرصه علم آموزی هستیم.

در پایان مسئول بسیج دانش آموزی سپاه قتح کهگیلویه وبویراحمد از کلاسهای هنرستان کشاورزی بازدید و با معلمان ودانش آموزان در فضای صمیمی گفتگو کرد

تاریخ: ساعت: 18:42

کد خبر: 20738

خدمتی ماندگار از بسیج کشاورزی سپاه فتح استان/ ۲۰ هزار بذر بلوط در جنگل های کهگیلویه و بویراحمد کاشت شد

آفتاب دنا : به همت سازمان بسیج کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح استان پویش بزرگ کاشت ۲۰ هزار بذر بلوط در جنگل های کهگیلویه و بویراحمد اجرایی شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، تلاش برای احیای پوشش سبز زاگرس به ویژه جنگل های بلوط به همت سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح ادامه دارد.
سروان پاسدار ستار غلامی گنجه مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان در حاشیه این پویش که در منطقه وزگ و خهکلان شهرستان بویراحمد اجرا شد، گفت: امروز این برنامه به همت مربیان طرح ملی بسیج همگام با کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح و با مشارکت نهادهای متولی امر از جمله منابع طبیعی و محیط زیست و نهادهای مردم نهاد و اقشار مختلف مردم رزمایشی در راستای احیای جنگلهای زاگرس و حفاظت از منابع طبیعی در سطح استان و شهرستان های هشت گانه به صورت همزمان اجرایی شد.
غلامی افزود؛ پویش احیای پوشش سبز زاگرس از طرف سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان در دو مرحله عملیاتی می‌شود که در این مرحله، تعداد حداقل ۲۰ هزار بذر بلوط به صورت بذرکاری و مستقیم در سطح استان توسط کانون های بسیج جامعه کشاورزی نواحی تابعه سپاه فتح کشت و در مرحله دوم تعداد حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ نهال در خزانه پرورش و در زمان و مکان معین به دل طبیعت باز گردانده خواهد شد.
وی ابراز داشت؛ در سال های اخیر به دلایل مختلف از جمله آتش سوزی جنگلها و مراتع، چرای بی رویه دام ها، آفات و بیماری های مختلف  بخش اعظمی از جنگل ها و پوشش سبز زاگرس از بین  رفته است که نیاز به احیا دارند.
وی اظهار امیدواری کرد که با انجام این عملیات بتوانیم یک فرهنگ سازی را در بین اقشار مختلف مردم پیاده کنیم که هر ایرانی بتواند حداقل سالانه یک درخت به طبیعت بازگرداند، چرا که حفاظت از منابع طبیعی یک امر واجب است که همه ما باید در قبال آن احساس مسئولیت کنیم و این ارث ماندگار را به نسل های آینده انتقال دهیم.

تاریخ: 2021/11/23 ساعت: 11:40

کد خبر: 20735

یادداشت / سید ولی موسوی فعال فرهنگی و رسانه ای

روند کند تغییرات مدیریتی ونگرانی از استمرار مدیریتهای گذشته در کهگیلویه وبویراحمد/ با حضور مدیران جهادی در عرصه های مدیریتی امید ،نشاط و اعتماد عمومی به جامعه برگردد

آفتاب دنا: با روی کار آمدن دولت انقلابی سیزدهم موجی از شور و نشاط و امیدواری به بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی در جامعه شکل گرفت.

مردم به عنوان ولی نعمتان و صاحبان اصلی نظام اسلامی در ۲۸ خرداد علی رغم همه تبلیغات دشمنان کینه توز به صحنه آمدند و با رای خویش به نظام اسلامی و انتخاب رئیس جمهوری دغدغه مند مسیر را برای اجرای تحولات عظیم در بدنه اجرایی کشور فراهم نمودند و در واقع با رای خود خط بطلانی بر تفکری کشیدند که هشت سال کشور را به این وضع انداختند و خواهان تغییر در این وضعیت شدند.
بدون تردید تغییر و بهبود این وضعیت نیازمند تفکری نو و تازه در مدیریت و اداره امور است و باید با مدیریتی که شرایط را به اینجا رسانده، عبور کنیم و این جز با تغییر در مدیریت ها در سطوح و حوزه های مختلف امکان پذیر نخواهد بود.

با شکل گیری کابینه دولت و همکاری خوب مجلس شورای اسلامی در رای حداکثری به وزرا بستر برای تغییر در رویکردهای دولت مردمی و قوی ایران عزیز فراهم شد وانتخاب استانداران و مدیران ستادی وزارتخانه ها آرام آرام کلید خورد .

هرچند مدت اندکی است که در کهگیلویه وبویراحمد سید علی احمد زاده استاندار ولایی و انقلابی به عنوان مدیر ارشد دولت سیزدهم فعالیت خویش را آغاز نموده است ولی روند کند تغییرات مدیریتی در بدنه ستادی استانداری و دستگاههای اجرایی مردم را نگران نموده است.

این روند کند دلسردی و نگرانیهای زیادی را در بین دلسوزان و علاقمندان به تفکر انقلابی بوجود آورده است که لازم است در این زمینه روند کار تغییر مدیریتها شتاب بیشتری بگیرد تا مردم تغییر را لمس نمایند.

این وضعیت در شرایطی است که مدیران دولت قبلی که در راس مدیریت قرار دارند بلاتکلیف هستند و انگیزه کار وخدمت ندارند. هرچند در میان آنها کسانی هستند که با تغییر دولت‌ها مواضع خود را تغییر می دهند و برای ماندن در پست مدیریت از ظرفیت دیپلماسی ارتباطی و فامیلی بهره می جویند تا شاید بتوانند چند صباحی دیگر صندلی مدیریت خویش را حفظ کنند لیکن نباید به اینگونه افراد که صرفا در تلاش برای حفظ جایگاه استمرار مدیریتی ناکارآمد خود هستند فرصت دارد .

قطعا ابقا مدیریتی جنین مدیرانی حتی برای زمانی اندک جز فرصت سوزی چیزی دیگری در پی نخواهد داشت که استاندار انقلابی دولت سیزدهم در این زمینه هوشمندانه عمل خواهد کرد.

امروز وقت آن فرا رسیده است که استاندار فهیم و فرهیخته دولت مردمی ایران قوی با به کار گماشتن نیروهای متعهد، متخصص ، جهادی و تحول آفرین قطار توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد را شتاب بیشتری بخشد .
امروز زمان آن فرا رسیده است که نیروهای جوان ، خوشنام و با انگیزه در مسند مدیریت دستگاههای اجرایی قرار گیرد تا بتوانند با روحیه جهادی و انقلابی و کار شبانه روزی امید، نشاط و اعتماد را به جامعه برگردانند.

رئیس‌جمهور عزیزمان ،حتی در ایام تعطیلات رسمی با سفر به استانها و بازدید میدانی روحیه جهادی دارد که جا دارد استاندار و مدیران استانی نیز با حضور در اقصی نقاط استان بالاخص در روستاها به میان مردم بروند و با شنیدن دغدغه ها و مشکلات وچاره جویی برای حل آنان ، مسیر را برای توسعه و امیدواری مردم به نظام بیش از پیش هموار نمایند.

و اما نکته مهمتر اینکه، مهمترین محورهای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش کشاورزی و گردشگری است که در سال‌های گذشته‌ مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته است که لازم است استاندار محترم با توجه به ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد در این بخش‌ها نگاه ویژه ای داشته باشند تا ضمن شتاب بخشیدن به محورهای شاخص توسعه ای استان باعث شکوفایی اقتصادی و شناساندن زیبایی‌های طبیعی و تاریخی این دیار پرگهر شود.

در بخش دستگاههای خدمات رسان نیز نگاه غیر عادلانه و تبعیض آمیز در ارائه خدمات نارضایتی مردم را در پی داشته است که نگاه تخصصی وعدالت محور به خدمات می تواند امید و نشاط را به مردم برگرداند.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرداری‌ها نیز از جمله دستگاه‌هایی هستند که باید با بازدید میدانی به حل مشکلات مردم در این بخش‌ها توجه ویژه ای شود.

مردم از نحوه خدمت رسانی بنیاد مسکن گله مندند که لازم است استاندار فرهیخته استان با بازدیدهای سر زده بالاخص در شهرستان بویراحمد به مشکلات مردم و تسهیل امور خدمات در این زمینه همت گمارد.

امید است در پی استقرار دولت انقلابی و مردمی ، شاهد حضور مدیران جهادی ، جوانگرا و تحول آفرین در عرصه های مدیریت اجرایی درکهگیلویه وبویراحمد با شتاب بیشتری باشیم.

برای موفق شدن دولت مردمی ایران قوی ، باید از هجمه ها وحاشیه سازیها عبور کنیم و همه کسانیکه دل در گرو ایران سربلند دارند برای کارآمدی نطام اسلامی شبانه روز مجاهدانه تلاش کنند تا امید ،نشاط و اعتماد عمومی به جامعه برگردد.
انشااله

تاریخ: 2021/11/22 ساعت: 19:10

کد خبر: 20720

در اختتامیه سومین رویداد استارت آپی بسیج استان مطرح شد:

فرمانده سپاه فتح: مردم خیالشان از جنگ سخت آسوده باشد/دوران بزن در رو در فضای مجازی تمام شده+ تصاویر

آفتاب دنا: در آئین اختتامیه سومین رویداد تولید و محتوای بسیج در کهگیلویه و بویراحمد فرمانده سپاه فتح با تاکید بر قدرت بازدارندگی ایران در جنگ سخت از وضعیت غیرعادی جنگ نرم و توطئه های دشمن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، مسئول سومین رویداد استارت آپی بسیج در کهگیلویه و بویراحمد در آئین اختتامیه این رویداد گفت: شهر یاسوج ۱۲ الی ۱۴ آبان میزبان تیم های تولید محتوا از سراسر استان بود و محتواهای ارزشمندی در رشته پویانمایی، بازی های موبایلی و نرم افزارهای ویژه تلفن همراه تولید شد و گروه های برتر با داوری کارشناسان مطرح در هر حوزه مشخص شد.
محمود محمدی با اشاره به اینکه ؛ در مدت زمان کمی اجرای رویداد آغاز شد اما در نهایت محتوای بسیار ارزشمندی توسط گروه ها تولید شد گفت: تیم ها در این رویداد ۴۸ ساعته به صورت شبانه روز به رقابت پرداختند و برگزیدگان به رویداد سراسری اعزام می شوند.
او با تاکید بر اینکه دوران بزن در رو در فضای مجازی تمام شده و اگر دشمن یکی بزند صدها سیلی در فضای مجازی می خورد تصریح کرد: فعالان فضای مجازی در استان هم پیش رونده و پیش برنده هستند هم مواجهه و مقابله کننده هستند.
مسئول سومین رویداد استارت آپی بسیج در کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر خیال خام دشمنان این است که برای چند ساعتی صفحات نمایشگر را هک میکنند اما خوب هم می دانند که ما نیز اطلاعات محرمانه حساس ترین وزار آنها را به راحتی منتشر میکنیم.
محمدی در ادامه گفت: بیش از ۷۰ نفر شرکت کننده در رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال استان داشتیم که قریب به ۱۵ اثر تولید محتوایی داشتند که خود از قابلیت بالایی برخوردار بودند.
سرتیپ دوم پاسدار حمید خرمدل در آئین اختتامیه سومین رویداد استارت آپی بسیج در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه چه بخواهیم چه نخواهیم فضای مجازی امروز در زندگی ما حلول و نفوذ کرده است تاکید کرد:اینکه دنیای بدون فضای مجازی داشته باشیم قابل تصور نیست.
وی بیان کرد: این روزها در سخنرانی های مختلف می شنویم که استکبار و آمریکا رو به افول است اگر عمیقا به این موضوع نگاه نکنیم ممکن است خیلی ها بگویند اینگونه نیست و آمریکا هنوز اقتصاد دنیا را دارد .
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همه تمدن ها در دنیا تدریجی شکل می گیرد، بنابراین افول شان نیز تدریجی است افزود: قبل از انقلاب اسلامی آمریکا به سمت هر کشوری می رفت ان کشور ساقط می شد و با یک اراده شاه را تغییر می داد و در اوایل انقلاب جنگ را نیز به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد .
وی خاطر نشانت کرد: آمریکا می‌خواست نگذارند که ایران انقلاب اسلامی را صادر کند اما امروز گستردگی جبهه مقاومت گویای صادرات انقلاب جمهوری اسلامی ایران به سراسر دنیا است.
خرمدل اذعان داشت: آمریکا سیاست تغییر رفتار را پیش گرفت و عنوان می کرد ایران نباید در خصوص خیلی از موضوعات منطقه اظهار نظر کند اما این نقشه آنها هم راه به جایی نبرد.
فرمانده ارشد نظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه آمریکا اکنون آن هیمنه قبل را ندارد و کسی که می خواهد غرق شود دست و پا میزند تاکید کرد: امروز آمریکا رو به افول است و در حال غرق شدن دست وپا میزند .
وی ابراز داشت: فقر و فلاکت در آمریکا و اروپا قابل مشاهده است و این کشور از درون در حال نابود شدن است و بر خلاف آن امروز اقتصاد چین در حال رشد است.
فرمانده سپاه فتح با تشریح وضعیت آمریکا در سوریه ،یمن، عراق و فلسطین گفت: امروز جریان مقاومت پرچم دار اصلی غرب آسیا است و هر کجا مسلمانان متحد شوند حتما نصرت الهی شامل حالشان می شود .
او در جمع فعالین فضای مجازی و برترین های رویداد تولید و محتوای بسیج در یاسوج با اشاره به اینکه امروزه شاهد جنگ سخت،نیمه سخت و نرم در دنیا هستیم و این ها شبانه روزی است گفت: در پس توها اتفاقات بسیار سنگینی درغرب آسیا در حال شکل گیری است.
وی اظهار کرد: دشمن از هر فرصتی برای توطئه و ضربه زدن به ایران استفاده می کند و وظیفه فعالان فضای مجازی مواجهه با این توطئه ها است.
این فرمانده نظامی با تاکید بر اینکه در حوزه جنگ سخت خیال همه آسوده باشد چرا که هیچ ابر قدرتی جرات مواجهه با نیروی نظامی را ندارد گفت: ایران اسلامی از مرحله بازدارندگی گذشته ،دشمن را تعقیب و اگر یکی بزند ده تا می خورد.
خرمدل با بیان اینکه اگر دشمن کشتی می گیرد ما در مقابل کشتی می گیریم و اگر موشک بزنند موشک می خورند و فهمیده اند در حوزه سخت نمی توانند کاری انجام دهند تصریح کرد:یکی از ابزارهای اصلی جنگ های امروز فضای مجازی و فناوری های نو است وبه این توانایی نیز دست یافته ایم.
وی ابراز داشت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌خواهندبه افکارعمومی ناکارآمدی نظام را القا و مردم را ناامید کنند تا نقشه هایشان را از طریق جنگ نرم با موضوع مهم افکار عمومی اجرایی کنند.
خرمدل افزود: ما امروز باید نه تنها مردم خودمان را بلکه مردم دنیا را از جنایت های این رژیم پلید مطلع کنیم و باید به سمتی برویم که از حالت پدافندی خارج شویم در این حوزه باید تهاجمی برخورد کنیم .
فرمانده سپاه فتح اذعان کرد: باید واقعیت های جامعه غرب را هم برای مردم خودمان و هم برای مردم غرب بگوییم چرا که غرب از درون پر از فساد فقر و فلاکت است و اینها را باید به مردم بگوییم.
سردار خرمدل گفت:هرجا امروز دچار بحران هستیم میراث رژیم شاهنشاهی است و فعالان فضای مجازی باید در این عرصه نیز فعال و با وحدت رویه این اراده را داشته باشیم که پیش رویم و در مقابل توطئه ها برنده شویم.
این فرمانده نظامی تاکید کرد:وضعیت عادی نیست واقعیت این است که یک جنگ تمام عیار وجود دارد که ما باید هم خودمان را مجهز کنیم و هم تهاجمی ورود کنیم.
گفتنی است در این آئین از برترین های سومین رویداد تولید و محتوای بسیج در کهگیلویه و بویراحمد که به مدت ۴۸ ساعت مداوم از ۱۲ تا ۱۴ آبان برگزار شد تجلیل به عمل آمد تا گروه های برتر به رویداد ملی تولید و محتوای بسیج در تهران اعزام شوند.

تاریخ: 2021/11/21 ساعت: 15:58

کد خبر: 20713

فضای فیزیکی سازمان بسیج کشاورزی سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد مستقل می شود/ دو خواسته مهم مدیر هنرستان کشاورزی یاسوج از تاج الدینی


آفتاب دنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد از تعامل و همکاری این سازمان جهت رفع مشکلات فضای فیزیکی سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان و هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آفتاب دنا، الیاس تاج الدینی در دیدار رئیس سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد و مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج با تبریک هفته بسیج گفت: جهاد و سپاه از نهادهای مهم انقلابی بودند که در خدمت رسانی به مردم در همه عرصه های انقلاب اسلامی به خوبی نقش آفرینی نموده اند.
وی با اشاره به اینکه سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح و سازمان‌ جهاد کشاورزی با روحیه انقلابی در جای جای استان کهگیلویه وبویراحمد با هم افزایی و تعامل به جامعه هدف خدمات خوبی انجام‌ می دهند، گفت: امروز این افتخار را داریم در بسیاری از شاخص‌ها در بخش کشاورزی رتبه های خوبی را در سطح کشور کسب و حرفی برای گفتن داشته باشیم.
تاج الدینی گفت: ۱۰۱۰۰هکتار باغ در اراضی شیب دار کار کردیم در بحث شیلات رتبه سوم کشور را دارا هستیم و در آبیاری تحت فشار نیز جز سه استان اول کشور هستیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در بحث جوجه ریزی و مرغ نیز بیش از نیاز استان تولید داریم و اینکه در بسیاری دیگر از تولیدات روند رو به رشدی داشته ایم.

آمادگی سازمان جهاد کشاورزی برای اجرای برنامه های مشترک با بسیج در راستای کمک به کشاورزان

تاج الدینی ضمن تشکر از تلاش‌های سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد، از آمادگی این سازمان برای اجرای برنامه های مشترک با بسیج در راستای کمک به کشاورزان خبر داد و گفت: امید می رود با برنامه ریزی و گسترش همکاری‌ها برنامه های شاخصی برای ارتقای سطح آموزش و افزایش تولیدات کشاورزی در استان برداریم.

وی از پیگیری جهت جابجائی سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد و گفت: تلاش می کنیم فضای مستقلی در مجموعه‌ سازمان‌ جهاد کشاورزی در اختیار بسیج کشارزی قرار گیرد.


با جابجائی سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان فضای آموزشی هنرستان کشاورزی مستقل خواهد شد


رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ، مستقل شدن فضای هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی را از مهمترین دغدغه های خویش دانست و گفت: تلاش می کنیم با جابجائی سازمان بسیج جامعه کشاورزی ، دانش آموزان با فراغت بال و آرامش به تحصیل علم و دانش بپردازند.
تاج الدینی به تعیین تکلیف زمین پشت هنرستان و محصور شدن فضای هنرستان کشاورزی اشاره کرد و گفت: این موضوع در دستور کار قرار گرفته و بزودی عملیاتی خواهد شد.


برنامه ریزی برای بهداشت باغات در شهرستان دنا با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان


در این دیدار، سروان پاسدار ستار غلامی گنجه رئیس سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد با تقدیر و تشکر از تعامل خوب سازمان‌ جهاد کشاورزی با بسیج جامعه کشاورزی در زمینه های مختلف گفت: همه باید دست در دست هم برای آموزش کشاورزان و افزایش تولیدات کشاورزی استان بیش‌از گذشته تلاش کنیم.
غلامی از برنامه ریزی برای بهداشت باغات در شهرستان دنا با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد و گفت: این برنامه با حضور فرمانده سپاه فتح استان و مسؤلان جهاد کشاورزی و گروه جهادی شهدای کشاورزی سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح در آذرماه اجرا خواهد شد.
وی کمبود فضا و مشترک بودن فضای فعلی با هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی را یادآور شد و از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد خواست در جهت حل این مشکل همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.

برگزاری همایش استانی سران ایلات و عشایر
در راستای کاهش آسیب های اجتماعی


سرهنگ پاسدار حجت اله عباسی معاونت اجتماعی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این دیدار از برگزاری همایش استانی سران ایلات و عشایر با حضور مسؤلان استانی خبر داد و گفت: این همایش با هدف فرهنگسازی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و استفاده از نطرات ریش سفیدان برای بهبود شرایط فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.


متولیان کشاورزی استان فضا و محیطی شاداب برای تحصیل دانش آموزان هنرستان کشاورزی فراهم نمایند


سید ولی موسوی مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در تقویت و حل مشکلات هنرستان کشاورزی گفت: انتظار می رود متولیان کشاورزی استان و مجموعه‌ تحقیقات کشاورزی فضا و محیطی شاداب برای تحصیل دانش آموزان این هنرستان فراهم نمایند.

موسوی ، محصور نبودن این هنرستان و مشترک بودن فضای آن با بسیج کشاورزی سپاه فتح استان را بخشی از مشکلات هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج دانست و از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خواست زمین پشت هنرستان را به فضای آموزشی این مجموعه‌ اضافه نماید تا نسبت به محصور نمودن آن اقدام شود.


جابجائی سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان هر چه سریعتر عملیاتی شود


مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج ، سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان را بازوی توانمند سازمان جهاد کشاورزی برای تحقق اهداف این سازمان در خدمت رسانی بهتر به جامعه هدف دانست و گفت: با جابجائی سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان فضای آموزشی هنرستان کشاورزی مستقل خواهد شد که انتظار می رود این اقدام هر چه سریعتر عملیاتی شود.
در پایان این دیدار الیاس تاج الدینی رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد بر عزم خویش برای رفع مشکلات این دو مجموعه مهم تاکید کرد.

تاریخ: 2021/11/19 ساعت: 11:19

کد خبر: 20706

تشریح برنامه های بسیج جامعه زنان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته بسیج

آفتاب دنا: مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری برنامه های مختلف توسط این قشر به مناسبت هفته بسیج خبر داد.

به گزارش پایگاهاطلاع رسانی آفتاب دنا، سیده ماه منیر گرجی زاده اظهار داشت: بسیج جامعه زنان سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج برنامه های مختلفی را در سطح استان و پایگاه های مقاومت بسیج برگزار می کند.

وی با اشاره به اینکه برنامه های هفته بسیج از ۲۹ آبان تا پنجم آذرماه با عنوان” بسیج پاره تن مردم ” برگزار می شود، گفت: در اولین روز هفته برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی از جمله آمادگی جسمانی و طناب کشی، بازی های بومی- محلی برای بانوان بسیجی، اهدای جهیزیه، نذر نان برگزار خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: تجلیل از شورا، فرماندهان پایگاه و حوزه ها از جمله برنامه های دومین روز هفته بسیج است.

گرجی زاده برگزاری اردوی جهادی یک روزه بسیج جامعه زنان سپاه فتح به منظور ارائه ویزیت رایگان پزشکان متخصص و عمومی، کارگاه های مشاوره دختران نوجوان و جوان، مشاوره های فردی و گروهی ، توزیع بسته های معیشتی و لوازم تحریر، جشن کودکانه در محلات حاشیه نشین را از دیگر برنامه های سومین روز هفته بسیج عنوان کرد.

وی همچنین عنوان کرد: برگزاری نشست زن و تفکر بسیجی با همکاری سمن ها و نهادهای برون‌ سازمانی، برگزاری نشست های روشنگری و بصیرتی با موضوع عفاف و حجاب، برگزاری کارگاه های مشاوره ای، نیز از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای چهارمین روز هفته بسیج است.

مسئول بسیج زنان سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پنجمین روز هفته بسیج، گفت: در این روز همچنین دوره توانمند سازی استانی مربیان مهد قرآنی با هدف رشد و تربیت کودکان تراز انقلاب و ظهور و دوره آموزش مقدماتی در سطح شهرستان و استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری زیارت عاشورا، اجرای رزمایش در فضای مجازی، دیدار با امام جمعه های شهرستان ها، بازدید و تجلیل از خانواده های شهدا در ششمین روز هفته بسیج، افزود: آیین عطر افشانی و غبارروبی مزار شهدا و تجمع بزرگ خادمین شهدا نیز برگزار می شود

گرجی زاده تصریح کرد: برگزاری دعای ندبه، حضور در نماز جمعه، برگزاری اردوی تربیتی حلقات صالحین، برگزاری همایش پیاده روی، مسابقات مختلف از جمله برنامه های مهم روز هفتم خواهد بود.

انتهای پیام

تاریخ: 2021/11/17 ساعت: 18:25

کد خبر: 20694

چند خبر از برنامه های هفته‌ کتاب و کتابخوانی در شهرستان دنا

آفتاب دنا: به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی برنامه های متنوعی در شهرستان دنا برگزار می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آفتاب دنا، جهان بخش حیدری نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: هفته کتاب با شعارامسال ما این است که «جای خالی را با کتاب خوب پر کنید» شروع شده است.
رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان دنا افزود: یکی ازشاخصه های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشور درعصر حاضر میزان مطالعه و کتابخوانی آن مرز و بوم است و می بایست این مهم را به کمک مسئولین درجامعه نهادینه بکنیم.
حیدری ادامه داد : غبارروبی گلزارمطهر شهدا ، دیدار با امام جمعه و رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان دنا، معاونت محترم فرمانداری، بخشدار مرکزی ،بازدید فرماندارشهرستان دنا ، بخشدار مرکزی ، شهردار شهر سی سخت ، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی، رئیس شورای اسلامی شهر سی سخت و دیگرمقامات شهرستانی از کتابخانه سی سخت ،ثبت نام رایگان درکتابخانه های عمومی ، برگزاری نقاشی در کتابخانه امام خامنه ای با همکاری موسسه افق روشن وکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ودیگر کتابخانه های شهرستان،نشست جمع خوانی مجازی، برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان درکتابخانه امام خامنه ای سی سخت ،معرفی کتاب به صورت مجازی، ،نمایشگاه کتاب مجازی و حضوری، اجرای مسابقه کتاب خوانی با همکاری شهرداری و شورای شهر سی سخت و اداره ورزش و جوانان ،قصه گویی به صورت مجازی، تبلیغات هفته کتاب ،حضور کتابداران کتابخانه های عمومی در مدارس مهم ترین برنامه های اجرایی در سطح شهرستان دنا هستند.

***********************************

پیام تبریک فرماندار شهرستان دنا به مناسبت هفته کتاب و کتتابخوانی

عبدالحمید پناهی فرماندار شهرستان دنا در پیامی آغاز بیست ونهمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی را بر اهالی فرهنگ، هنر و اصحاب قلم و ادب تبریک گفت.
متن پیام دکتر پناهی به شرح زیر است:
مولا امیرالمومنین علیه السلام می فرماید:
کسی که با کتابها آرامش می یابد هرگز آسایش از او سلب نمی شود.
بحث مطالعه کتاب یک بحث جدی و ضروری امروزی جامعه و از دغدغه های فرهنگی کشوری می باشد که حمایت همه نهادها و دستگاه های اجرایی را می طلبد.
کتاب و کتابخوانی شاخص اصلی توسعه همه جانبه کشورها در ابعاد فرهنگی و اجتماعی هستند و جایگاه ویژه ای دارند. ملاک ارزیابی توسعه همه جانبه کشور مطالعه و کتابخوانی است و این بخش تأثیر بسزایی در تربیت و پرورش فکری مردم و به ویژه دانش آموزان و دانشجویان دارد.
اینجانب با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از آحاد مردم فرهنگ دوست به ویژه جوانان و نوجوانان شهرستان دنا می خواهم در بهره گیری و انس با کتاب از هیچ کوششی دریغ نورزند، زیرا ما با فرهنگی رشد کرده ایم که تمامی جلوه های افتخار آفرینش، نمودهای راستین فرهنگی اند.

عبدالحمید پناهی
فرماندار شهرستان دنا

***************************************

تبریک رئیس شورای شهر سی سخت به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

رئیس شورای شهرسی سخت با صدور پیامی هفته کتاب و کتاب‌خوانی را تبریک گفت.


متن پیام حجه الاسلام والمسلمین حمید تقی زاده به شرح زیر است:

سهم کتاب در انتقال دانش‌ها گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است. پدید آوردن آثار علمی و فرهنگ مکتوب از توصیه‌های مهم اولیای دین است و به گسترش دانش کمک می‌کند و به عنوان یک میراث فرهنگی برای نسل‌های آینده ماندگار می‌شود.
بنابراین کتاب و کتاب‌خوانی، از مقوله‌های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری به نظر می‌رسد.
این‌جانب هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتاب‌دار را به اهل قلم، نویسندگان، کتاب‌داران، کتاب‌خوانان و همه دست‌اندرکاران و تلاش‌گران عرصه کتاب در شهرستان دنا تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
امیدوارم با همت و تلاش مضاعف و برنامه‌ریزی همه مسئولان و علاقه‌مندان شاهد ترویج و نهادینه شدن روزافزون فرهنگ کتاب‌خوانی در شهرستان باشیم.
دوام عزت و توفیقات روزافزون همه عزیزان را از درگاه خالق سبحان مسئلت می‌نمایم.

حمید تقی زاده
رئیس شورای شهر سی سخت

تمامی حقوق برای وب سایت خبری-تحلیلی آفتاب دنا محفوظ می‌باشد.نشر اخبار تنها با ذکر منبع مجاز می‌باشد.