• تاریخ: 2014/05/09
  • شناسه خبر: 956

معاون عمرانی استاندار :

به دلیل عدم رعایت اصول شهرسازی شهرهای استان بی‌روح هستند

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه شوراها باید فرهنگ معماری، بومی، اسلامی و شهرسازی را مدنظر قرار دهند، گفت: به دلیل عدم رعایت اصول شهرسازی شهرهای استان بی‌روح هستند که نقش شوراها در این بین بسیا ...

نسیم دنا  – معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمددر همایش گرامی‌داشت سالروز تاسیس شوراها گفت: شورا مربوط به بعد از انقلاب نبوده بلکه ریشه در تاریخ دارد و به صراحت در قرآن به موضوع شوراها اشاره شده است.

نیک‌اقبالی در ادامه به وظایف شوراها اعم از روستایی و شهری اشاره و اذعان کرد: نظارت و پیگیری اجرای طرح‌ها و پروژه­‌های عمرانی، تبیین و توجیه سیاست‌های دولت و تشویق و ترغیب مردم، بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسای‌های موجود در شهرها و روستاها و ایجاد زمینه مناسب و جلب مشارکت عمومی در جهت اجرای فعالیت‌های تولیدی وزارتخانه‌­ها و سازمان‌های دولتی از وظایف شوراها است.

81095269-5581796

وی شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد را متشکل از هشت عضو و دو عضو در شورای عالی استان‌های کشور عنوان کرد و گفت: با تشکیل شوراهای شهر شورای بخش‌ها با ۱۹ شورا متشکل از ۹۵ شورا عضو و شوراهای شهر ۱۷ شهر را شامل می‌شود.

نیک اقبالی تصریح کرد: ۶۷۰ شورای اسلامی روستا با دو هزار و ۱۵۰ نفر عضو  که سر جمع ۲ هزار و ۳۷۰ نفر در شوراهای استان عضو هستند که شورای شهر یاسوج با ۱۱ عضو و گچساران و دهدشت با ۹ عضو به وظایف محوله خود عمل می‌کنند.

وی در ادامه به ضمن توصیه‌های عمل و اصولی به اعضای شوراها اذعان کرد: شوراها باید در تمام مسائل دید باز داشته باشند و مسائل قومی، قبیله‌ای و شبه سیاسی کمترین نقش را داشته باشد.

نیک‌اقبالی با اشاره به اینکه بیشترین مشکل شهرداری‌ها ورود افراد زیاد به این مجموعه بوده و به کار گماردن آن‌ها است، گفت: با وجود پذیرش بیش از ظرفیت در شهرداری‌ها درآمدها حاصل به این افراد اختصاص داده می‌شود که انتظار داریم دیگر حداقل نیرویی جذب نکنند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه شوراها باید فرهنگ معماری، بومی، اسلامی و شهرسازی را مدنظر قرار دهند، گفت: به دلیل عدم رعایت اصول شهرسازی شهرهای استان بی‌روح هستند که نقش شوراها در این بین بسیار مهم و تاثیرگذار است.

نیک اقبالی صیانت از اموال بیت‌المال در شهرداری‌ها، نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و استفاده از نظرات اندیشمندان و بزرگان علمی را از دیگر وظایف و برنامه‌های مهم شوراها عنوان کرد.

این مسئول با تاکید بر اینکه اولویت استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سال جدید عمران شهری است، گفت: استاندار استان به عنوان نماینده ارشد دولت در کهگیلویه و بویراحمد عمران شهری را از اولویت‌های مهم در سال ۹۳ مطرح کرده است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نقش شوراها در توجه به عمران شهری را مهم خواند و از آن‌ها تقاضای همکاری با مجموعه استانداری و شهرداری‌ را خواستار شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست