• تاریخ: 2015/11/13
  • شناسه خبر: 4694

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد

اصناف کهگیلویه و بویراحمد ملزم به استفاده از سامانه فروش مکانیزه هستند

امدادی‌فردر زمینه استرداد مالیات ارزش افزوده از بازار در چرخه امور مالیاتی، تصریح کرد: اصناف و بازار به شرط ارائه فاکتور مراجع معتبر و قید مالیات ارزش افزوده می‌توانند با رعایت چرخه مالیاتی و ثبت میزان پرداختی‌ها ارزش اف ...

emdadiنسیم دنا : مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: صاحبان مشاغل بر اساس قانون برنامه و هماهنگی وزارت صنعت و تجارت و شورای اصناف ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش مکانیزه هستند.

به گزاش پایگاه خبری تحلیلی نسیم دنا، سهراب امدادی‌فر  اظهار داشت: صاحبان مشاغل بر اساس قانون برنامه و با توجه به هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز شورای اصناف و دستورالعمل‌های قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش مکانیزه فروشگاهی یا همان رایانه‌داری سیستم نرم افزار فروشگاهی و صدورالکترونیکی صورت حساب فروش هستند.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون صاحبان مشاغلی که از سامانه صندوق فروش مکانیزه استفاده نمی‌کنند از معافیت مالیاتی محروم می‌شوند، افزود: نگاه امور مالیاتی به بازار، تعاملی است و هرگونه ذهنیت مبنی بر تقابل این اداره با بازار و مردم به عنوان سرمایه‌های نظام اسلامی، مردود است.

امدادی‌فر عنوان کرد: در فضایی صمیمی با بازار و بنگاه‌های اقتصادی به عنوان رکن نظام ولایی به اجرای قانون همت می‌کنیم و در این راستا با نگاه تعاملی نهایت همکاری را برای رفع مشکلات این قشر خدمت رسان و کاسبان مال حلال داریم.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ماده ۲۵۱ مکرر قانون در زمینه مالیات‌های قطعی، ابراز کرد: بخشی از مشکلات و شکوائیه‌های بازار ناشی از بی اطلاعی از نحوه اجرای قانون بوده که ماده ۲۵۱ مکرر، حلال مشکلات مردم و راه احقاق حق را پیش بینی کرده و هر معترضی می تواند با رعایت جهات قانونی این ماده به شرط غیر عادلانه بودن مالیات و مدارک مستند و مستدل تقاضای تجدید رسیدگی کند تا به استناد این ماده قانونی تشریفات لازم جهت ارسال به سازمان و طرح در هیئت سه نفره رسیدگی منتخب وزیر امور اقتصاد و داریی انجام گیرد.

امدادی‌فردر زمینه استرداد مالیات ارزش افزوده از بازار در چرخه امور مالیاتی، تصریح کرد: اصناف و بازار به شرط ارائه فاکتور مراجع معتبر و قید مالیات ارزش افزوده می‌توانند با رعایت چرخه مالیاتی و ثبت میزان پرداختی‌ها ارزش افزوده، به حقوق خود دسترسی پیدا کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست