• تاریخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
  • شناسه خبر: 9527

تذکر جدی «فرماندار بویراحمد» به دهیاران مشکل‌ساز

شاهرخ کناری گفت: مبادا دهیاران با تبعیض در کارهایشان با مردم روراست نباشند و یا سلیقه‌ای عمل کنند که این باعث ایجاد نارضایتی و بسیاری دیگر از آسیب‌های اجتماعی خواهد شد. ...

n00400642-bآفتاب دنا : بالاترین مقام اجرایی شهرستان بویراحمد خطاب به دهیاران گفت: با دهیاران قانون‌گریز و کم‌کار و فامیل‌گرا به هیچ‌وجه تعامل نداریم و «این جدی‌ترین تذکر من به دهیاران خواهد بود» که به جای اینکه دنبال کارهای عمرانی و مشکلات روستا باشند خودشان به نوعی مشکل‌ساز شده‌اند؛ چرا که روستاییان از برخی دهیاران گله‌مند هستند و مرتب درگیر حل و فصل مشکلات دهیاریها هستیم.

فرماندار شهرستان بویراحمد در جلسه‌ای که با حضور دهیاران بخش مرکزی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با اشاره به اینکه در سطح کشور چهل وسه هزار نفر دهیار وجود دارد، ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال تعداد دهیاران به چهل هزار نفر برسد.

مبادا دهیاران با تبعیض در کارهایشان سلیقه‌ای عمل کنند

شاهرخ کناری تصریح کرد: دهیاران در سطح روستاها نماینده عالی دولت هستند و وظیفه خدمت به مردم و روستاها را برعهده دارند. فرماندار بویراحمد با تاکید بر خدمت بی منت به مردم اظهارداشت: مبادا دهیاران با تبعیض در کارهایشان با مردم روراست نباشند و یا سلیقه‌ای عمل کنند که این باعث ایجاد نارضایتی و بسیاری دیگر از آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

کناری گفت: دهیاران به عنوان مجریان سیاست‌های دولت در روستاها وظیفه دارند مشکلات و کمبودهای روستای خود را با دقت بررسی کرده و با جذب اعتبارات در راستای حل مشکلات و جلب رضایت مردم و روستاییان گام بردارند.

فرماندار بویراحمد گفت: مردم اگر احساس کردند رفتار مسئولان دولتی با مردم از سر غرور و تکبر و خود برتر بینی یا تبعیض و این قبیل مسائل باشد بین آنها و مسئولین فاصله ایجاد خواهد شد و خشم مردم هم از تبعیض است نه از چیز دیگری است.

کناری با انتقاد از برخی دهیاران گفت: همه باید در قبال مسئولیتی که داریم پاسخگو باشیم؛ لذا دهیاران هم نباید با ناکارآمد نشان دادن دستگاه‌های اجرایی باعث ایجاد انگیزشی در بین مردم باشند که کاری صورت نمی‌گیرد.

کناری افزود: دهیاران باید با توجه به شرایط موجود مشکلات و نیازهای روستا را بشناسند و آنها را اولویت بندی کنند.

فرماندار با اشاره به اینکه ۲۲ میلیارد تومان فقط در روستاهای بویراحمد کار عمرانی صورت گرفته است گفت: دهیاران باید واقعیات، تنگناها و مشکلات را بپذیرند و آنها را با مسئولان بالاتر ارجاع دهند تا چاره اندیشی شود لذا نباید با دادن اطلاعات غلط به مردم بار همه گرفتاری‌ها و نارسایی‌ها را به گردن دولت انداخت که این گاهی رابطه معکوس پیدا می‌کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست