• تاریخ: 2017/09/16
  • شناسه خبر: 7723

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد:

با بهره گیری از تمام فرصت ها و سلایق تمام توانم را برای توسعه استان زرخیز کهگیلویه و بویراحمد به کار می‌گیرم

دکتر محمد علی احمدی گفت: برای توسعه استان راهی جز جذب سرمایه‌گذاری نداریم که امیدوارم با مشارکت مردم و بخش خصوصی و همکاری مدیران بتوانیم به افق پیش‌بینی شده در کمترین زمان ممکن برسیم و با بهره گیری از تمام فرصت ها و سلای ...

IMG_0447آفتاب دنا :طی آیینی با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور علی محمد احمدی به عنوان استاندار جدید کهگیلویه وبویراحمد معرفی و از خدمات سید موسی خادمی استاندار سابق این استان تجلیل شد.

استاندار باید مجری سیاست های دولت باشد

وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندارسابق و جدید کهگیلویه وبویراحمد گفت: در این چهار سال همراهی و همکاری خوبی در استان شما جاری بود که مردم با لطف خود بستری ایجاد کردند که استان در راه توسعه و پیشرفت‌های خوبی قرار بگیرد.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی از همدلی و همراهی نمایندگان کهگیلویه وبویراحمد به عنوان یکی از ظرفیت‌ها خوب در این استان یاد کرد و گفت: این همدلی و خدمت به مردم در نظام الهی که در رأس آن ولی ‌فقیه قرار دارد، نتیجه خون شهداست و مدیون بودن در برابر رشادت‌ها و گذشت‌های مردمی می باشد که مبتنی بر اعتقادات دینی این نظام را پشتیبانی کردند.

وی شکر در عمل را  خدمت به مردم دانست و گفت: توفیق بزرگی است که در این نظام برای مردم کار کنیم و به مردم خدمت کنیم و تقویت دین خدا را داشته باشیم چرا که دین مبین اسلام کار را عبادت می داند.

رحمانی فضلی گفت: استاندارها را بر مبنای اصولی انتخاب می‌کنیم و بعد از موضوعاتی مثل متدین بودن در حوزه عملکردی استاندار باید سیاست های دولت را قبول داشته باشند، چون مردم به برنامه‌های دولت و رئیس جمهور رای دادند.

وی با بیان اینکه، رئیس‌ جمهور باید برنامه‌های خود را پیش ببرد، افزود: بعد از رأی اعتماد و تنفیذ، دیگر دولت مربوط به احزاب نیست، بلکه دولت جمهوری اسلامی است و برای ۸۰ میلیون نفر کار می‌کند و استاندار باید برای همه مردم کار کند.

وزیر کشور تصریح کرد: از احمدی استاندار جدید می‌خواهیم که برای همه کار کنند چرا که ما همه در چارچوب دولت موظف به خدمت هستیم.

وی به معیار دوم اشاره کرد و گفت: بحث توسعه‌گرا بودن مهم است و باید بدانیم که در کشور مشکل امنیتی نداریم منتها اولویت اول ما بنا به خواست مردم امنیت نیست بلکه مشکل فعلی کشور توسعه و اقتصاد، تولید و سرمایه‌ گذاری است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: باید مشکل این پاشنه آشیل را حل کنیم و لذا استانداران باید اولویت خود را در استان‌ها روی همین موضوع قرار دهند که اقتصاد مقاومتی هم اولویت‌هایی دارد و رئیس‌جمهور هم به جد پیگیر این موضوع است.

دکتر رحمانی فضلی با به کاهش و افزایش برخی از آمارها در حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: استانداران باید قدرت هماهنگی داشته باشند و با گروه‌های سیاسی و قومی ارتباط برقرار کرده بین آنها هماهنگی ایجاد کنند و برای این کار ویژگی‌هایی لازم است.

وزیر کشور، تواضع را یکی از موضوعات مهم دانست و گفت: استاندار باید صبر و تحمل داشته باشد و بعضی چیزها را از این گوش بگیرد و از آن گوش خارج کند و نباید وارد نزاع شود و بعضی چیزها را نباید ببیند.

رحمانی فضلی، گذشت، بزرگواری و صبر را از ویژگی‌های هر استاندار دانست وافزود: با انتقام جویی و کینه ‌ورزی نمی‌توان استانداری کرد و چه قدر خوبند آنهایی که دردها را به نیت خداوند در سینه ذخیره می ‌کنند.

وی کادرسازی را برای استانداران مهم دانست و افزود: کادرسازی در حوزه‌های تخصصی زیادی داریم و استانداران در حوزه بانوان و جوانان باید بتوانند از آنها استفاده کرده تا به توانیم ۵ سال سن مدیریت‌ها را پایین بیاوریم.

آنچه را که توانستم انجام دادم/ همه تلاش خود را برای توسعه استان به کار بستم

IMG_0488

استاندار پیشین کهگیلویه و بویراحمد گفت: التهاب‌های کاذب را با سوار کردن متن بر حاشیه در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد کاهش دادیم.

سید موسی خادمی در مراسم تودیعش از استانداری کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر کشور برگزار شد اظهار کرد: در ابتدای کار مسوولیتم در استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اولین برخوردی که با وزیر کشور داشتم، ایشان دو نکته را به من گفتند که بعد از ۴ سال هر چه موفقیت به دست آوردم به خاطر همین دو نکته اخلاقی وزیر کشور هستم.

وی با بیان اینکه خدا ترس بودن و برای خدا کار کردن و مردم دار بودن دو نکته‌ای بود که وزیر کشور به من گوشزد کردند، بیان کرد: هر کسی بتواند این دو را در انجام کارهایش مدنظر قرار دهد، موفق خواهد شد، و اگر موفقیتی بوده به دلیل رعایت این کار بوده و اگر موفقیتی هم نداشتیم به همین دلیل بوده است.

استاندار پیشین کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از مدیران استان، نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه در استان، رئیس دادگستری و دادستان یاسوج قدردانی کرد و گفت: من از سه نماینده استان در مجلس شورای اسلامی و به ویژه آقای بزرگواری نماینده سابق کهگیلویه بزرگ قدردانی می‌کنم.

خادمی افزود: از آیت‌الله ملک‌حسینی که سرمایه عظیمی برای استان محسوب می‌شود که به عنوان رهبری کننده و در گاهاً هم در حد یک کارشناس خبره با ما همکاری می‌کردند، کمال تشکر را دارم.

وی در ادامه با بیان اینکه انتخاب مسیر درست بهتر از هدف است، اظهار داشت: سعی کردیم در انتخاب مسیرها درست عمل کنیم و به همین خاطر یکی از اهدافی که برای خودمان طراحی کردیم جذب سرمایه‌های دولتی بودیم که هیچ گاه حق استان از آنها پرداخت نشده بود و در سال اول ردیف‌های متفرقه بودجه را شناسایی و از مدیران خواستیم که در سطح کشور آنها را پیگیری کنند.

استاندار پیشین کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه شب قدر بودجه را در استان داشتیم، اظهار کرد: خروجی آن شد که سهم اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد از۳۳۰ میلیارد به ۱۲۰۰ میلیارد افزایش پیدا کرده و اعتبارات استان سه برابر شده است.خروجی و ورودی اعتبارات این شد که ۲۴۰۰ میلیارد تومان هزینه عمرانی کردیم و ۲۷۴۰ میلیارد توامان پروژه را افتتاح کردیم که بخشی عمرانی و بخشی اقتصادی بود.

وی افزود: در حوزه عمرانی افتتاح پروژه‌های عمرانی ۳ برابر پروژه‌های کلنگ‌زنی بود که کارهای بسیاری در زمینه کشاورزی شده و شاخص تولید گندم به ۷۵ هزار تن رسید و باند فرودگاه یاسوج نیز تطویل شد.

خادمی در ادامه به عملکرد خود اشاره کرد و گفت: برای اولین بار سه هزار بافت فرسوده گچساران نوسازی می‌شود و همچنین ۲۵ روستای استان آبرسانی شد. و فعال شدن پتروشیمی‌های گچساران و دهدشت و سیمان مارگون و تعداد زیادی طرح پرورش ماهی را در این مدت داشتیم.

استاندار پیشین کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نرخ بیکاری استان از ۱۷ و هفت دهم به ۱۲ و ۹۵ صدم رسیده است، اظهار کرد: با سازمان‌های اقتصادی ۱۱۰۰ میلیارد تومان تفاهم نامه امضا کردیم.

کاهش حاشیه‌سازی و التهابات کاذب و فعالیت‌های شبه سیاسی در کهگیلویه و بویراحمد

خادمی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: کاهش حاشیه‌سازی و التهابات کاذب و فعالیت‌های شبه سیاسی را در استان داشتیم و سعی کردیم که متن بر حاشیه‌ها مقدم شود. که البته این کار سختی بود و باید بعضی جاها کوتاه می‌آمدیم که انسجام استان را حفظ کنیم و هیچ کس را نادیده نگرفتیم و از انرژی‌ آن‌ها استفاده کردیم.

وی افزود: کارهای تیمی زیادی در سطح استان انجام دادیم، به طور مثال کنگره شهدا را در استان به اذعان همه به خوبی برگزار کردیم و سفر دولت هم کاملا تیمی انجام گرفت.

وی در ادامه گفت: همه تلاش خود را برای توسعه استان داشتم و معتقدم که کار کردن در استان خیلی سخت است و اگر کار نشد نتوانستیم نه این که نخواستیم کاری انجام شود.

در پایان خادمی با خواندن شعر زیر که با گریه نیز همراه شد، سخنان خود را به پایان برد.

هر که ما را یاد کرد ایزد مر او را یار باد/ هر که ما را خوار کرد از عمر برخوردار باد

هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی/ هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد

در دو عالم نیست ما را با کسی گرد و غبار/ هر که ما را رنج دارد، راحتش بسیار باد

همه باید با هم‌افزایی و فهم مشترک در خدمت مردم باشیم

IMG_0453

استاندار جدید کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آیین گفت: در سال ۷۰ وارد وزارت کشور شدم و بعدها در سایر وزارتخانه‌ها بودم و سپس نماینده مردم در مجلس بودم و بعد از نمایندگی در وزارت نفت مستقر شدم.

علی محمد احمدی گفت: دلکندن از تهران من را دلگیر کرده بود اما زمانی که از هواپیما پیاده شدم و به حدی دفاع مقدس حس کردم و پیش خود احساس کردم باز به خانه خود بازگشته‌ام.

احمدی افزود: ناآشنا با زاگرس بزرگ و استان بزرگ شما نیستم و بزرگان و فرهیختگان شما را می‌شناسم و همیشه بر خود بالیده‌ام در چنین دیاری فرزندان بزرگی داریم.

وی گفت: از خدا می‌خواهم که اعتماد دکتر روحانی و لطف رحمانی‌فضلی را جبران کرده و رضایت مردم را جلب کنم.

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که مسیرهای استان‌های زاگرس صعب‌العبور است اما ظرفیت‌ها زیاد است افزود: راهی که برای مطلوب داریم بسیار زیاد است و تا رسیدن به هدف مطلوب فاصله داریم.

وی گفت: استان ظرفیت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف دارد و چون نتوانستیم ارتباط را با محیط پیرامون برقرار کنیم نتوانسته‌ایم از ظرفیت‌های استان‌های هموار و برخوردار استفاده کنیم.

احمدی خاطرنشان کرد: نیازمند تلاش زیاد و تقویت زیرساخت‌ها هستیم و باید موانع و مشکلات را برطرف کرده و تلاش کنیم استان به جایگاه واقعی خود برسد.

وی در ادامه افزود: همه باید دست به دست هم داده و با هم‌افزایی و فهم مشترک در خدمت مردم باشیم و در دیدار از محرومین برطرف کنیم و اعتماد مردم را با خدمت خود تقویت کنیم و من همه آبروی خود را در طبق اخلاص برای توسعه استان گذاشته‌ام.

احمدی گفت: باید راه را اشتباه طی نکنیم و در چارچوب پیام‌های رهبری بحث برنامه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار دهیم و استعدادهای مردم را پویا کرده و به کار گیریم.

وی با بیان این که نباید تنها به منابع دولتی اتکا کنیم افزود: باید از همه ظرفیت‌های بسیج شده استان استفاده کنیم و امروز نیازمند جذب سرمایه از بیرون هستیم و از بخش‌های خارجی نیز کمک بگیریم تا بتوانیم ظرفیت‌های استان را در مسیر خود با همدلی و اتحاد مسیر را به پیماییم.

برای توسعه استان راهی جز جذب سرمایه‌گذاری نداریم

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با تشکر از استاندار سابق و تلاش های صورت گرفته دولت یازدهم برای توسعه و شکوفایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان گام های ارزشمندی را در مسیر توسعه برداشته اما برای رسیدن به وضع مطلوب همچنان فاصله زیادی وجود دارد.

وی گفت: با بهره گیری از تمام فرصت ها و سلایق تمام توانم را برای رشد و توسعه استان زرخیز کهگیلویه و بویراحمد به کار می‌گیرم

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد موقعیت کهگیلویه و بویراحمد را ویژه دانست و افزود: مطابق با پتانسیل‌های موجود از جمله آب و گردشگری برنامه‌های کاری خود را تدوین می کنم.

احمدی تاکید کرد: تقویت زیرساختها در دستور کار بوده و سعی می‌کنیم استان را به جایگاه خودش در زمینه توسعه برسانیم.

وی خواستار تلاش برای رشد ظرفیتها شد و گفت: از هیچ تلاشی برای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری که رئیس جمهوری نیز بر این مهم تاکید دارد, دریغ نمی‌کنم.

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای توسعه استان راهی جز جذب سرمایه‌گذاری نداریم که امیدوارم با مشارکت مردم و بخش خصوصی و همکاری مدیران بتوانیم به افق پیش‌بینی شده در کمترین زمان ممکن برسیم و با بهره گیری از تمام فرصت ها و سلایق تمام توانم را برای رشد و توسعه استان زرخیز کهگیلویه و بویراحمد به کار می‌گیرم.

گفتنی است  سید موسی خادمی استاندار سابق استان کهگیلویه وبویراحمد نیز به عنوان استاندار لرستان تعیین شده است

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست