• تاریخ: 2017/11/16
  • شناسه خبر: 8251

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

آمار نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد رسمی است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آمارهای منتشر شده در زمینه نرخ بیکاری استان رسمی است، گفت: به‌صورت ویژه وضعیت بیکاری در این منطقه را رصد می‌کنیم. ...

IMG_4337به گزارش آفتاب دنا از یاسوج، علی محمد احمدی در نشست شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد که با حضور رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس، معاون اشتغال وزیر کار و دو نفر از نمایندگان مجلس برگزارشد، اظهار داشت: استان‌هایی همچون کهگیلویه و بویراحمد به دلیل توپوگرافی خاص منطقه نیازمند حمایت و توجه ویژه‌ای از سوی دولت هستند.

وی با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود کهگیلویه و بویراحمد به عنوان پایلوت اشتغال زایی در کشور انتخاب شود، بیان کرد:  آمارهای منتشرشده در خصوص نرخ بیکاری استان رسمی بوده و به‌صورت ویژه وضعیت بیکاری در استان را رصد می‌کنیم.

احمدی با بیان اینکه یکی مهمترین دغدغه‌های مدیران ارشد استانی کاهش بیکاری و رونق تولید و اشتغال است، ادامه داد: به جای توجه بر روی نرخ‌های متفاوت بیکاری باید بر روی مسئله اشتغال فراگیر و رفع بیکاری در جامعه روستایی تمرکز و فعالیت کرد.

وی تصریح کرد:  حفظ اشتغال موجود باید در اولویت کاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر اشتغال باشد و در خصوص ایجاد زمینه پرداخت تسهیلات برای رفع بیکاری تلاش کنند زیرا در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بازار محوری و تقاضامحوری مدنظر باشد و از عرضه محوری خودداری کنید، افزود: انحراف منابع بانکی یکی از مشکلات اساسی حوزه اشتغال است.

احمدی با تاکید بر اینکه به صورت مستمر و مداوم بر واحدهای تولیدی استان نظارت میکنیم، اظهار داشت:  یکی از آسیب‌های جدی ما علاوه بر پول پاشی عدم تناسب نظام آموزشی با نیاز بازارکار است.

وی با اشاره به اینکه میزی برای اشتغال وجود ندارد و خانوادهها باید فرزندانشان را به سمت رشتههای فنی تشویق کنند، تصریح کرد:  با تدوین برنامه ۵ ساله استان اهداف و برنامه‌های وزارت کار در خصوص ایجاد اشتغال را دنبال می‌کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: انحراف منابع را به صورت جدی پیگیری میکنیم و جلسات را از اتاقها به محل شرکتها و کارگاههای تولیدی بردهایم و به صورت میدانی در این راستا اقدام میکنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست