تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 12 فوریه 2015 - 4:24
کد خبر : 3049

سیاست گذاری و برنامه ریزی دولت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور با جدیت ادامه دارد.

سیاست گذاری و برنامه ریزی دولت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور با جدیت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت های عظیم و بزرگی درکشور در حوزه های مختلف برای عبور از مسیرهای توسعه نیافتگی وجود دارد، افزود: سیاست گذاری و برنامه ریزی دولت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور با جدیت ادامه دارد.

81503365-6270300  نسیم دنا : معاون پارلمانی رییس جمهور در جلسه  شورای اداری استان کهگیلویه وبویراحمد طرح تحول نظام سلامت و بسته های حمایتی دولت در این راستا را از دیگر اقدامات و دستاوردهای ارزنده دولت یازدهم عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری به کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی دولت در قالب بسته های حمایتی طرح تحول سلامت در سال جاری اشاره کرد و افزود: دولت در این راستا هنوز گام های اولیه خود را برداشته است.

انصاری تصریح کرد: بدون شک این طرح با جدیت و حمایت های ویژه دولت در سال های آینده ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ظرفیت های عظیم و بزرگی درکشور در حوزه های مختلف برای عبور از مسیرهای توسعه نیافتگی وجود دارد، افزود: سیاست گذاری و برنامه ریزی دولت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور با جدیت ادامه دارد.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: ۲۳هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در۱۰ماه گذشته امسال تخصیص یافته که تاپایان سال به ۳۰هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

حجت اسلام والمسلمین مجید انصاری عصر در شورای اداری کهگیلویه وبویراحمد افزود: این درحالی است در سال ۹۱ از بودجه ۱۲۸هزار میلیارد تومانی تنها ۱۳هزارمیلیارد تومان آن در حوزه عمرانی تخصیص یافت.

وی بیان کرد: این در شرایطی است که قیمت نفت به کمتر از نصف قیمت قبلی خود سیر نزولی یافته است.

انصاری به بیماری ساختاری بودجه ریزی کشور اشاره کرد و گفت: این وضعیت نامناسب مربوط به یک یا دو دهه نیست و از آغار خشت آن کج گذاشته شد که محصول آن افزایش روزافزون هزینه های جاری بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۱۳هزار میلیارد تومان بودجه کشور در سال ۹۱ هزینه های جاری بود،اظهار کرد: بیش از ۸۰درصد این میزان برای پرداخت حقوق و مستمری بازنشتگان هزینه شد.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: بودجه مصوب در سال ۹۲ از سوی دولت قبلی ۲۱۰ هزار میلیارد تومان بود که دولت یازدهم با وجود شرایط موجود و با اصلاحیه ای آن را به رقمی معادل ۱۷۰ هزار میلیارد تومان رساند.

وی میزان صادرات نفتی با مشتقات و میعانات گازی را در ۱۰ ماه گذشته حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت اعلام کرد.

انصاری با تشریح برخی اقدامات و دستاوردهای مهم دولت یازدهم در طول بیش از یک گذشته ، افزود: این دولت تورم بالای ۴۰درصد را به حدود ۱۸درصد بر اساس آمارهای رسمی کشور رسانده است.

وی اظهار کرد: البته کاهش تورم به معنای ارزان شدن قیمت ها نیست بلکه دولت با تدبیر و با کمک نخبگان اقتصادی توانست شیب تند و مسیر پرشتاب تورم را مهار کند.

انصاری افزود: بررسی های کارشناسان اقتصادی و بودجه ای در دولت ، مجلس و همه نخبگان اقتصادی این است که کاهش حدود ۲۸ تا ۲۹ درصدی تورم در طول کمتر از یک سال در کشور بی سابقه بوده است.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم رشد اقتصادی کشور حدود ۵٫۶ درصد بود که اکنون به دو درصد مثبت رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه تعاملات کلی میان دولت و نمایندگان مجلس مطلوب است، افزود: برخی ها همه تعامل میان دو قوه و تریبون مجلس را تنها در نطق های پیش از دستور خلاصه می کنند که باید اذعان داشت اینگونه نیست.

وی اظهار کرد: شخص رییس جمهور خود بیش از ۲۰ سال و در پنج دوره در مجلس آن هم بیشتر به عنوان نایب رییس مجلس حضور داشت.

انصاری اظهار کرد: ۹ نفر از وزرای دولت یازدهم نیز خود در مجلس بوده اند و رییس جمهور بارها خود را فرزند مجلس قلمداد کرده است.

انصاری تاکید کرد: در عین حال رویکرد اساسی دولت تدبیر و امید همواره بر تنش زدایی ، تعامل با قوا و ایجاد ثبات و آرامش در کشور است

وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید از همان ابتدا با قانونگرایی در عرصه عمل و اخلاقمداری سعی در ترمیم برخی کدورت ها و رفتارهای پرخاشگرانه قبلی میان قوا داشت.

وی تاکید کرد: نتیجه این رفتارهای خردگرا، عقلایی ، اخلاقمدار و بدون تنش از سوی دولت یازدهم اکنون منجر به ایجاد ثبات و ارامش توام با امید و نشاط در جامعه شده است.

وی از تصویب دو لایحه از سوی دولت توسط نمایندگان شامل لایحه خروج از رکود و بودجه عملیاتی برخی مقررات مالی اشاره کرد و از نمایندگان ملت در مجلس نیز تقدیر کرد.

انصاری بر لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در همه زمینه ها و بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: دولت منتظر پیشنهاد ها و ارایه راه حل ها و راهبردهای اساسی از سوی استانها است.

وی به داشتن یک برنامه جامع توسعه ای از سوی همه استان های کشور متناسب با ظرفیت و داشته های بومی و منطقه ای خود تاکید کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: استان ها باید بتوانند با تشکیل اتاق فکر به دنبال ظرفیت سازی و استفاده از داشته های خود باشند.

وی از ۷۰۰هزار میلیارد تومانی نقدینگی موجود در کشور خبر داد و گفت: باید راهکارهای بکارگیری و استفاده درست و ثروت زا از این همه منابع پولی در کشور فراهم شود.

انصاری به احیای برخی سازمان ها وشوراهای مهم و بالادستی در کشور در دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: شورای عالی آب و محیط زیست و برنامه و بودجه که سهم عظیمی در بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور داشته اند از جمله آنها است.

وی به موضوع بدهی ۴۲ هزار میلیارد تومانی بانک مسکن به بانک مرکزی بابت ساخت مسکن مهر در کشور اشاره کرد و افزود: دولت با ارایه بسته های حمایتی و مالی به بانک ها بسیاری از این بدهی ها را نیز پرداخت کرده است.

انصاری گفت: با ارایه لوایح خروج از رکود و مقررات مالی و اجرای آن در سطح کشور بسیاری از بی نظمی های مالی و مشکلات حوزه اقتصادی و تولید حل خواهد شد.

وی موضوع بحران آب در کشور را جدی دانست و یاداور شد: تمامی استان ها نیز باید در این راستا برنامه های راهبردی برای مهار آبهای سطحی و افزایش میزان بهره وری آب را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: بیش از ۹۱درصد مصرف آب در کشور در بخش کشاورزی است که هنوز شاهد کشاورزی سنتی ۵۰۰ سال قبل در کشور هستیم.

انصاری الگوی کشت ، اجرای طرح های نوین آبیاری کشاورزی را از جمله برنامه ها و راهبردهای دولت یازدهم و وزارت جهاد کشاورزی در زمینه افزایش بهره وری از منابع آبی موجود در کشور دانست.

وی تصریح کرد: دولت اکنون بیش از هشت میلیارد دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی را به موضوع آب و مهار آبهای سطحی و بهره وری از منابع آبی ظرف سه سال قرار داده است.

انصاری به اجتماع عظیم ملت بزرگ ایران اسلامی در یوم الله ۲۲ بهمن اشاره کرد و افزود: حضور با صلابت و غرورانگیر ملت نشانه وفاداری آنان به نظام، انقلاب و رهبری و پاسداری از خون شهیدان و آرمان های بلند امام راحل (ره) است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه دفاع از انقلاب دارای جلوه های متفاوتی بوده است، افزود: یکی از عرصه های مهم دفاع از انقلاب در دوران مبارزات امام و حضور و پشتوانه جدی ملت پشت سر امام خمینی (ره) تا به ثمر نشستن انقلاب بود.

وی بیان کرد: جلوه دیگر دفاع از نظام هشت سال دفاع مقدس بود که ملت از جان خویش گذشتند.

انصاری تاکید کرد: امروزه نیز ارایه الگوی یک مدیریت دینی که در آن رضایت مندی مردم، سلامت دست ، چشم ، زبان و تقوای فردی و اجتماعی ودر مسیر حکومت علوی بودن است، جلوه عینی دفاع محسوب می شود

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

همراه اول

گزارش تصویری

گردشگری

خبرگزاری های کشوری سایت‌های استانی