• تاریخ: 2018/04/19
  • شناسه خبر: 9125

مهندس داریوش جهانبخش شهردار مادوان تاکید کرد:

دفتر فنی استانداری نسبت به بازنگری طرح هادی شهر مادوان اقدام کند/بنیاد مسکن در گذشته اصول شهرسازی را در طرح هادی شهر مادوان رعایت نکرده است.

مهندس داریوش جهانبخش از احداث پارک ۷۰ هکتاری مادوان در آینده‌ای نزدیک در صورت همکاری منابع طبیعی برای واگذاری زمین خبر داد و افزود: امسال برای این پروژه ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده و بنا داریم با پیگیری ازطریق ...

madvanآفتاب دنا: شهردار مادوان در نشست با خبرنگاران  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گزارشی از فعالیتهای شهرداری و برنامه های پیش رو ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، مهندس داریوش جهانبخش  شهر مادوان را شهری نوپا  دانست وگفت: به دلیل بی‌توجهی مسوولان متولی آنچنان این شهردر هم تنیده شده که وضعیت را برای مردم نگران کننده کرده است.

جهانبخش با اشاره به مشکلات زیرساختی در شهر مادوان، ابراز داشت: مادوان سیمای شهری مناسبی ندارد که با ساختار ناموزون شکل گرفته و نظارت در ساخت و سازها نبوده است و بی توجهی متولیان امر در حوزه ساخت و سازهای مادوان محسوس است.

وی گفت: بنیاد مسکن در گذشته اصول شهرسازی را در طرح هادی شهر مادوان رعایت نکرده است.

جهانبخش اظهار داشت: شهر مادوان بویراحمد غیر استاندارد و بافت اجتماعی آن دستوری و خویش فرما است و همین مسئله مشکلات اساسی را گریبانگیر شهرداری کرده است.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن به قانون شهری بی‌توجهی کرده است، عنوان کرد: انتظار می‌رود دفتر فنی استانداری نسبت به بازنگری طرح هادی شهر مادوان و به روز شدن نقشه اقدام کنند تا مردم بیشتر از این بلاتکلیف نمانند.

شهردار مادوان گفت: پوست‌اندازی در طرح تفصیلی شهری مادوان ضروری است و دفتر فنی نیز زحماتی را برای اصلاح طرح قدیمی متقبل شد، اما متأسفانه مشاوران تحت تاثیر از دیگران یعنی کسانی که غیرصاحب‌نظر بودند و نتوانستند اصل استقلال خودشان را رعایت کنند، به طوریکه در ۲۸ اسفندماه در جلسه‌ای که داشتیم، این مسئله منجر به درگیری بین مجموعه و برافروختگی خاصی شد.

جهانبخش تاکید کرد: از سال ۹۲، قرار بود این بازنگری صورت بگیرد و مردم ما معطل مانده‌اند و آنها را گرفتار مسائل امروز و فردا کرده‌اند.

۵۳ هزار متربع آسفالت در دو سال گذشته

شهردار مادوان یکی از مطالبات مردم این شهر را آسفالت خیابان‌ها و جاده‌ها دانست و گفت: در شهر مادوان نهضت آسفالت صورت گرفت به طوریکه بعد از ۹ سال از گذشت تأسیس شهر این میزان آسفالت که در دو سال اخیر انجام گرفته، نداشتیم. ۵۳ هزار مترمربع آسفالت صورت گرفت.

وی گفت: ساماندهی زباله‌ها در دوپشته دشتروم در مساحت ۱۸ هکتار از دیگر اقدامات شهرداری مادوان بود.

جهانبخش خرید المان نوری، بهسازی مسیر روان‌آب داخل شهر، بازگشایی و اجرای خیابان‌ها، تجهیز شهرداری، احداث پایگاه سلامت با همکاری سپاه پاسداران، پرداخت ۵۰ درصد از بدهکاری شهرداری مادوان از جمله اقدامات شهرداری در سال گذشته عنوان کرد.

از همه ظرفیت‌های شهرداری مادوان برای جلب رضایت مردم در ایام عید استفاده کردیم

شهردار مادوان در ادامه به عملکرد شهرداری در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: تنظیم معابر و محیط شهری به صورت شبانه‌روزی، آذین‌بندی و نورپردازی سطح شهر، کاشت گل و گیاه در معابر، ترمیم جداول و پیاده‌روها، رنگ آمیزی و خط کشی معابر و نصب بنرهای تبلیغاتی از جمله اقدامات شهرداری مادوان در این شهر بود.

جهانبخش افزود: از همه ظرفیت‌های شهرداری مادوان استفاده کردیم تا رضایت مردم را در ایام عید جلب کنیم، در حقیقت چون شهر ما به عنوان پیشیانی مرکز استان شناخته می‌شود و محل عبور مسافران زیادی است، سعی کردیم در ایام نوروز بهترین خدمات را ارائه دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: سال ۹۶ برای زیرسازی آسفالت معابر و خیابان‌ها ۲۵۰ میلیون تومان، احداث کانال دفع آب‌های سطحی ۵۰۰ میلیون تومان، تکمیل ساختمان آتش نشانی ۵۰۰ میلیون، جدول‌گذاری در سطح شهر ۱۵۰ میلیون تومان، لگه‌گیری خیابان‌ها به منظور رفع چاله و چوله‌ها و حفاری‌ها ۲۰۰ میلیون تومان، احداث و اجرای ساختمان مدیریت جایگاه زباله با ۱۰۰ میلیون تومان و برای نرده‌کشی برخی از معابر ۲۷۰ میلیون‌ تومان اعتبار گذاشتیم.

احداث پارک ۷۰ هکتاری مادوان در آینده‌ای نزدیک در صورت همکاری منابع طبیعی

jahanbakhshشهردار مادوان از احداث پارک ۷۰ هکتاری مادوان در آینده‌ای نزدیک در صورت همکاری منابع طبیعی برای واگذاری زمین خبر داد و افزود: امسال برای این پروژه ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده و بنا داریم با پیگیری ازطریق سازمان همیاری شهرداری‌ها ۲ میلیارد تومان نیز تسهیلات دریافت کنیم.

جهانبخش ادامه داد: زیرسازی و آسفالت خیابان‌ها، احداث کانال دفع آب‌های سطحی, تکمیل ساختمان آتش نشانی، جدولگذاری و لکه گیری خیابان‌ها، ترمیم نوار حفاری شده، احداث سالن همایش‌ها، احداث ساختمان مدیریت جایگاه زباله، نرده کشی و حفاظ دفع آب‌های سطحی از جمله برنامه‌های در دستور کار شهرداری در سال ۹۷ است.

سیاست‌ها، اولویت‌ها و راهبردهای شهرداری مادوان مشخص شده است

شهردار مادوان با بیان اینکه سال گذشته ۸۲۰۰ تن زباله خانگی جمع آوری شد، عنوان کرد: سیاست‌ها، اولویت‌ها و راهبردهای شهرداری مادوان مشخص و در این راستا گام‌های مهمی برداشته شده است.

وی با اشاره به اجرای نهضت بی سابقه آسفالت در این شهر عنوان کرد: نگهداری فضای سبز، ساماندهی جایگاه دفن زباله دشتروم، بهسازی روان آب داخل شهر، بازگشایی و اجرای خیابان‌های اصلی، اهدای زمین ۵۷۰ متری برای احداث پایگاه سلامت و پرداخت بدهی پیمانکاران از جمله اقدامات انجام شده در سال ۹۶ است.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست