• تاریخ: 2015/02/21
  • شناسه خبر: 3167

حکم قصاص محیط بان دنا نقض شد

دیوان عالی کشور حکم قصاص محیط بان؛ غلامحسین خالدی را که سه بار از سوی شعبه اول دادگاه کیفری استان کهگیلویه و بویراحمد تایید شده بود را نقض و رسیدگی به پرونده را به شعبه دادگاه دیگری ارجاع کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ...

81513841-6288273دیوان عالی کشور حکم قصاص محیط بان؛ غلامحسین خالدی را که سه بار از سوی شعبه اول دادگاه کیفری استان کهگیلویه و بویراحمد تایید شده بود را نقض و رسیدگی به پرونده را به شعبه دادگاه دیگری ارجاع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر، گفت: با پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست حکم قصاص یکی از محیط بانان استان کهکیلویه و بویر احمد از سوی شعبه قم دیوان عالی کشور نقض و به استان ابلاغ شد.

سید محمد مجابی افزود: بدیهی است که پس از ابلاغ حکم به استان، این پرونده مراحل بعدی رسیگی خود را طی خواهد کرد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در این مدت همچون گذشته در پی گرفتن رضایت اولیا دم خواهیم بود.

در رای صادره توسط شعبه بیست و هفتم دیوان عالی کشور که پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران منتشر کرده آمده است:

‘با توجه به اینکه حسب محتویات پرونده متهم مامور دولت و درحال انجام وظیفه بوده و مطابق مقررات قانونی اصل برخورد با متخلفین، از حمایت قانونگذار برخوردار می باشد و بر اساس آخرین نظریه هیئت کارشناسان تیراندازی، (استفاده از سلاح توسط متهم) با رعایت مقررات و موازین قانونی بوده و قصد هدف قرار دادن نقطه اصابت مورد تردید می باشد و مطابق ماده ۱۲۰ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ هرگاه وقوع جرم یا برخی از شرایط آن مورد شبهه یا تردید باشد و دلیلی بر نفی آن یافت نشود، حسب مورد جرم یا شرایط مذکور ثابت نمی باشد لذا دادنامه تجدیدنظر خواسته صادره از شعبه اول دادگاه کیفری استان کهگیلویه و بویراحمد قابل تایید نبوده و مستندا به بند دال ماده ۲۶ قانون آئین دادرسی کیفری نقض و رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع می گردد’.

غلامحسین خالدی؛ محیط بان ۳۸ساله منطقه حفاظت شده دنا در سال ۱۳۸۹ به اتهام قتل یک شکارچی، دستگیر و سپس در سال ۱۳۹۱ به اعدام محکوم شده بود.

 در درگیری تیرماه سال ۸۹، که بین غلام حسین خالدی و چند شکارچی مسلح در کوه های دنا رخ داد، گلوله شلیک شده از اسلحه او به قتل یکی از شکارچیان منجر شده بود

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست