• تاریخ: 2015/04/22
  • شناسه خبر: 3882

سومین اهدا عضو در سال 94

اعضای بدن جوان مرگ مغزی به چهار بیمار زندگی دوباره بخشید

نسیم دنا:معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از سومین اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در سال جاری در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. دکتر پرویز یزدان پناه افزود: اهدای دو کلیه، کبد وپانکراس جوان ۱۸ساله، از سادات  ده برآفتاب ...

2469نسیم دنا:معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از سومین اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در سال جاری در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

دکتر پرویز یزدان پناه افزود: اهدای دو کلیه، کبد وپانکراس جوان ۱۸ساله، از سادات  ده برآفتاب، که بر اثر تصادف و ضربه خون ریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، به ۴ بیمار نیازمند، زندگی تازه ای بخشید.

وی خاطر نشان کرد: با پیشنهاد واحد پیوند اعضا معاونت درمان دانشگاه و پس از اظهار رضایت خانواده مرحوم سید هادی عباسیان، تیم جراحی پیوند اعضای شیراز در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج حضور یافته و اعضای نام برده را پس از خارج کردن از بدن بیمار، به بیمارستان نمازی شیراز انتقال داده و به بیماران نیازمند به این اعضای حیاتی پیوند داده شد.

دکتر یزدان پناه افزود: با این اهدا استان کهگیلویه و بویراحمد  با ۶۰ اهدای عضو از استان‌های پیشروی کشور است که توانسته در احیا و حیات بخشیدن به بیماران چشم انتظار پیوند اعضا موفق عمل کند.

وی در ادامه نقش رسانه ها را در گسترش اهدا عضو قابل توجه دانست و بیان داشت: رسانه های گروهی با پوشش به موقع و گزارش این اقدام خداپسندانه، باعث ترویج و گسترش این فرهنگ انسانی شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان ضمن ارج نهادن به این اقدام خداپسندانه از خداوند منان برای آن مرحوم طلب مغفرت و برای خانواده ایشان صبر و شکیبایی مسئلت نمودند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست