• تاریخ: 2020/04/13
  • شناسه خبر: 15179

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد

۹۴درصد مخزن سد کوثر گچساران پر شده است

آفتاب دنا : مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با احتساب بارشهای چند روز اخیر، در حال حاضر ۹۴درصد حجم مخزن سد کوثر گچساران پر شده است.   به گزارش آفتاب دنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای که ...

آفتاب دنا : مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با احتساب بارشهای چند روز اخیر، در حال حاضر ۹۴درصد حجم مخزن سد کوثر گچساران پر شده است.  

به گزارش آفتاب دنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، علی داودی مهر با بیان این خبر، گفت: در حال حاضر با احتساب رسوبهای ورودی به سد کوثر، حجم مفید مخزن آن ۵۴۷ میلیون مترمکعب است و اکنون ۵۱۴ میلیون مترمکعب از این میزان که معادل ۹۴ درصد از کل مخزن آن می باشد، پر شده و انشاالله همچنان شرایط این سد به خوبی مدیریت و کنترل می شود.

وی، با اشاره به اینکه میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تا کنون در ایستگاه هواشناسی سد کوثر ۳۵۴ میلیمتر است، افزود: در حال حاضر حجم خالی مخزن سد کوثر ۳۳ میلیون مترمکعب، دبی ورودی ۵۱ مترمکعب بر ثانیه و دبی خروجی آن نیز ۴۴مترمکعب بر ثانیه است که بر همین اساس، انشاالله سیلاب‌ها و آوردهای بالادست این سد، به خوبی مهار و مدیریت خواهد شد.

داودی مهر، با بیان اینکه حجم رها شده جهت پیش بینی سیلاب از ابتدای فروردین سال جاری، ۲۷ میلیون مترمکعب بوده، اظهار داشت: کل ورودی به مخزن سد کوثر از ابتدای سال آبی تاکنون، ۲۵۳ میلیون مترمکعب و کل خروجی از مخزن از ابتدای سال آبی نیز ۲۳۶ میلیون مترمکعب بوده است.

وی، افزود: از ابتدای سال آبی، میزان کل مصارف از سد کوثر به تفکیک، ۲۱ میلیون مترمکعب برای کشاورزی، ۲ میلیون مترمکعب برای صنعت و ۹۴ میلیون مترمکعب برای شرب و ۵۶ میلیون مترمکعب نیز برای سایر مصارف، بوده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست