• تاریخ: 2016/04/17
  • شناسه خبر: 5529

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد:

رفع موانع پیش‌ روی واحدهای تولیدی یکی از راه‌ های عملیاتی کردن شعار سال است

مهندس مجید محنایی گفت: بخش اقتصادی استان تلاش دارند تا در سال اقتصاد مقاومتی توانمندی های این حوزه را در ابعاد مختلف شکوفا کنند. ...

نسیم دنا :معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: بخش اقتصادی استان تلاش دارند تا در سال اقتصاد مقاومتی توانمندی های این حوزه را در ابعاد مختلف شکوفا کنند.

مهندس مجید محنایی در اولین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۵ با اشاره به اجرایی و عملیاتی کردن شعار سال، افزود: دولت و نظام به دنبال عملیاتی و اجرایی کردن شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل هستند که رفع موانع پیش‌ روی واحدهای تولیدی یکی از راه‌ های عملیاتی کردن شعار سال است.

وی اظهار داشت: همه مدیران و مسئولان استانی به مشکلات چند سال اخیر حوزه اقتصادی کشور در نتیجه تحریم‌ ها آگاه هستند، اما تا زمان رفع مشکلات اقتصادی موجود، مسئولان، مدیران و همچنین سیستم بانکی استان اقدامات لازم برای حل مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تاکید کرد: بانک‌ های کهگیلویه و بویراحمد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را اجرایی کنند.

معاون استاندار با بیان اینکه، همه باید تلاش کنیم تا زمینه سرمایه ‌گذاری در استان فراهم شود، تصریح کرد: دستگاه‌ های اجرایی و همچنین بانک‌ های عامل استان در تلاش برای فراهم کردن زمینه سرمایه ‌گذاری باشند.

محنائی، برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و فراهم کردن زمینه بازگشت این واحدها به چرخه تولید در سال جاری را از اولویت های این بخش برشمرد.

وی گفت: در ابتدای سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تلاش تمام مدیران دستگاه‌ ها و مدیران بانک ‌ها بازگشت‌ واحدهای مشکل‌ دار به چرخه تولید، جلوگیری از رکود واحدهای تولیدی و صنعتی و ایجاد اشتغال باشد تا شاهد کاهش نرخ بیکاری و توسعه استان باشیم.

معاون امور اقتصادی استانداری بیان کرد: بانک‌ها به واحدهای راکد که مشکلات آنها در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح می‌شود، چند ماهی فرصت دهند و نسبت به پرداخت تسهیلات مورد نیاز همکاری لازم را داشته و از قضایی کردن پرونده واحدها تا حد امکان خودداری کنند.

در این نشست مشکلات تعدادی از کارنجات از جمله کارخانه قند یاسوج، الکیل گچساران، روغن نباتی گچساران و دستمال کاغذی چرام مورد بررسی قرار گرفت.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست