• تاریخ: 2017/07/04
  • شناسه خبر: 7223

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

عده ای در ماجرای چم گنجشکی حاشیه ایجاد می کنند

دکتر رحیم استوار گفت: بی انصافی است که مدیری مسائلی مانند اینکه علوم پزشکی ساخت آلاچیق را بر تامین آب ترجیح می دهد بیان کند. ...

آ39352فتاب دنا : معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: عده ای در ماجرای چم گنجشکی حاشیه ایجاد می کنند.

دکتر رحیم استوار در جمع خبرنگاران  با تاکید بر اینکه رسالت علوم پزشکی سلامت مردم است و سلامت و حوزه آب نیز از موارد مهم و مورد توجه علوم پزشکی است  ابراز داشت: این بی انصافی است که مدیری مسائلی مانند اینکه علوم پزشکی ساخت آلاچیق را بر تامین آب ترجیح می دهد بیان کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: علوم پزشکی در رابطه با ماجرای چم گنجشکی تابع قانون است اما عمل به تعهدات توسط طرفین مقابل نیز لازم است.

رحیم استوار افزود: با توافق و قرارداد انجام گرفته در سالهای قبل ۱۱ هکتار زمین توسط منابع طبیعی به دانشگاه علوم پزشکی جهت ایجاد فضای سبز داده شد.

استوار تصریح کرد: در راستای ایجاد فضای سبز در این زمین ۴ میلیارد تومان هزینه درختکاری،   سیستم های آبیاری و توسعه فضای سبز انجام گرفت.

استوار اظهار داشت: با مطرح شدن موضوع ایجاد تصفیه خانه اظطراری آب یاسوج با برگزاری جلسات و توافقی مقرر شد که ۱.۸ دهم هکتار زمین چم گنجشکی برای ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در شهر یاسوج اختصاص یابد و متولیان نسبت به تحویل زمین معوض در مکان دیگری در شهر یاسوج  اقدام کنند.

معاون توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: دستگاه اجرا کننده طرح پیش از عمل به تعهد با ورود به محدوده چم گنجشکی با آوردن لودر نسبت به تخریب تمام زیرساخت های موجود و قطع درختان اقدام کرد.

استوار گفت: ما برای اجرای تصفیه خانه آب یاسوج زمین داده ایم و در سه جلسه برگزار شده نیز قرار شد زمین معوض داده شود که یکی از موارد واگذاری زمینی بود که جزئی از خود سایت دانشگاه بود و بنا بر این بود که زمین خود دانشگاه به دانشگاه داده شود.

وی اظهار داشت:  بعد از چند جلسه قرار شد زمین معوض به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شود

معاون توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: زیرساخت های اقامتی و  فضای سبز از نیازهای به حق علوم پزشکی استان است و با مقایسه این ظرفیت ها با استان های هم سطح این موضوع قابل درک است.

وی بر اجرای قانون و تمکین به قانون توسط دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: عده ای در این ماجرا حاشیه ایجاد می کنند.

۲۸۰طرح عمرانی بهداشتی در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بخش دیگری از سخنانش دجمع خبرنگاران  گفت: ۲۸۰ طرح عمرانی در حوزه بهداشت و درمان با میانگین پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا بالای ۹۰ درصد در سطح استان در حال اجراست    .

رحیم استوار افزود: ۵۵ طرح از این تعداد در قالب طرح تحول سلامت است که هم اینک میانگین پیشرفت فیزیکی ۴۴ مورد از آنها بالای ۵۰ درصد است و ۳۵ طرح از این تعداد در هفته دولت سال جاری افتتاح خواهند شد.

وی بیان کرد: میزان اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح‌ها بیش بر ۲۵ میلیارد تومان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی حدود ۷۰ درصد و استانداری و دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز به ترتیب ۲۰ و ۱۰ درصد تأمین این میزان اعتبار را تعهد کرده‌اند.

استوار تصریح کرد: تاکنون بخش عمده‌ای از اعتبارات مربوط به وزارت بهداشت به مبلغ پنج میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان تأمین شده که باید استانداری و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز به تعهدات خود در این راستا عمل کنند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکل کمبود منابع مالی و با رایزنی‌های انجام شده قرار است که ۳۰ درصد اعتبار تعهد استانی از طریق بنیاد برکت تأمین شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از این تعداد ۱۱ مورد خانه بهداشت، دو مرکز جامع سلامت، ۱۰ مرکز جامع سلامت روستایی، چهار مورد خانه پزشک، ۲۳ مورد نیز پایگاه سلامت بهداشتی و بهسازی دو مرکز ستادی است.

استوار تاکید کرد: سال ۹۳ نیز حدود ۸۰خانه بهداشت روستایی از محل اجرای طرح تحول سلامت در مناطق محروم این استان به بهره برداری رسید.

وی گفت: میزان اعتبار هزینه شده و تجهیز این ۸۰ باب خانه بهداشت روستایی در استان افزون بر هشت میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: هشت طرح عمرانی از این تعداد نیز در قالب تعهدات بنیاد برکت پیش بینی شده که به‌زودی عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

استوار با اشاره به خدمات طرح تحول نظام سلامت در استان در قالب بسته‌های خدمتی از جمله هتلینگ بیمارستان‌ها و خرید تجهیزات پزشکی، اضافه کرد: ظرف سه سال گذشته افزون بر ۴۰میلیارد تومان از این محل صرف خرید تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های استان شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست