تاریخ انتشار : دوشنبه 11 آوریل 2016 - 16:38
کد خبر : 5488

ایجاد مرکز روانپزشکی روزانه در بیمارستان شهید رجایی یاسوج

ایجاد مرکز روانپزشکی روزانه در بیمارستان شهید رجایی یاسوج

دکتر زهرا رضایی با اشاره به اینکه با اجرای طرح سلامت در دوسال گذشته وضعیت این بیمارستان نسبت به گذشته نیز بهبود پیدا کرده است خاطرنشان کرد : ارتقاء کیفیت خدمات ،گسترش تختهای مصوب بیمارستان و ساماندهی محوطه بیمارستان از برنامه های در دست اقدام خواهد بود.

DSC_1471نسیم دنا : سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی مرکز تشخیص سرطان و غربالگری یاسوج در جمع خبرنگاران ایجاد مرکز روانپزشکی روزانه در بیمارستان شهید رجایی یاسوج را از برنامه های آتی این بیمارستان ذکر کرد و گفت: با ایجاد این مرکز زمینه ارائه خدمات روانپزشکی به صورت گروهی و فردی به بیماران فراهم می‌شود.

دکتر زهرا رضایی به مزایای این طرح اشاره کرد وگفت: آموزشهای گروهی در مراکز روانپزشکی روزانه از نظر هزینه و تجهیزات برای ارائه خدمات به بیماران مقرون به صرفه است که در روز خدمات به این دسته از بیماران ارائه می شود ونیاز به اقامت شب در بیمارستان ندارند.

وی به خدمات این بیمارستان اشاره کرد وگفت: این بیمارستان متشکل از سه بخش اعصاب روان مردان ، زنان ،بخش خدمات کار درمانی وبخش شیمی درمانی است که بخش اعصاب روان مردان دارای ۲۵تا ۳۰ تخت ، بخش اعصاب روان زنان ۲۰تا ۲۵ تخت و ۱۱ تخت در بخش شیمی درمانی در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد.

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج ارائه آموزشهای مناسب وخدمات مشاوره ای وبیمار درمانی را از دیگر خدمات این بیمارستان به بیماران ذکر کرد وگفت: وسایل تفریحی و ورزشی نیز برای تقویت فعالیت جسمی در اوقات فراغت بیماران نیز وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرند.

دکتر رضایی با اشاره به اینکه با اجرای طرح سلامت در دوسال گذشته وضعیت این بیمارستان نسبت به گذشته نیز بهبود پیدا کرده است خاطرنشان کرد : ارتقاء کیفیت خدمات ،گسترش تختهای مصوب بیمارستان و ساماندهی محوطه بیمارستان از برنامه های در دست اقدام خواهد بود.

با مشارکت خیرین درحوزه سلامت خدمات بهتری را به مردم استان تقدیم کنیم.

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج در ادامه گفت: استان کهگیلویه وبویراحمدیکی از استانهایی است که نیاز به ورود هرچه بیشتر خیرین به حوزه سلامت دارد لذا در این حوزه می توانیم با مشارکت خیرین خدمات بیشتر و بهتری را به مردم استان تقدیم کنیم.

رضایی با بیان اینکه سلامت زیربنای توسعه پایدار است گفت: حضور خیرین در کنار حوزه سلامت، خدمت به مردم را تسهیل می نماید

وی ایجاد زیرساختهای بهداشتی ودرمانی رانیازمند حضور خیرین دانست وگفت: قطعاً دولت به تنهایی قادر به برآورده ساختن تمام نیازهای حوزه سلامت نخواهد بود مگر اینکه خیرین در بخشی از این خدمات دهی و ایجاد زیرساخت ها در کنار دولت باشند.

رسانه ها بستر ساز اعتماد بیشتر مردم به جامعه پزشکی باشند

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج با بیان اینکه اطاع رسانی از وظایف اصلی رسانه هاست گفت: در حیطه علوم پزشکی با توجه به شرایط خاص آن باید رسانه ها بستر ساز اعتماد بیشتر مردم به جامعه پزشکی باشند .

وی گفت: اصولا در پزشکی همیشه تاکید بر درمان صحیح است اگرچه ممکن است خطایی ناخواسته ودر وقایع نادر اتفاق بیفتد که در اینجا نباید یک اتفاق نادر به عنوان یک اصل قلمداد شود.

رضایی تقویت اعتماد مردم به سیستم بهداشت ودرمان را از وظایف خطیر رسانه ها برشمرد وگفت: در چنین شرایطی است که بستر برای کار پزشکان متخصص و ماندگاری آنها برای ارائه خدمات مناسب به مردم فراهم می شود.

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج تشویق خیرین به کارهای عام المنفعه در حیطه سلامت را از کارکردهای ارزشمند رسانه توصیف کرد واظهار امیدواری کرد :خیرین محترم استانی وملی در طرحهای مرمت وبازسازی وتجهیزات مورد نیاز بیماران این بیمارستان را که از اقشار ضعیف جامعه هستند یاری نمایند که اثرات ماتقدم و ماتاخر از نظر معنوی وانسانی دارد.

توجه مردم به توانمندیهای پزشکی در استان

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج توجه به توانمندیهای پزشکی در استان را یادآور شد وگفت : در حال حاضر پزشکان بسیار توانمند و حاذق که از بهترین دانشگاههای کشور فارغ التحصیل شده اند در بیمارستانها و درمانگاههای دولتی وبخش خصوصی در حال خدمت رسانی به مردم خوب این دیار هستند که این امر نیاز به مراجعه بیماران به خارج از استان را کاهش داده است.

لزوم آشنایی مردم با مسائل و نشانگان اختلالات روانی

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج به مقوله مهم مبحث انگ زدایی از بیماران اعصاب روان را در جامعه از دیگر انتظارات ذکر کرد وخاطرنشان کرد: این دسته از بیماریها در همه کشورهای دنیا شایع است که مانند سایر بیماریهای جسمی در بسیاری از موارد اساس وپایه زیست شناختی دارند و به خوبی به درمانهای موجود دارویی و و راوان شناختی پاسخ می دهند .

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات روانپزشکی را بسیار مهم دانست وگفت: انگ بیماری نباید مانع از مراجعه افراد مبتلا برای دریافت خدمات درمانی شود.

دکتر رضایی  در پایان بر لزوم آشنایی مردم با مسائل و نشانگان اختلالات روانی تأکید کرد وگفت: هر فرد، در صورت مشاهده و بروز بیماری به روانشناس و روانپزشک مراجعه کند و بیمی از انگ خوردن نداشته باشد، همچنانکه وقتی کسی سرما می‌خورد، یا دچار معده درد می‌شود، به نزد پزشک می‌رود و از این که کسی این موضوع را ببیند یا بداند، هراس ندارد!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

همراه اول

گزارش تصویری

گردشگری

خبرگزاری های کشوری سایت‌های استانی