• تاریخ: 2014/10/07
  • شناسه خبر: 2067

اهدای اعضای دهمین بیمار مرگ مغزی در کهگیلویه و بویراحمد

با اهدای اعضای بدن اين بیمار مرگ مغزی، دهمين بیمار مرگ مغزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری است که اعضای بدن وی به نیازمندان اهدا می‌شود ...

23927_509با اهدای اعضای بدن این بیمار مرگ مغزی، دهمین بیمار مرگ مغزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری است که اعضای بدن وی به نیازمندان اهدا می‌شود
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: اعضای بدن بیمار مرگ مغزی زیدونی جان سه نفر را نجات داد.

به گزارش نسیم دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر “پرویز یزدان پناه” افزود: با اهداء دوکلیه وکبد مرد ۴۳ ساله ساکن خوزستان بخش زیدون روستای شله زار که بر اثر تصادف دچار خون ریزی وسیع مغزی (مرگ مغزی )شده بود جان سه بیمار نیازمند به این اعضای حیاتی رانجات داد.

وی خاطرنشان کرد: پس از اظهار رضایت خانواده مرحوم “ایرج جوی”، تیم جراحی پیوند اعضاء شیراز در بیمارستان شهید رجایی گچساران حضور یافته و اعضاء نامبرده را پس از خارج‌کردن از بدن بیمار به بیمارستان نمازی شیراز انتقال داده و به بیماران نیازمند به این اعضاء حیاتی پیوند داده شد.

دکتر یزدان پناه تصریح کرد: با اهدای اعضای بدن این بیمار مرگ مغزی، دهمین بیمار مرگ مغزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری است که اعضای بدن وی به نیازمندان اهدا می‌شود.

وی در پایان ضمن ارج نهادن به این اقدام خداپسندانه برای خانواده وی طلب صبر ومغفرت نمود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست