• تاریخ: 2016/06/24
  • شناسه خبر: 5739

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خبر داد:

برگزاری طرح نشاط معنوی در ۲۰ امام زاده شاخص کهگیلویه و بویراحمد

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی‌پور با اشاره به طرح نشاط معنوی با حضور روحانیون در مساجد و امامزادگان استان خاطرنشان کرد: این طرح 20 امامزاده و سه مسجد برای سنین کودکان تا دانشجویان اجرا خواهد شد. ...

جنتینسیم دنا : مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد  در جمع خبرنگاران از اجرای طرح نشاط معنوی در امام زادگان شتخص استان خبر داد.

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی‌پور  با اشاره به طرح نشاط معنوی با حضور روحانیون در مساجد و امامزادگان استان خاطرنشان کرد: این طرح ۲۰ امامزاده و سه مسجد برای سنین کودکان تا دانشجویان اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: در قالب طرح ملی رحله، اموزش قران با همکاری آموزش و پرورش برای علاقمندان و افراد متقاضی برگزار می شود. در این طرح که تا ۱۵ تیر ماه مهلت نام نویسی دارد، محدودیت سنی وجود ندارد و طی دو ماه ۴ جزء قرآن را حفظ خواهند کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد  همچنین از اجرای طرح «ضیافت الهی» در ۴۳ بقعه متبرکه استان خبر داد.

جنتی‌پورافزود: این طرح با حضور ۵۰ روحانی مبلغ که ۴۰ روحانی از این تعداد از قم و مابقی بومی هستند، در بقاع متبرکه و امامزادگان استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برپایی نماز جماعت و محفل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان بیان کرد: محفل انس با قرآن با حضور عادل البازی، قاری بین المللی مصری طی روزهای ششم تا هشتم در شهرهای یاسوج، کهگیلویه، باشت، لنده و بهمئی برگزار می شود.

وی ادامه داد: مراسم شبهای احیاء ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه و امامزادگان استان برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باید از فضای مجازی و رسانه ها و مطبوعات برای تقویت فرهنگی و مذهبی جامعه و مقابله با جنگ نرم دشمن استفاده شود.

حجت‌الاسلام جنتی‌پور تاکید کرد: باید برای جلوگیری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی همگان باید تلاش کنند و کارها و فعالیت های فرهنگی و مذهبی انجام دهند چراکه این فعالیت ها می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی و خنثی سازی توطئه های دشمنان نقش مهمی را ایفا کنند.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری برنامه‌های مختلف در بقاع متبرکه استان آشنایی و پیوند هر چه بیشتر مردم با سیره ائمه(ع) و ترویج فرهنگ دینی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تنها در یک شهر استان موقوفه برای امورات امامزادگان وجود دارد، افزود: اصحاب رسانه و مطبوعات استان می توانند با توجه به تاثیرگذاری در جامعه در زمینه ترویج فرهنگ وقف و تشویق مردم به امور خیر گام بردارند.

حجت‌الاسلام جنتی‌پور در خصوص هزینه نذورات و کمک های مردمی به امامزادگان اضافه کرد: ۳۰ درصد صرف امور مدیریتی، ۴۰ درصد صرف کارهای عمرانی، ۲۰درصد صرف امور فرهنگی و ۱۰ درصد صرف برنامه های چاپ و نشر قرآن می شود. حساسیت و دقت لازم در این خصوص وجود دارد و این کمک ها و نذورات در جاهای دیگری نمی تواند هزینه شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست