• تاریخ: 2014/11/29
  • شناسه خبر: 2398

مدیر آبفای شهری یاسوج تاکید کرد:

ضرورت مصرف صحیح آب و رعایت الگوی مصرف برای جلوگیری از بحران کم آبی

مصطفی مصطفی پور از همکاری ومشارکت مردم در رعایت الگوی مصرف وپشت سر نهادن تنش آبی در فصل تابستان تشکر وقدردانی کرد ...

DSC_0148مدیر آبفای شهری یاسوج از همکاری ومشارکت مردم در رعایت الگوی مصرف وپشت سر نهادن تنش آبی در فصل تابستان تشکر وقدردانی کرد وخواستار توجه بیش از پیش مردم به مصرف صحیح آب در طول سال شد. مصطفی مصطفی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نسیم دنا با بیان اینکه بحران آینده جهان بحران آب خواهد بود گفت :موضوع کم آبی در کشور باید برای مردم اطلاع‌رسانی شود تا یک تغییر نگاه نسبت به مصرف آب برای مردم ایجاد شود تا فرهنگ صحیح مصرف آب درجامعه نهادینه شود.وی شهر یاسوج را شهری مهاجر پذیرذکر کرد واظهار داشت : آهنگ رشد توسعه و ساخت و سازهای شهری و افزایش جمعیت در مناطق مختلف این شهر باعث مشکلات خدمات رسانی در حوزه آب و فاضلاب شده ومشکلاتی ایجاد کرده که در تلاش هستیم با تدبیر ودور اندیشی در قالب برنامه ریزی مدون واصولی برای آینده چاره اندیشی کنیم .مصطفی پورافزود: تامین آب شهر یاسوج از طریق ۲۱ حلقه چاه عمیق و سه دهنه چشمه تامین می شود که با توجه به سرانه بالای مصرف تولید بیش از سطح استاندارد است که امروز نیازمند همکاری ومشارکت مردم بیش از هرزمان دیگر هستیم.

برخورد جدی ماموران آبفای شهری یاسوج با متخلفین دارای انشعابات غیر مجاز

مدیر آبفای شهری یاسوج ، تشکیل پلیس آب در شهر یاسوج و جمع آوری انشعابات غیر مجاز و نگهداری از تاسیسات آبرسانی را از مهمترین برنامه های کاری برشمرد وگفت : انشعاب غیر مجاز هم خلاف شرع وهم خلاف قانون است وانتظار داریم مردم شریف این دیارکه دارای انشعاب غیر مجاز می باشند قبل از برخورد قانونی به شکل کاملا داوطلبانه این انشعابات را جمع آوری نمایند .مصطفی پورخاطرنشان کرد : ماموران آبفای شهری یاسوج با جدیت با متخلفین دارای انشعابات غیر مجاز برخورد قانونی خواهند کرد.

استقبال خوب مردم یاسوج از انشعاب فاضلاب

مدیر آبفای شهری یاسوج در بخش دیگری از سخنانش از استقبال خوب مردم یاسوج از انشعاب فاضلاب خبر داد وگفت : در ۷۵درصد نقاط شهری یاسوج انشعاب فاضلاب اجرا شده است. مصطفی پور ، آب وفاضلاب را ملزوم همدیگر دانست وگفت انتظار می رودکسانی که تاکنون نسبت به اخذ امتیاز انشعاب فاضلاب اقدام نکرده اند هرچه سریعتر اقدام کنند .

ضرورت عایق بندی کنتور ولوله های آب برای جلوگیری از ترکیدگی در فصل سرما

مدیر آبفای شهری یاسوج با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما ویخبندان از مردم خواست به عایق بندی کنتورولوله های آب واحدهای مسکونی خود اقدام کنند تا شاهد شکستگی وترکیدگی لوله های آب وهدر روی آن نباشیم.وی اظهار داشت: ادامه کاهش دما منجر به مشکلاتی برای شهروندان خواهد شد و عایق کردن دور کنتور و لوله های آب در فضای باز با پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی مهمترین اقدام برای برون رفت از این مشکل است.مدیر آبفای شهری یاسوج خاطرنشان کرد: شهروندان در زمان بروز یخبندان مواردی از قبیل ریختن آب جوش بر روی کنتور روشن کردن آتش در حوضچه کنتور، باز گذاشتن شیرآب جهت رفع یخ زدگی کنتور و لوله های آب جدا خودداری کنند. وی افزود: به جای این موارد که صدمات جبران ناپذیری به سیستم لوله کشی و واحدهای مسکونی می زند بهترین شیوه عایق بندی لوله هاست. وی با اشاره به قوانین و مقررات موجود تصریح کرد: در صورت بروز هر‌گونه مشکل ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی یاد شده از جمله عایق بندی و حفاظت لوله ها، اتصالات و کنتور در برابر هوای آزاد، نامناسب بودن محل کنتور و لوله‌کشی ساختمان، هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت آب و فاضلاب نخواهد بود.

استفاده از تانکرهای ذخیره در پشت بام خانه ها ضروری است

مدیر آبفای شهری یاسوج در ادمه افزود :بدون تردید آب در زندگی بشر اهمیت بنیادی دارد. از اینرو آب را مایه حیات نامیده اند. وی گفت: وقتی در روز گرم تابستان شیر آب قطع می شود ، ضرورت وجود آب در زندگی انسان نمایان می گردد. مصطفی پور خاطرنشان کرد:استفاده از تانکرهای ذخیره در پشت بام خانه ها از ضروریات کاهش تاثیرات قطعی آب در مواقع وقوع حوادثی ازجمله شکستگی ها ،سوختن پمپ ،قطعی برق و….می باشدکه برای هر خانوار یک مخزن ۱۰۰۰لیتری توصیه می شود. وی خاطرنشان کرد :اگر فرهنگ صحیح مصرف بهینه آب در سطح جامعه خصوصا توسط همشهریان مورد توجه قرار بگیرد ما با مشکلات کم آبی و یا قطع مکرر آب مواجه نخواهیم شد.مصطفی پور تصریح کرد: بهترین روش در فرهنگ سازی و الگوی مصرف آب در خانوادها اطلاع رسانی رسانه ها ، صدا و سیما و ائمه جمعه می باشد که می توان از این مایه حیاتی به نحوشایسته استفاده بهینه را برد. مدیر آبفای شهری یاسوج افزود: تا زمانی که همکاری متقابل توسط مردم با شرکتهای آب و فاضلاب نباشد امکان ارائه خدمات مطلوب وجود نخواهد داشت .وی زنان خانواده را بیشترین کسانی مورد خطاب قرارداد که بطور روزانه با این مایه حیاتی سرو کار دارند و مخاطبان اصلی ما در مصارف آب شرب هستند .

 

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست