• تاریخ: 2016/01/03
  • شناسه خبر: 5003

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

پانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب در یاسوج برگزار می‌شود

به گزارش نسیم دنا از یاسوج، فتاح محمدی در کارگروه فرهنگی اجتماعی استان، اظهار داشت: پانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب استان ۱۲ بهمن ماه در مصلای امام خمینی(ره) شهر یاسوج افتتاح می‌شود. معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و ...

images

به گزارش نسیم دنا از یاسوج، فتاح محمدی در کارگروه فرهنگی اجتماعی استان، اظهار داشت: پانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب استان ۱۲ بهمن ماه در مصلای امام خمینی(ره) شهر یاسوج افتتاح می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برپایی این نمایشگاه جزو رخدادهای مهم فرهنگی استان در سال جاری‌ است و باید از ظرفیت ادارات به ویژه نهادهای فرهنگی برای برپایی هرچه بهتر این نمایشگاه استفاده شود.

وی با بیان اینکه کاروان فرهنگی موسسه خیریه بنیاد وفاق سبزعلوی ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه امسال در استان حضور می‌یابند، عنوان کرد: در سفر قبلی این کاروان به استان اقدام‌های خوبی در حوزه‌های بهداشت و مسائل درمانی انجام شد و تعدادی از دانش‌آموزان استان نیز توسط این کاروان مداوا و وضعیت بهداشتی، تحصیلی و آموزشی آنها بررسی شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در سفر پیش روی این کاروان تعدادی از ناشران کشور نیز به استان سفر می‌کنند و علاوه بر شرکت در نمایشگاه کتاب به ارائه خدمت به اقشار مختلف مردم می‌پردازند.

محمدی با بیان اینکه محور فعالیت این کاروان در سفر امسال ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی‌ست، گفت: با توجه به اینکه این موسسه توان مالی خوبی دارد با برخی از نهادهای خدماتی و حمایتی استان شامل کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، هلال احمر و ستاد دیه استان جلساتی برگزارمی‌کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سرمایه اجتماعی یا همان رضایتمندی و اعتماد مردم از مسئولان اجرایی و نهادهای دولتی از عوامل مهم در کارآمدی نظام و همچنین ارتقاء توانمندی نظام است.

وی گفت: با توجه به شعار “دولت ملت، همدلی و همزبانی” این سرمایه اجتماعی مسئله مهمی است و باید در استان و کشور مورد توجه همه جانبه قرار گیرد.

محمدی تاکید کرد: بر اساس یک پیمایش که در سطح ملی از سوی وزارت کشور و جهاد دانشگاهی انجام شد میزان سرمایه اجتماعی مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفته و وضعیت آن در استان و کشور رضایت بخش نیست.

وی افزود : باید با اقداماتی شامل خدمت رسانی به مردم، تعامل کارکنان ادارات با مردم، پاسخگویی مناسب به مطالبات آنها و ارتباط تنگاتنگ با مردم برای رفع مشکل سرمایه اجتماعی در استان اقدام شود.

محمدی عنوان کرد: یک بررسی میدانی در مورد مولفه‌ها و ابعاد مختلف سرمایه اجتماعی در استان انجام شود و چناچه مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد برای رفع آن تلاش شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تشکیل ستاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه معضل خودکشی در شورای تامین استان به تصویب رسیده است، گفت: به زودی این دستورالعمل به دستگاه‌های اجرایی مرتبط ابلاغ می‌شود.

محمدی تصریح کرد: خودکشی از آسیب‌های مهم اجتماعی در استان است و کاهش آن باید در اولویت باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست