• تاریخ: 2017/03/01
  • شناسه خبر: 6721

بارقه ای از امید برای حوزه سلامت

یکی از معضلاتی که از دیرباز مردم استان با آن مواجه هستند ضعف در زیرساخت‌های درمانی، کمبود و یا فرسوده بودن فضاهای درمانی استان است که انتظار می رود تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و بهبود استانداردهای کیفی حوزه درمان از او ...

photo_2016-11-01_02-06-47نسیم دنا – سید ولی موسوی //بخش سلامت از مهمترین مقوله هایی است که همواره مطالبه جدی مردم بوده و همیشه در کانون توجه دولتها  قرار داشته است.

دولت تدبیر امید با اجرای طرح تحول سلامت گامهای بسیار ارزشمندی را برای بخش سلامت برداشته است که علی رغم مشکلات ونارسایی هایی که داشته است در خور تحسین وشایسته تقدیر است.

در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز اجرای این طرح مورد استقبال مردم قرار گرفت که از نگاه مردم مهمترین نقطه قوت دولت تدبیر و امید توجه ونگاه ویژه به بخش سلامت است که برجستگی خاصی دارد.

انسان سالم محور توسعه  پایداراست و بدون توجه به سلامت مردم توسعه در ابعاد گوناگون اجتماعی ،فرهنگی ،سیاسی، اقتصادی  واجتماعی ممکن نیست.

حوزه سلامت باید از مدیریت شعاری خارج شود و مسئولان ومتولیان سلامت باید با بازدید میدانی از مراکز بهداشتی ،درمانی و آموزشی مشکلات ونارسایی ها را شناسایی  واز نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار بگیرند. با سخنرانی وشعار نمی توان شاخص های سلامت را افزایش داد. بلکه با آموزش وفرهنگ سازی و توجه به خواسته ها ونیازهای مردم امکان پذیر است.

امروز وقت آن فرا رسیده است با گذشت قریب ۴ دهه از نظام اسلامی وپیشرفتهای دانش بشری در حوزه علم پزشکی، مردم در مراکز بهداشتی ،اورژانس ها و بیمارستانها در سطح استان خدماتی  شایسته ودر خور شان مردم که ولی نعمت انقلاب هستند ارائه شود .

با انتصاب دکتر اورنگ ایلامی  بر ریاست بر دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بارقه ای از امید برای حرکت به سمت خدماتی مطلوبتر ایجاد شده که انتظار می رود این شخصیت فرهیخته علمی که اشراف خوبی بر مسائل حوزه بهداشت ودرمان استان  دارد با تدبیر،دوراندیشی وبرنامه ریزی اصولی ومدون شاخصهای سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد را به جایگاه شایسته خود برساند.

دکتر اورنگ ایلامی در فاصله سالهای ۸۸ تا ۹۲ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بوده که قبل از دولت تدبیر و امید کارنامه خوبی در این حوزه داشته است. وی با تعامل وشناخت خوبی که از پتانسل نیروی انسانی دارد و با چینش یک تیم مدیریتی قوی در حوزه بهداشت ودرمان استان قطعا خواهد توانست بر مشکلات وتنگناههای بخش سلامت که امروز مردم را رنج می دهد فائق آید . انتخاب همکارانی توانمند فارغ از نگاههای سیاسی و قومی که از علم مدیریتی خوبی برخورداند  گامی مهم در تحقق ارائه خدمات مطلوبتر به مردم می باشد.

انتصاب مدیرانی از جنس مدیریت ودرمان از قبیل دکتر  رحیم استوار به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی استان ودکتر کورش داوری به سمت مدیر شبکه بهداشت ودرمان کهگیلویه نشان داد که دکتر ایلامی شناخت خوبی از توانمندی نیروی انسانی در حوزه بهداشت ودرمان دارد و پایه واساس حرکت در مسیر اصلاح وضع موجود را توجه به بحث کلیدی مدیریت دارد که قطعا استفاده از همه ظرفیتها و امکانات موجود تنها با مدیریت علمی بر منابع امکان پذیر است.

ساماندهی کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی از مطالبات جدی مردم است که انتظار می رود رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی استان برای حل مشکلات مردم وارتقاء کیفیت خدمات و دسترسی آسان مردم  به متخصصین بیش از هر زمان دیگری توجه نماید تا مردمی که مشکل درمان دارند با سهولت بتوانند به پزشکان متخصص مراجعه نمایند.

نظارت بر داروهای بیماران خاص وپیوندی و توجه به بخش دندانپزشکی و ارائه خدمات  مطلوب در این حوزه  متناسب با توانایی وبضاعت مردم نیز حداقل انتظار مردم است که متولیان  سلامت باید به آن توجه داشته باشند.

امید واریم با همت ،پشتکار و توانمندی خوبی که از دکتر ایلامی سراغ داریم  شاهد رشد شاخصهای سلامت در سطح استان باشیم  وشیرینی وحلاوت آن را مردم در عمل لمس کنند.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست