• تاریخ: 2014/09/28
  • شناسه خبر: 1950

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمدخبر داد

برگزاری ۲۱مین شب خاطره دفاع مقدس در یاسوج

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری ۲۱مین شب خاطره دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس در یاسوج خبر داد. رضا پارسیان نژاد گفت: این مراسم یکشنبه راس ساعت ۱۶ در سالن بنیاد شهید استان با حضور جمعی از ایثارگران، خان ...

13910527000529_PhotoAرئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری ۲۱مین شب خاطره دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس در یاسوج خبر داد.
رضا پارسیان نژاد گفت: این مراسم یکشنبه راس ساعت ۱۶ در سالن بنیاد شهید استان با حضور جمعی از ایثارگران، خانواده شهدا و جانبازان برگزار می شود.

وی افزود: در این مراسم تعدادی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس استان به روایت خاطرات خود می پردازد.

پارسیان نژاد هدف از برگزاری این مراسم را ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت عنوان کرد و اظهار داشت: جامعه ما در وضعیت کنونی که تحت فشار دشمنان قرار دارد، به تبیین و ترویج هرچه بیشتر این فرهنگ نیازمند است.

وی با بیان اینکه مراسم شب خاطره یکی از برنامه های این حوزه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، بیان کرد: تلاش می شود در هر برنامه یکی از چهره های شاخص استان در دوران دفاع مقدس به روایت خاطرات خود از آن دوران بپردازد.

رئیس حوزه هنری استان تصریح کرد: این استان به نسبت جمعیت بیشترین حضور در جبهه های جنگ را طی هشت سال دفاع مقدس داشته و یک هزار و ۸۰۰ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

پارسیان نژاد افزود: با توجه این موضوع، استفاده از این ظرفیت عظیم و انتقال و بیان ارزشهای دفاع مقدس برای نسلهای آینده ضروری است.

وی همچنین از تدوین و گردآوری خاطرات رزمندگان و آزادگان دوران دفاع مقدس در این حوزه خبرداد و بیان داشت: در این راستا سه کتاب از خاطرات این عزیزان در دست تدوین است که تا پایان سال به زیر چاپ خواهد رفت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست