• تاریخ: 2015/03/11
  • شناسه خبر: 3525

رییس کمیسیون تلفیق:

ایراد شورای نگهبان قرار به حذف یارانه پردرآمدها

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۴ از اعلام ایرادات شورای نگهبان به مصوبات مجلس در لایحه بودجه ۹۴ خبر داد و گفت که حذف یارانه خانوارهای پردرآمد مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است. “غلامرضا تاج گردون& ...

13930506000601_PhotoAرییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۴ از اعلام ایرادات شورای نگهبان به مصوبات مجلس در لایحه بودجه ۹۴ خبر داد و گفت که حذف یارانه خانوارهای پردرآمد مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است.

“غلامرضا تاج گردون” در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با پایان بررسی مصوبات مجلس در بودجه ۹۴، شورای نگهبان چهارده مورد ایراد به مصوبات مجلس در بودجه ۹۴ را مطرح کرده که باید برای رفع این ایرادات اقدام شود.
رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۴ افزود: از ایرادات شورای نگهبان مربوط به مصوبه مجلس در بخش هدفمندی است که پیش بینی کرده بود دولت موظف است یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند، ایراد شورا در واقع این بود که برای خانوارهای پردرآمد تعیین مصداق نشده است.
وی همچنین از احتمال حذف این بند از متن قانون بودجه ۹۴ خبر داد.
رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۴ خاطرنشان کرد: برخی دیگر از ایرادات شورای نگهبان مربوط به مصوباتی از بودجه ۹۴ بود که مجلس آن را بر مبنای قانون رفع تولید به تصویب رساند در حالیکه از نظر شورای نگهبان این قانون هنوز نهایی نشده است، همچنین ایراداتی مستند به اصل ۵۳ قانون اساسی نیز وجود داشت.

تاجگردون در پایان گفت که کمیسیون تلفیق لایحه ۹۴ شنبه هفته آینده برای رفع ایرادات شورای نگهبان تشکیل جلسه می‌دهد و مجلس نیز در روز یکشنبه بر اساس گزارش کمیسیون تلفیق اصلاحات لازم را در بودجه ۹۴ اعمال خواهد کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست