• تاریخ: 2021/08/14
  • شناسه خبر: 19659

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

اختصاص ۳۰ هزار دز واکسن خارج از سهمیه به کهگیلویه و بویراحمد/ ممنوعیت تردد کاروان های زیارتی تا اطلاع ثانوی/ کنترل ورودی های استان

آفتاب دنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با پیگیری‌ های انجام شده دومین محموله واکسن خارج از نوبت به زودی وارد استان می شود، گفت: مرحله اول واکسن خارج از نوبت ۲۰ هزار دوز بود و مرحله دوم واکسن خارج از نوبت ۳ ...

آفتاب دنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با پیگیری‌ های انجام شده دومین محموله واکسن خارج از نوبت به زودی وارد استان می شود، گفت: مرحله اول واکسن خارج از نوبت ۲۰ هزار دوز بود و مرحله دوم واکسن خارج از نوبت ۳۰ هزار دوز است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،حسین کلانتری در نشست ستاد کرونای استان با ابراز تاسف از رفتارهای خودخواهانه در جامعه، گفت: کسی که نسبت به سلامت مردم بی توجهی کند به همه بی رحمی کرده است و واقعا امر ناپسندی است.

وی، افزود: در واقع فردی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کند باشخصیت است اما فردی که ماسک نمی زند در واقع اقدام زشتی مرتکب شده و باید با وی برخورد شود.

کلانتری، ادامه داد: برخی از هم استانی ها هنوز قدرت سرایت و کشندگی این ویروس را باور نکرده اند و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان با شیب نزولی بیش از ۲۰ درصدی مواجه بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان در ماه های گذشته ۹۱ درصد بوده که این میزان به ۷۴ درصد کاهش یافته است.

وی، تاکید کرد:چنانچه این شیب نزولی ادامه داشته باشد و برخی افراد از ماسک استفاده نکنند و در مراسمات خاکسپاری و دورهمی ها شرکت کنند باید منتظر روزهای بحرانی و مرگ و میر عزیران مان باشیم.

کلانتری با اشاره به ایام محرم، عنوان کرد: سیمای شهر باید سیمای حسینی باشد اما با این وجود تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات امام حسین (ع) است.

وی تصریح کرد: هیچ مراسمی نباید در مکان سربسته برگزار شود و افراد در هیات ها باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تردد کاروان های زیارتی تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و باید از برگزاری مراسمات تشییع جنازه شلوغ در استان ممانعت شود.
 
کلانتری ادامه داد: تمامی ورودی های استان با حضور نیروهای انتظامی، سپاه، فرمانداری ها، هلال احمر، راهداری و غیره کنترل و از ورود پلاک های غیر بومی به استان به جد جلوگیری می شود.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی جدی باید به مدت حداقل یک تا ۱۰ روز آینده از ورود خودروهای غیر بومی به استان ممانعت شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: هیچ کس از هیچ جای استان های دیگر قصد سفر به کهگیلویه و بویراحمد را نکند زیرا با توجه به تصمیمات ستاد کرونا و شرایط خاص کرونا، استان از پذیرش گردشگر معذور است.

کلانتری تصریح کرد: ظرف یک ماه گذشته گام های مهمی در حوزه گسترش بیمارستان های استان برداشته شد تا در این ایام کرونایی با مشکلی مواجه نشویم.

وی عنوان کرد: بیمارستان های نرگسی گچساران و کلینیک دهدشت افتتاح شدند و به هم استانی ها در حال ارائه خدمت هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: بیمارستان ۳۲ تختخوابی بهمئی نیز در حال تکمیل بوده و تاکنون ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده است.

کلانتری ادامه داد: ۷۰ درصد تجهیزات این بیمارستان در بهمئی انبار شده است و ۸۵ درصد ساختمان این بیمارستان پیشرفت فیزیکی دارد.

وی عنوان کرد: این بیمارستان ظرف ۴۵ روز آینده باید توسط پیمانکار تکمیل تا به مردم خدمات رسانی کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خبرهای خوش برای هم استانی ها در شهرستان کهگیلویه، بیان کرد: نمونه های تست کرونا آزمایشگاه دهدشت مورد تایید پاستور قرار گرفته، سی تی اسکن در مرکز شهر نصب و احداث بیمارستان مکمل دهدشت نیز نهایی شده که به زودی مراحل اجرایی آن آغاز می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست