• تاریخ: 2021/02/24
  • شناسه خبر: 17833

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

رکورد زنی در امداد رسانی به زلزله زدگان سی سخت/ همکاری و تعامل مردم دنا عامل اصلی موفقیت در بحران زلزله بود

آفتاب دنا : استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: همکاری و تعامل مردم عامل اصلی موفقیت در مدیریت زلزله دنا بود. به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،حسین کلانتری در آئین کلنگ زنی احداث نخستین واحد در مناطق زلزله زده دنا و در ارتب ...

آفتاب دنا : استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: همکاری و تعامل مردم عامل اصلی موفقیت در مدیریت زلزله دنا بود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،حسین کلانتری در آئین کلنگ زنی احداث نخستین واحد در مناطق زلزله زده دنا و در ارتباط زنده با شبکه خبر، اظهار داشت: مردم دنا شیعیان دلباخته امیر المومنین (ع) هستند که به لطف خداوند تلفات انسانی در این حادثه نداشتیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما نیز به عنوان پیروان حضرت علی (ع) خدمتگزار مردم با فرهنگ‌ سی سخت هستیم.

وی با اشاره به اینکه در نخستین جلسه هیئت دولت مصوبات لازم در خصوص وضعیت مردم دنا تصویب شد، عنوان کرد: نوکری مردم را در جمهوری اسلامی پذیرفتیم و مردم را ولی نعمت خود می دانیم.

کلانتری با اشاره به اینکه ریاست جمهور تاکید دارند که خانه های مردم تا مرداد ماه تکمیل شود، عنوان کرد: در این میدان بنیاد مسکن نقش محوری دارد.

وی با اشاره به راه اندازی ستاد بازسازی، گفت: عملیات آواربرداری در حال انجام است.

کلانتری به سفر مسئولان کشوری از جمله رئیس دستگاه قضا، وزیر راه به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مسئولان به سی سخت اشاره کرد و گفت: بنده بدهکار و خادم مردم هستم و تا جایی که انرژی داریم خدمت رسانی می کنیم.

نماینده عالی دولت در استان همکاری و تعامل مردم را عامل اصلی موفقیت در این بحران دانسته و افزود: به لطف الهی و کمک مردم، زلزله سی سخت یک رکورد در امداد و نجات بود که ۴۰ دقیقه پس از وقوع زلزله بنده به عنوان مدیر ارشد استان و خادم این مردم، فرمانده سپاه، مدیرکل اطلاعات، تیم مدیریت بحران استان، هلال احمر، مجموعه علوم پزشکی و…در منطقه حضور داشتیم و بدون حتی یک مورد تلفات انسانی این بحران را پشت سر گذاشتیم.

کلانتری با بیان اینکه در همان شب نخست اردوگاه اضطراری در سی سخت برپا شد، افزود: به واسطه ارتباط عاطفی، مردمی که خانه های آنها از این زلزله سالم مانده بود سایر همشهری های خود را در خانه های خود اسکان داده و مردم شهرستان بویراحمد نیز به دیگر مردم زلزله زده پناه دادند.

وی با اشاره به اینکه عملیات آواربرداری به سرعت در حال انجام است، گفت: امروز کلنگ احداث نخستین واحد زلزله زده به زمین زده شد و با تلاش مسئولان و همراهی مردم، تا مرداد ماه مردم سی سخت و روستاهای دنا در خانه های خود ساکن می شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست