• تاریخ: 2017/05/16
  • شناسه خبر: 7150

بهره برداری از بیمارستان و اورژانس هوایی گچساران با حضور وزیر بهداشت

آفتاب دنا: بیمارستان ۹۶ تختخوابی و اورژانس هوایی گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان کشوری و استانی درشهر دوگنبدان مرکز این شهرستان بهره‌برداری شد. ...

82532588-71616965آفتاب دنا: بیمارستان ۹۶ تختخوابی و اورژانس هوایی گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان کشوری و استانی درشهر دوگنبدان مرکز این شهرستان بهره‌برداری شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی یاسوج در آیین افتتاح این طرح ها گفت که بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهر دوگنبدان مرکز شهرستان ۱۲۰ هزارنفری گچساران در فضایی با زیربنای ۱۱ مترمربع در سه‌ طبقه احداث شده است.
اورنگ ایلامی اعتبار هزینه شده برای ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهر دوگنبدان را ۴۴۰ میلیارد ریال برآورد کرد.
وی بیان کرد که عملیات اجرایی بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهر دوگنبدان به نام بی بی حکیمه(س) از سال ۱۳۸۶ آغاز شده است.

**راه اندازی دومین اورژانس هوایی کهگیلویه و بویراحمد
وی گفت که دومین پایگاه امداد هوایی کهگیلویه و بویراحمد در شهر دو گنبدان برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در شهرستان‌های گرمسیری گچساران، کهگیلویه، باشت، بهمئی، لنده و چرام خدمات‌رسانی می‌کند.
نخستین پایگاه امداد هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد با یک فروند بالگرد ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۵راه اندازی شد.
وی بیان کرد که شهرستان گچساران به دلیل اینکه تامین کننده نفت کشور و یک قطب صنعتی و محل اتصال استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان و بوشهر است، نیازمند ایجاد این پایگاه امدادرسانی است.
ایلامی بیان کرد که کوتاه شدن مدت زمان رسیدن امدادگران بر بالین حادثه دیدگان از مزایای راه اندازی این پایگاه امداد هوایی است.
راه اندازی پایگاه امداد هوایی به دلیل کوهستانی و وجود برخی مناطق سخت گذر از نیازهای اساسی امداد رسانی در استان ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست