• تاریخ: 2014/04/30
  • شناسه خبر: 824

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی

بهره برداری از جاده “پاتاوه به دهدشت” ۴۰۰روستا را از بن بست خارج می کند

نسیم دنا :نماینده مردم دنا شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری از جاده “پاتاوه به دهدشت” ۴۰۰روستا را از بن بست خارج می کند.  غلام محمد زارعی به همراه فرماندار بویراحمد و مدیرکل راه ...

نسیم دنا :نماینده مردم دنا شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری از جاده “پاتاوه به دهدشت” ۴۰۰روستا را از بن بست خارج می کند.SONY DSC

 غلام محمد زارعی به همراه فرماندار بویراحمد و مدیرکل راه و شهرسازی در بازدید از این محور ارتباطی افزود: این جاده ارتباطی ۱۳ دهنه تونل به طول حدود هشت کیلومتر و ۵۵۰ ابنیه فنی دارد و یکی از بزرگترین پروژه های در دست اجرا در این استان است.

وی اظهارکرد: تاکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث این جاده هزینه شده است و برای تکیمل آن به ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی این پروژه را اولویت اصلی راهسازی این استان عنوان و خاطرنشان کرد: محور ترانزیتی “پاتاوه –دهدشت” تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب کشور است وی افزود: این جاده بنادر جنوبی از جمله بندر امام را بیش از ۲۰۰ کیلومتر به مرکز کشور نزدیکتر می کند.

زارعی تصریح کرد: فاز اول و چهارم این محور به ترتیب با ۲۸ و ۱۹٫۵ کیلومتر به بهره ‌برداری رسیده و فاز دوم و سوم آن به ‌طول ۲۸ و ۶۳کیلومتر در دست اجراست.

وی ادامه داد: فاز نخست این طرح در سال ۸۷  به بهره برداری رسید و فاز دوم جاده ملی “پاتاوه – دهدشت” حدفاصل میان تنگان تا لوداب به طول ۲۸ کیلومتر تا پایان سال جاری زیر بار ترافیک خواهد رفت.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح ملی بیش از ۱۵ هزار نفر در شهر لوداب از توابع شهرستان بویراحمد از نعمت راه مناسب بهره مند خواهند شد.

زارعی اضافه کرد: این جاده موجب توسعه و رونق روستاهای نزدیک این محور خواهد شد و نقش مهمی در توسعه گردشگری منطقه دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست