• تاریخ: 2018/02/11
  • شناسه خبر: 8709

با حضور استاندار،رئیس کمیسیون انرژی و نماینده مردم در مجلس صورت گرفت :

روش شدن شعله های گاز در چاروسا /خوشحالی استاندار از افتتاح طرح گازرسانی به قلعه‌رئیسی ودیشموک/از همه عوامل دخیل در اجرای گازرسانی به قلعه رئیسی ودیشموک تشکر می کنم

آفتاب دنا : با حضور رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم کهگیلویه بزرگ، مدیرعامل شرکت گاز استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی فاز دوم طرح گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی و ...

photo_۲۰۱۸-۰۲-بببببببآفتاب دنا : با حضور رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده  مردم کهگیلویه بزرگ، مدیرعامل شرکت گاز استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی فاز دوم طرح گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک افتتاح و مورد بهر برداری قرار گرفت.

پروژه  طرح  گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک با کیفیت مطلوب و سرعت مناسب در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان  کهگیلویه و بویراحمد درآئین بهره برداری از این طرح گفت: گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک از مطالبات اساسی مردم بود که دردولت تدبیر وامیدعلی رغم هزینه  های بالای اجرای  این پروژه و صعب العبور بودن مسیر عملیاتی شد.

خادم با بیان اینکه در سال ۹۴ بخشی از لوله فلزی مورد نیاز پروژه تامین و فازهای ۱ و ۲ اجرای خط فلزی شروع و به پایان رسید گفت: در سال ۹۵ با ورود نماینده  مردم شریف کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی و پیگیریهای مجدانه ایشان اجرای این پروژه در قالب یک پیمان بصورت Epc تعریف شد.

وی افزود: فرایند برگزاری مناقصه این پروژه در بهمن ماه ۱۳۹۵ شروع و شرکت رتبه ۱ در زمینه خطوط انتقال نفت و گاز برنده مناقصه شد و خوشبختانه در اردیبهشت ماه ۹۶ عملیات طراحی پروژه شروع و بصورت توامان عملیات اجرایی نیز آغاز شد که با کیفیت مطلوب و سرعت مناسب در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز  استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این طرح بزرگ گازرسانی در سه فاز اجرا شد، گفت: هم اکنون فاز اول و دوم این طرح به اتمام رسیده و تاکنون ۴۷ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

وی  اعتبار اجرای این پروژه عظیم گازرسانی را ۵۵۰ میلیارد ریال  عنوان کرد وگفت: این طرح در سه مرحله اجرایی می شود که هم اکنون فاز دوم این پروژه به بهره برداری رسیده که شامل ۳۷۳ کیلومتر خط تغذیه و توزیع است.

خادم گفت: فاز سوم گازرسانی به بخش های قلعه رئیسی و دیشموک کهگیلویه هم اکنون در دست اجراست که با اتمام این طرح ۱۰۸ روستا با دو شهر دیشموک و قلعه رئیسی با جمعیتی بیش از هفت هزار و ۶۳۹ نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی طول شبکه گازرسانی به قلعه رئیسی را  ۷۴ کیلومتر و دیشموک را ۹۰ کیلومتر  عنوان کرد وگفت: هم اکنون جاده دسترسی به حد فاصل شهر قلعه رئیسی اجرا و تا شهریور سال ۹۷،  شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز  استان کهگیلویه و بویراحمد  طول کل خط تغذیه حدفاصل محل انشعاب گیری تا شهردیشموک را ۷۴ کیلومتر می باشد  و متراژ لوله پلی اتیلن پیمان ۳۰۰ کیلومتر می باشد ، هزینه اولیه اجرای کل پروژه ۵۵ میلیارد تومان می باشد. و

خادم  ضمن تشکر وقدردانی از همکاران پرتلاش خویش ،  اعتماد و تکیه به توانمندیهای جوانان را در اجرای این پروژه بزرگ یاداور شد وگفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، هم اکنون بیش از ۹۸ درصد جمعیت شهری و ۴۰درصد جمعیت روستایی کهگیلویه وبویراحمد از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

خوشحالی استاندار از افتتاح طرح گازرسانی به قلعه‌رئیسی ودیشموک

gaz-7استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در آیین افتتاح طرح گازرسانی به شهرهی قلعه رئیسی و دیشموک گفت:: این انقلاب ثمره هزاران خون شهید و مردمی‌ترین انقلاب، انقلاب اسلامی ایران است که خدمات  این نظام مردمی به مناطق محروم و دور افتاده ستودنی است.

احمدی ضمن تقدیر وتشکر از فعالیتهای شرکت گاز استان در عملیاتی نمودن این پروژه بزرگ گازرسانی از افتتاح این پروژه و برخورداری ۷ هزار و ۲۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی  ابراز مسرت وخوشحالی کرد وگفت: مردم فهیم این دیار پشتیبان انقلاب و شایسته بهترین خدمات هستند.

وی گفت: با بهره برداری کامل از این پروژه ۷ هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعیت ۳۰ هزارنفری از مردم شهرستان کهگیلویه از نعمت گاز برخوردار می شوند.

احمدی با بیان اینکه خدمات نظام به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اصلاً قابل مقایسه با گذشته نیست، تصریح کرد: گاز رسانی به دو شهر و ۱۰۸ روستای تابعه رتبه، یک بودن پیمانکار پروژه و انجام کار در جبهه‌های مختلف عملیاتی، این پروژه را از دیگر پروژه های در حال اجرای استان متمایز کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه به صورت Epc در حال اجرا است و  مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه خواهد شد.

لبخندهای احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و عدل هاشمی‌پور نماینده کهگیلویه بزرگ هنگام افتتاح طرح گازرسانی فاز دوم قلعه رئیسی و دیشموک نظر همه را جلب کرده بود.

از همه عوامل دخیل در اجرای گازرسانی به قلعه رئیسی ودیشموک تشکر می کنم

g11111نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه ،چرام ،بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین بهره برداری از نعمت گاز طبیعی در دهستان جاورده گفت : از وزیر نفت و مدیر عامل شرکت گاز کشور و استان کهگیلویه وبویراحمد  سپاسگزارم که پیشنهاد خادم مردم در خانه ملت را مبنی بر گازرسانی به مناطق دشمن زیاری، چاروسا و دیشموک در قالب یک پکیج کامل را پذیرفتند .

عدل هاشمی پور با ابراز شکرگذاری ازدرگاه خداوند جهت روشن شدن شعله های گاز در دهستانهای دشمن زیاری و جاورده گفت: افتتاح گاز در این منطقه قطعا حاصل یک کار تیمی و ناشی از خرد جمعی است که از همه عوامل دخیل در این امر صمیمانه و خاضعانه قدردان و سپاسگزارم.

رئیس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: نقش برجسته مردم و دهیاران در همکاری با شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد قابل تقدیر و ستایش است و از این بابت ممنونم.

وی ضمن تقدیر وتشکر از دکتر حسنوند ریاست کمیسیون انرژی  مجلس  شورای اسلامی که برای اجرای این پروژه صادقانه همکاری کردند از وی خواست با توجه به محرومیت منطقه و مشکلات مالی و اقتصادی مردم جهت تخصیص یارانه برای خرید انشعاب همچون گذشته همکاری ویژه و لازم را داشته باشند.

عدل هاشمی پور در پایان ضمن قدردانی از  تلاشهای صادقانه مدیرعامل و مجموعه  پرسنل شرکت گاز استان اظهار امیدواری کرد:با برنامه ریزی منظم و فشرده تا پایان خرداد گازرسانی در شهر قلعه رئیسی و بخش دیشموک به بهره برداری برسد.

 11111111111111111گفتنی است شور وشعف مردم ولایتمدار مناطق چاروسا درکنار مسئولان درآیین افتتاح طرح گازرسانی به این مناطق قابل توصیف نبود . لبخند و شادمانی بر چهره همه موج می زد و در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی یک روز شیرین و بیادماندنی در تاریخ این منطقه ثبت وضبط شد.

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۷_۱۲-۰۹-۲۵

gaz-2

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۷_۱۲-۰۹-۲۵

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست