• تاریخ: 2017/05/03
  • شناسه خبر: 6868

فراخوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی امام رضا(ع) از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)

آفتاب دنا : علاقمندان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.iranpl.ir یا www.yasoujpl.irو یا مراجعه به کتابخانه های عمومی سراسر استان نسبت به دریافت برگه مربوط به مسابقه به صورت انفرادی یا خانوادگی اقدام کنند و پاسخن ...

82453945-71461394خدا رحمت کند کسی که امر ما را احیاء نماید. حضرت امام رضا(ع)

آفتاب دنا : هفتمین جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی به مناسبت ایام فرخنده  و با برکت دهه کرامت در گستره ملی و بین‌المللی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای ترویج فرهنگ رضوی ،گسترش مطالعه کتاب‌های مناسب و معرفی  پدیدآورندگان کتاب‌های فرهنگی مرتبط با فرهنگ رضوی را برگزار می‌نماید.

*این جشنواره در ۳ رده سنی کودک ، نوجوان و بزرگسال با معرفی ۶ کتاب به صورت فردی و خانوادگی در حال برگزاری است

*در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش‌های کودک، نوجوان ، بزرگسال در موضوع‌های امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) به مخاطبان عرضه می‌شود .

عناوین کتابهای مسابقه:

بخش کودک

* ۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه‌ها؛ نویسنده: مژگان شیخی، کودکان (۵ تا ۱۱ سال)

بخش نوجوان

* ماه غریب من؛ نویسنده: مجید ملا‌محمدی، مقطع سنی: نوجوان (۱۱ تا ۱۷ سال)

بخش جوان و بزرگسال

در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه(س) و احمد بن موسی(ع) و همچنین تقارن برگزاری جشنواره با دهه کرامت (ولادت این دو بزرگوار در این ایام)، علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا(ع)، کتاب با موضوع آن بزرگواران نیز انتخاب شده است.

کتابهای با موضوع امام رضا(ع)

* زندگی به سبک خورشید، نویسنده: مهدی غلامعلی ،مقطع سنی: جوان و بزرگسال (۱۷سال به بالا)

کتاب با موضوع حضرت معصومه(س)

* بانوی ملکوت، نویسنده: آیت الله علی کرمی جهرمی، مقطع سنی: جوان و بزرگسال (۱۷ سال به بالا)

کتاب با موضوع حضرت احمد بن موسی(ع)

*چلچراغ، نویسنده: جلیل عرفان منش، ، مقطع سنی: جوان و بزرگسال (۱۷ سال به بالا)

بخش خانوادگی:

ترویج سبک زندگی رضوی با برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی خانواده رضوی با حضور تمام اعضای خانواده.

شرایط و مقررات:

* شرکت برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی میسر است.

* شرکت کنندگان در رده سنی جوان و بزرگسال (۱۷ سال به بالا) می‌توانند یکی از منابع معرفی شده را انتخاب و به سوالات آن در دو بخش مکتوب یا اینترنتی پاسخ دهند.

* پاسخنامه ارسالی باید در یکی از قالب‌های فردی یا خانوادگی (دونفره، سه‌نفره، چهارنفره و پنج نفره و بیشتر) تکمیل و ارسال شود.

* برای شرکت در بخش کودک، کودکان گرامی می‌توانند به یکی از دو شیوه زیر در مسابقه شرکت نمایند:

الف) جذاب‌ترین بخش کتاب از نظر خودشان را تصویرسازی (نقاشی) نمایند

ب) با ارسال یک فایل ویدئویی کتاب را به دیگران معرفی نمایند و یا بخش‌هایی از کتاب که برایشان جذاب بوده است را بخوانند و فیلم مربوط را ارسال نمایند.

* در کنار نقاشی‌های ارسالی از سوی کودکان و یا فایل‌های تصویری معرفی کتاب، قید شود تصویرسازی و یا فایل تصویری مربوط به کدام صفحه کتاب است.

نکته: کودکان عزیز جهت ضبط فایل ویدئویی مربوط به معرفی کتاب می‌توانند با استفاده از گوشی‌های موبایل والدین، به راحتی به توضیح اجمالی پیرامون کتاب، بازگویی قصه‌ای از کتاب، خواندن بخشی از کتاب و … اقدام نموده و آن را به شناسه @recive_ketabclip  با هشتگ #کتابخوانی_رضوی ارسال نمایند.

* در کنار نقاشی‌های ارسالی از سوی کودکان و یا فایل‌های تصویری معرفی کتاب، قید شود تصویرسازی و یا فایل تصویری مربوط به کدام صفحه کتاب است.

*  هم استانیهای عزیز  می توانند برای دریافت فایلPdf کتاب‌ها به آدرس www.iranpl.ir و همچنین تهیه کتاب های مسابقه به کتابخانه های سراسر استان مراجعه نمایند.

*علاقمندان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.iranpl.ir یا www.yasoujpl.ir  و یا مراجعه به کتابخانه های عمومی سراسر استان نسبت به دریافت برگه مربوط به مسابقه به صورت انفرادی یا خانوادگی اقدام کنند و پاسخنامه را پس از تکمیل به یکی از کتابخانه های عمومی سطح استان تحویل نمایند.

*مهلت ارسال آثار جشنواره : ۱ / تیر/ ۹۶

آیین اختتامیه در دهه کرامت همزمان با میلاد امام رضا(ع) برگزار و به برگزیدگان جشنواره  علاوه بر تندیس و لوح سپاس، جوایز ارزنده ای اهداء خواهد شد.

 

روابط عمومی  نهاد کتابخانه های استان کهگیلویه وبویراحمد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست