• تاریخ: 2014/07/10
  • شناسه خبر: 1679

برای نخستین بار در کشور

پزشک هم استانی نادرترین عمل همزمان پیوند و کبد را انجام داد

دکتر سامان نیک اقبالیان گفت: هم اکنون مرکزآموزشی درمانی نمازی شیراز به عنوان سومین مرکز فعال در دنیا با انجام اعمال جراحی های متعدد پیوند توانسته از مراکز پیوند اروپایی پیشی بگیرد. ...

2014-07-04-23-33-12_nik

نسیم دنا : پزشک هم استانی برای اولین بار در کشور نادرترین عمل همزمان پیوند و کبد را انجام داد.این عمل همزمان پیوند برای کودک ۸ ساله و با اهدا عضو یک کودک مرگ مغزی میسر شده است.

دانشیار بخش جراحی و بخش پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با مهارت تیم درمانی پیوند اعضای بیمارستان نمازی در یک عمل چهار و نیم ساعته توانستیم نادرترین عمل جراحی همزمان کبد و پیوند را بر روی یک کودک ۸ ساله مشهدی با موفقیت انجام دهیم.

دکتر سامان نیک اقبالیان افزود: هم اکنون مرکزآموزشی درمانی نمازی شیراز به عنوان سومین مرکز فعال در دنیا با انجام اعمال جراحی های متعدد پیوند توانسته از مراکز پیوند اروپایی پیشی بگیرد.

وی افزود: این مرکز به لحاظ تخصصی و متمرکز شدن در انجام اعمال پیوند های نادر، توانسته پس از مرکز پیوند آمریکا و اسپانیا مقام سوم جهان را به دست آورد.

دانشیار بخش جراحی و بخش پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: به دلیل دیالیزی بودن این کودک باید هر دو پیوند همزمان انجام می شد.

دکتر سامان نیک اقبالیان از مفاخر استان و متولد شهر سی سخت است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست