• تاریخ: 2014/08/19
  • شناسه خبر: 1776

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار :

ضرورت تسریع موانع موجود بر سر راه تکمیل کتابخانه عمومی دولت آباد یاسوج

به گزارش نسیم دنا فتاح محمدی درنشست انجمن کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد افزود: کتابخانه عمومی دولت آباد یاسوج 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دیوارکشی محوطه و نصب انشعابات آب، برق و گاز آن به دلیل کمبود اعتبار هنو ...

 

نسیم دنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: موانع موجود بر سر راه تکمیل و افتتاح کتابخانه عمومی دولت آباد یاسوج هر چه سریعتر برطرف شود.

به گزارش نسیم دنا  فتاح محمدی درنشست انجمن کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد افزود: کتابخانه عمومی دولت آباد یاسوج ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دیوارکشی محوطه و نصب انشعابات آب، برق و گاز آن به دلیل کمبود اعتبار هنوز انجام نشده است.

وی بیان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده رفع این مشکلات به اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیون ریال نیاز دارد.

محمدی اظهار کرد: شهرداری یاسوج اقدامات لازم برای تامین مصالح ساختمانی مورد نیاز به منظور دیوارکشی محوطه کتابخانه عمومی دولت آباد یاسوج را انجام دهد.

وی عنوان کرد: بخش دیگری از اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل کتابخانه عمومی دولت آباد یاسوج نیز تا حد امکان از سوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تامین خواهد شد تا این کتابخانه در آینده ای نزدیک به بهره برداری برسد.

محمدی ابراز داشت: به تازگی مشکلاتی در زمینه جاده ماشین رو کتابخانه عمومی امام علی (ع) یاسوج ایجاد و به دلیل قرار داشتن در ملک شخصی از سوی مالکان مربوطه مسدود شده و امکان ورود خودو به آن وجود ندارد.

وی افزود: این مشکل به زودی در قالب یک بازدید میدانی از کتابخانه عمومی امام علی (ع) یاسوج و با حضور متولیان امر و مالکان زمین مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای لازم برای رفع آن ارایه می شود.

 

 

را ه اندازی دبیرخانه بخش کهگیلویه و بویراحمدشناسی در آینده ای نزدیک در کتابخانه مرکزی یاسوج

 

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: از خیرین درخواست می شود برای رفع مشکلات تکمیل و افتتاح کتابخانه عمومی دولت آباد یاسوج همکاری لازم را داشته باشند.

زینب قربانی افزود: دبیرخانه بخش کهگیلویه و بویراحمدشناسی در آینده ای نزدیک در کتابخانه مرکزی یاسوج تشکیل و راه اندازی می شود.

وی هدف از این اقدام را ثبت و مستندسازی هویت فرهنگی، اجتماعی، تمدنی، تاریخی و باستانی مردم کهگیلویه و بویراحمد دانست و بیان کرد: آثار جمع آوری شده در این بخش برای انجام پژوهش در اختیار کارشناسان، محققان و علاقمندان قرار می گیرد.

قربانی اظهار کرد: از مولفان و نویسندگان کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود هرگونه مطلب و نوشته ای اعم از کتاب، جزوه، مقاله، پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا، عکس، منبع و یا سندی در مورد کهگیلویه و بویراحمد در اختیار دارند یک نسخه از آن را به کتابخانه مرکزی یاسوج اهدا کنند تا در بخش استان شناسی نگهداری و از آنها استفاده شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست