• تاریخ: 2021/10/24
  • شناسه خبر: 20525

خودسوزی ناشی از بی مدیریتی

آفتاب دنا: فرامرز زاهد مطلق دبیر و عضو شورای شهرستان بویراحمد طی یادداشتی به خودسوزی فرزند یکی از شهدا در استان کهگیلویه و بویراحمد واکنش نشان داد. به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، فرامرز زاهد مطلق در یادداشت خود آورده اس ...

آفتاب دنا: فرامرز زاهد مطلق دبیر و عضو شورای شهرستان بویراحمد طی یادداشتی به خودسوزی فرزند یکی از شهدا در استان کهگیلویه و بویراحمد واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، فرامرز زاهد مطلق در یادداشت خود آورده است:

خودسوزی فرزند شهید (کهگیلویه و بویراحمدی) که ناشی از دگر سوزی برای (خانواده) بوده است و تاب آوری (ناشی از سرشکستگی در مقابل رفع مشکلات مادی همسر و فرزندان) ایشان در مقابل زندگی را به نقطه پایان رسانیده بود، زمینه تاریخی چند دهه ای دارد که ناشی از ضعف مدیریتی مدیران، نفوذ جبهه اسطوره زدایی شهید وشهادت از ساختار جامعه بوده و این اسطوره زدایی تا جایی پیش میرود که شهید و شهادت در ساختار برخی دولت ها هر روز داشت کم ارزش تر می شد و همچنین ناشی از تفاوت رسیدگی و ارزشی به امورات خانواده های شهید و ایثارگر بوده و هست. کما اینکه اگر رسیدگی مدیریتی به امورات شهدا در استانها مختلف را بررسی نماییم خواهیم دید که تفاوت های بین رسیدگی به امورات خانواده های ایثارگر وجود داشته است.

دلیل دیگری که وجود دارد این است که به واسطه ضعف عدالت و نبود مدیران عدالت محور نفوذ دولتی بعضی از نزدیکان خانواده ایثارگر بیشتر از بقیه خانواده های این قشر بوده و از امتیازات مادی و شغلی (که البته حق آنان هم میباشد) بیشتر استفاده کرده و عملا حق دیگران عضو این قشر به نوعی کم و کمتر گردید، که یک بعد کلیدی آن ناشی از نابرابری توزیع امکانات آموزشی، فرهنگی و زیستی دربین مکان های مختلف برای این قشر بوده و هست، و همچنین ناشی از ناآگاهی علمی، کوته بینی و فقر فرهنگی و اجتماعی خیلی از مدیرانی چه در حوزه امور ایثارگران و چه در حوزه های دیگر در برخی استان های محروم بویژه استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است که برای نگاهداشت صندلی مدیریتی خود تلاش بیشتری صورت میگیرد تا رفع مشکلی از مشکلات مردم. تا این نوع نگاه ها به خانواده ایثارگران و همچنین به واسطه نبود امکانات و به تبع آن نبود رشد علمی و فرهنگی در بین بعضی از خانواده شهدا در مناطق محروم وجود دارد این خودسوزی (که به ظاهر می بینیم) ادامه دار خواهد بود کما اینکه خودسوزی درونی در بین خیلی از خانوادهای این قشر وجود دارد، که به خاطر صلابت شهید و شهادت استخوان درگلو فقط نظاره گر گذر زمان می باشند.

برای رفع چنین مشکلاتی در بین خانواده های معظم شاهد و ایثار گر چند راهکار پیشنهاد میگردد.
۱) تقسیم به کارگیری فرزندان شهید و ایثارگران در ساختار دولتی از هر خانواده یک نفر و بعد از آن شروع به دو نفر به کارگیری تا به بالا
۲) تقسیم امتیازات به نسبت مساوی در بین استانها و خانوادهای این قشر
۲) اولویت رسیدگی به امورات خانواده های دارای زن و فرزند
۳) اولویت رسیدگی به خانواده ای با تقدم ایثارگری
۴) اولویت رسیدگی به خانواده های مناطق محروم و کمتر برخوردار
۵)اولویت به کارگیری فرزندان شهدا در برابر سایر ایثار گران
۶) به کار گیری مسوولین با اعتقاد عمیق به شهید و شهادت خصوصا رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس

یادمان نرود (با کنار گذاشتن همه بینش های فکری و فرهنگی و کمبودهای مادی و مدیریتی) باید در همه زمانها قدر دان آنهایی باشیم که جان خود را در راه وطن و آرمان دینی خود از دست داده اند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست