• تاریخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  • شناسه خبر: 8774

گازرسانی به قلعه رئیسی و دیشموک گامی در جهت زدودن غبار محرومیت و صیانت از محیط زیست

آفتاب دنا : مدیر عامل شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری آفتاب دنا، گزارشی از فعالیتهای شرکت گاز استان در دهه فجر امسال ارائه کرد. رحمان خادم با تسلیت ایام  فاطمیه گفت: بحث گاز رسانی به  ر ...

IMG_9215آفتاب دنا : مدیر عامل شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری آفتاب دنا، گزارشی از فعالیتهای شرکت گاز استان در دهه فجر امسال ارائه کرد.


رحمان خادم با تسلیت ایام  فاطمیه گفت: بحث گاز رسانی به  روستاها و شهرهای کشور از خدمات و دستاوردهای بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و یکی از ابعاد مهم تحقق  اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود:  پروسه گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور، اقدامی بزرگ با هزینه‌های فراوان است که برای تحقق آن باید مسائل مختلفی از جمله حفظ محیط زیست، صرفه اقتصادی، رفاه مردم و اجرای صحیح قانون در نظر گرفته شود.

خادم با بیان اینکه خدمت رسانی هرچه بیشتر به روستاییان عزیز از اولویت های دولت دوازدهم است گفت: بهره مندی روستائیان عزیز از نعمت گاز نقش مثبت و ویژه ای در رفاه و آسایش مردم  و شکوفایی اقتصاد روستایی دارد.

گازرسانی به روستاها موجب جذب توریست از سراسر کشور به روستاها می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه گفت:  زدودن غبار محرومیت و صیانت از محیط زیست از اولویتهای شرکت گاز در گازرسانی به روستاها در اقصی نقاط استان است

خادم مقوله مهم  گردشگری را از محورهای توسعه کهگیلویه وبویراحمد  می داند و می گوید : با توجه به اینکه بیشتر مناطق گردشگری کهگیلویه وبویراحمد در روستاها واقع شده اند گازرسانی به روستاها موجب جذب توریست از سراسر کشور به روستاها می شود.

وی افزود: بهره مندی روستاها از نعمت گاز،علاوه برپیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهر می تواند در جذب حداکثری توریست نقش مهمی داشته باشد.

خادم جلوگیری از قاچاق سوخت، حفاظت از منابع طبیعی منطقه، ایجاد بستر مناسب برای گازرسانی به صنایع محلی و گردشگری در منطقه، کاهش نرخ مهاجرت به شهرها و جلوگیری از حاشیه‌نشینی شهری را از اهداف اجرای پروژه‌های گازرسانی  به روستاها برشمرد.

هم اکنون گازرسانی به ۱۸۰ روستای استان در حال اجراست

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد در بخش دیگری از سخنانش گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید گام های ارزنده ای در زمینه گازرسانی به روستاها برداشته شده، به گونه ای که هم اکنون ۷۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

خادم گفت: هم اکنون گازرسانی به ۱۸۰ روستای استان در حال اجراست که با بهره برداری از این پروژه ها ۷۸۴۹ خانوار روستایی به شبکه سراسری گاز متصل می شوند

وی با بیان اینکه پروژه بزرگ گازرسانی به به دو شهر  قلعه رئیسی و دیشموک از برنامه های مهم دولت و از مطالبات اساسی مردم است که

فاز دوم آن در دهه فجر با حضور رئیس محترم کمیسیون انرژی مجلس ، نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس ،استاندار و دیگر مسئولان افتتاح شد.

خادم اضافه کرد: فاز سوم گازرسانی به بخش های قلعه رئیسی و دیشموک کهگیلویه هم اکنون در دست اجراست که با اتمام این طرح ۱۰۸ روستا با دو شهر دیشموک و قلعه رئیسی با جمعیتی بیش از هفت هزار و ۶۳۹ نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویر احمد در رابطه با گاز رسانی به مجموعه روستاهای بخش سادات محمودی شهرستان دنا نیز گفت: با کلنگ زنی این طرح گاز رسانی، روستاهای کله گه، دوراه غماشکه، سرسور، سرتل دینگو، گلچهرآباد، پشت چاه و دزدک از نعمت گاز برخوردار می شوند.

خادم خاطر نشان کرد: این طرح با اجرای حدود ۱۶۵۹۲ متر شبکه پلی اتیلن به روش pc عملیاتی خواهد شد.

خادم اعتبار این پروژه را بالغ بر ۱۴ میلیارد و چهارصد میلیون ریال برآورد کرد و گفت:جمعیت تحت پوشش این پروژه ۱۱۳۹ نفر در قالب ۲۷۷ خانوار است که با افتتاح آن این تعداد خانوار از نعمت داشتن گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

آغاز گازرسانی به روستاهای لنده،باشت و سرفاریاب در دهه  فجر امسال

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه گفت: عملیات اجرایی گازرسانی به مجموعه روستاهای شیتاب و مونه لنده  با اجرای ۱۷ کیلومتر شبکه گذاری پلی اتیلن ، مجموعه روستاهای تل چگاه باشت و دلی خلیفه با اجرای ۴۸کیلومتر  شبکه گذاری پلی اتیلن  ،دلی سیر علیا و سفلی سرفاریاب  با اجرای ۲۵ کیلومتر شبکه گذاری پلی اتیلن در دهه فجر امسال آغاز شد که برای اجرای طرح گازرسانی به این روستاها اعتباری قریب به ۷ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

گازرسانی به مجموعه روستاهای کت بهمئی و دهستان چین لوداب

خادم گفت:  گازرسانی به مجموعه روستاهای کت بهمئی با ۴۰ کیلومتر شبکه گذاری و روستاههای دهستان چین شهرستان بویراحمد با ۱۲ کیلومتر شبکه گذاری در دست اجراست که طبق برنامه  پیش بینی شده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه تا کنون ۵۸۱ روستا در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی  برخوردار شده اند گفت:  برنامه ریزی برای گاز رسانی به ۳۰۲ روستای دیگر در استان در حال اجراست که پیش بینی می شود  به مرور تا سال ۹۸ از نعمت گاز برخوردار شوند.

خادم تعداد خانوار بهره‌مند شده از گاز طبیعی در استان را ۱۷۸۳۹۷ خانوار ذکر کرد و گفت: از این تعداد خانوار ۱۲۵۰۱۸ خانوار آنها شهری و ۵۳۳۷۹ خانوار روستایی  است که ۷۵ درصد روستاههای بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

اراده دولت  تدبیر وامید بر گازرسانی به همه روستاهاست

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه گفت: دولت تدبیر وامید  همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی و گسترش عدالت اجتماعی، همه زیرساخت‌های لازم برای توسعه گازرسانی به روستاها و شهرها را فراهم کرده و نسبت به دولت‌های قبل، در عملیات گازرسانی پیشرو بوده است.

وی با اشاره به اینکه اراده دولت  تدبیر وامید بر گازرسانی به همه روستاهاست تا به آرمانهای امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارائه بهترین خدمات به دورترین و محرومترین نقاط کشور عمل کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمددر پایان خاطرنشان کرد:  پرسنل خدوم شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد  از همه ظرفیتها وامکانات در راستای گازرسانی به خانوارهای شهری و روستایی در اقصی نقاط استان تلاش می کنند تا بستری مناسب را برای رفاه وآسایش مردم بیش از پیش فراهم نمایند.