• تاریخ: 2018/01/06
  • شناسه خبر: 8489

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبرداد:

تسهیلات بانکی کم بهره برای ایجاد کارگاه‌های کوچک و اشتغال پایدار در کهگیلویه و بویراحمد

پروانه نیک مرام گفت: سقف این تسهیلات 100 میلیون ریال است که در بخش‌های کشاورزی، فرهنگی، هنری، ارتباطات، حمل‌ونقل قابل جذب است. ...

انتصاب مدیرکل جدید تعاون کار ورفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمدآفتاب دنا :مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان کهگیلویه و بویراحمد  از تسهیلات بانکی کم بهره برای ایجاد کارگاه‌های کوچک و اشتغال پایدار در استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا به نقل از ایرنا ،پروانه نیک مرام با بیان اینکه یک هزار و ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان اختصاص داده شده است گفت:این اعتبار در قالب تسهیلات بانکی با بهره ۶ درصد یک فرصت ارزشمند برای متقاضیان سرمایه گذاری در ایجاد کارگاه‌های کوچک و اشتغال پایدار در کهگیلویه و بویراحمد است.

وی اظهار کرد: ۵۰ درصد از این تسهیلات از سوی صندوق توسعه ملی و ۵۰ درصد دیگر نیز از سوی بانک‌های عامل تأمین می‌شود.

نیک مرام تصریح کرد: سقف این تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریال است که در بخش‌های کشاورزی، فرهنگی، هنری، ارتباطات، حمل‌ونقل قابل جذب است.

وی از برگزاری کارگروه‌های این تسهیلات در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و دنا خبر داد و گفت: برای جذب این تسهیلات از سوی متقاضیان تاکنون ۱۰۰ پرونده تشکیل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پرونده‌های تسهیلات به‌زودی در کمیته فنی متشکل از این اداره کل، دستگاه اجرایی صدور مجوز اجرای طرح، مدیرکل دفتر امور روستایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بانک عامل و کارگزار استان تشکیل خواهد شد.

نیک مرام با بیان اینکه جذب این تسهیلات به همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی و مشارکت جویندگان کار روستایی و عشایری نباز دارد، گفت: در این استان به‌ویژه در مناطق روستایی ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

وی اظهار کرد: داشتن مهارت و مجوز کسب و کار از جهاد کشاورزی، فنی و حرفه‌ای و گردشگری پیش نیاز جذب تسهیلات بانکی کم بهره اشتغالزای روستایی و عشایری است.

وی تصریح کرد: ایجاد کارگاه‌های کوچک اشتغالزایی و خوداشتغالی زودبازده برای خانوارها از مزایای پرداخت این تسهیلات است.

در کهگیلویه و بویراحمد با وجود پتانسیل‌های اقتصادی حدود ۱۰۰ هزار نفر زیرپوشش نهادهای حمایتی است که بیشتر این افراد در روستاها سکونت دارد.

سهم کهگیلویه و بویراحمد از صنعت کشور حدود ۲ درصد است که این امر بیانگر محرومیت‌های اقتصادی این استان است.

سه هزار و ۹۵ تعاونی در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شده که از این تعداد ۲ هزار و ۴۷ تعاونی فعال و یا در دست اجرا هستند.

این تعاونی‌ها دارای ۲۵۸ هزار و ۶۶۸ نفر عضو هستند که زمینه اشتغال ۲۰ هزار و ۴۱۰ نفر را ایجاد کرده‌اند.

در سال ۹۶ تعداد ۱۸ تعاونی با ۳۲۱ عضو ایجاد و برای ۲۱۸ نفر فرصت شغلی محقق شد.

نرخ بیکاری این استان براساس آمارهای سال ۱۳۹۵ حدود ۱۳ درصد است.

کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی افزون بر ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارای یک هزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست