• تاریخ: 2021/03/06
  • شناسه خبر: 18077

معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد خبرداد:

شاغلان در عرصه هنر صنعت فرش دستباف بیمه می شوند/پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۲۰۰میلیون ریالی به قالیبافان /

آفتاب دنا: معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان کهگیلویه وبویراحمد از اجرای بسته حمایتی طرح بیمه حامی قالیبافان خبرداد. به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، سید امیر تیمور موسویان در گفتگو با خبرنگ ...آفتاب دنا: معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان کهگیلویه وبویراحمد از اجرای بسته حمایتی طرح بیمه حامی قالیبافان خبرداد.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، سید امیر تیمور موسویان در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در راستای ارتقا کمی و کیفی تولید و بر اساس نیاز بازار و معاضدت از قالیبافان و فعالان و شاغلان در عرصه هنر صنعت فرش دستباف تفاهم نامه ای فیمابین مرکز ملی فرش ایران و بیمه ایران منعقد شده است .


وی با بیان اینکه بر اساس این تفاهم نامه قالیبافان ، فعالان و شاغلان در عرصه هنر صنعت فرش دستباف اعم از تولید کننده و عرضه کننده تحت پوشش بیمه ایران قرارمی گیرند اظهار داشت: براساس هماهنگی انجام شده با بانک قرض الحسنه مهر ایران میزان ۲۰۰میلیون ریال با نرخ سود ۴درصد به قالیبافان پرداخت میشود تا در بازه زمانی ۳۶ ماهه باز پرداخت کنند.


معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه افزود: طبق توافق انجام شده با بیمه ایران و در راستای حمایت از تولید ایرانی میزان ۱۵۰ میلیون ریال از این تسهیلات برای خرید کالای ایرانی به حساب وام گیرنده پرداخت و میزان ۵۰ میلیون ریال نیز برای حق بیمه سالانه به مدت ۳سال به حساب شرکت سهامی بیمه ایران واریز میگردد
لذا ثبت نام از طریق کد دستوری #۳۱۰۰۶۶۵۵ قابل انجام است.


موسویان به فعالیتهای سال جاری سازمان صنعت ومعدن وتجارت در این زمینه اشاره کرد وگفت: برای کمک به متقاضیان صنعت فرش دستباف در سالجاری نیز تعداد ۷۰ فقره پرونده برای دریافت وام تسهیلات معیشتی از محل جز ۴بندو تبصره ۱۶ با ارزش ۷میلیارد ریال به بانک عامل معرفی گردیده اند.


وی میزان قالیبافان دارای بیمه در سطح استان را قریب به ۱۳۰۰نفر عنوان کرد وگفت: رایزنی و پیگیری های لازم برای برقراری بیمه برای تعداد ۳۰۰ بافنده دیگر در دست اقدام است

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست