تاریخ انتشار : جمعه 19 دسامبر 2014 - 17:16
کد خبر : 2682

پیشرفت ۸۲درصدی برنامه عملیاتی ثبت اسناد واملاک کهگیلویه وبویراحمد در سال جاری

پیشرفت ۸۲درصدی برنامه عملیاتی ثبت اسناد واملاک کهگیلویه وبویراحمد در سال جاری

محوری میانگین درصد پیشرفت برنامه عملیاتی ثبت اسناد واملاک استان در سال ۹۳را۸۲درصد ذکر کرد وگفت: همه این اقدامات با تلاش کارکنان ثبت واسناد در استان انجام گرفته که از همه توان و ظرفیت خویش برای حل مشکلات مردم استفاده می کنند .

 

6مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با خبرنگاران عملکرد این اداره کل در نه ماهه سال جاری را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم دنا ،سعید محوری گفت : ثبت اسناد یکی از قدیمی ترین دوایر دولتی است که بیش از صدسال از زمان آغاز فعالیت آن سپری شده و طی این مدت خدمات زیادی رابه مردم ارائه و موجب آرامش روانی جامعه شده است

وی با اشاره به اهمیت سند مالکیت گفت: سند به عنوان یک پایگاه آرام بخش نقش مهمی در روابط اقتصادی ،اجتماعی ،حقوقی ،فرهنگی و سیاسی بین افراد حقیقی و حقوقی ایفا می نماید و از این حیث دارای ارزش فراوانی است .

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد افزود: از بین مدارک و دلایل قابل استناد در مراجع ذیصلاح بر اساس ماده ۱۲۵۸ قانون مدنی اسناد کتبی از سایر اسناد معتبرتر و برای اثبات حق و جلوگیری از تعدی وتجاوز به حقوق دیگران به صورتی گسترده تر مورد توجه قرار می گیرد

سعید محوری سه شاخصه اصلی واحدهای ثبتی استان را تثبیت حق ،قانون محوری وخدمات صادقانه اعلام کرد واظهار داشت:براساس اهداف وبرنامه های پیش بینی شده در سال ۹۳در بخشهای مختلف ثبتی پیشرفت قابل توجهی داشته ایم وبا گذشت نه ماه از سال بیش از تعهدات پیش بینی شده عمل کرده ایم.

وی گفت در سال ۹۳ تاکنون ۶۱۰هکتار از نقشه های وضع موجود مناطق شهری بروز رسانی شده که نسبت به هدف برنامه رشد ۷۵درصدی داشته است.

محوری افزود:در سال جاری ۹۵۲۲۳قطعه زمین در لایه عرصه در مناطق شهری ،زراعی وروستایی تثبیت شده که نسبت به برنامه که ۷۰۰۰قطعه است رشد ۱۳۶درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان کهگیلویه وبویراحمد در بخش دیگری از سخنانش گفت :در نه ماهه سال ۹۳ صدور اسناد مالکیت اراضی ملی وموات ۲۰۳۰هکتار بوده که نسبت به تعهدات برنامه رشد ۴۱درصدی داشته ایم.

وی پیگیری وصدور ۱۲۰سندمالکیت کاداستری شهرهای جدید ومسکن مهر ، صدور ۱۷۵سند مالکیت دولتی ،صدور۱۶سند ومالکیت موقوفات بلا معارض که صحت وقف آنها محرز شده،تثبیت ۶۳۲۲هکتارقطعه در لایه منابع طبیعی وپلاک گذاری ۳۸۰۶۴۴هکتار قطعه در لایه منابع طبیعی را بخش دیگری از اقدامات ثبت اسناد واملاک استان ذکر کرد که نسبت به برنامه پیش بینی شده رشد چشمگیری را نشان می دهد.

محوری از اضافه نمودن ۱۰۱۱هکتار از محدوده بافت مسکونی روستاها به کاداستر تا آذرماه امسال خبر داد وگفت در این زمینه نسبت به تعهدات در برنامه رشد ۵۸ درصدی داشته ایم.

مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان کهگیلویه وبویراحمد از رشد ۱۷درصدی اسکن وانتقال نقشه های ثبتی قدیمی به بانک جامع خبر داد وگفت : ۴۰۷۳۱۷هکتار جانمایی نقشه دریافتی از سازمان جنگلها داشته ایم که رشد ۱۴۵درصدی نسبت به برنامه بوده است .

محوری از رشد ۵۳درصدی داده آمایی اطلاعات نقشه ثبتی قدیمی واسکن آنها خبر داد وگفت:در زمینه دریافت نقشه های اراضی وحریم بستر رودخانه ها رشد ۱۰۰درصدی نیز داشته ایم.

محوری میانگین درصد پیشرفت برنامه عملیاتی ثبت اسناد واملاک استان در سال ۹۳را۸۲درصد ذکر کرد وگفت: همه این اقدامات با تلاش کارکنان ثبت واسناد در استان انجام گرفته که از همه توان و ظرفیت خویش برای حل مشکلات مردم استفاده می کنند .

وی در پاسخ به سوالی به مزایای سند مالکیت کاداستری اشاره کرد وگفت استفاده از نرم افزار یک پارچه ،نصب هولوگرام امنیت ،کاهش زمان صدور سند مالکیت ،چاپ رایانه ای ،چاپ نقشه کاداستر موقعیت ملک وارتقاء وافزایش ضریب امنیت اسناد از مزایای این نوع سند است.

محوری افزود: درحال حاضرفرآیند تعیین نام در ثبت شرکتها به صورت روزانه وآنی صورت می گیرد ولذا متقاضیان به محض به محض ارائه درخواست نسبت به تعیین نام شرکت مورد نظر اقدام لازم صورت می گیرد.

تکریم و رضایت ارباب رجوع سرلوحه کار کارکنان ثبت واسناد

مدیر کل ثبت اسناد وا ملاک با بیان اینکه سازمان ثبت اسنادو املاک استان اولویت را به بحث مکانیزه و سیستمی کردن برنامه ها معطوف ساخته و باید کلیه امورات و خدمات ثبتی بصورت مکانیزه انجام و چنانچه مشکلی در حوزه کاری وجود داشته باشد باید با تلاش تمامی همکاران مرتفع گردد اظهار داشت خدمات در جهت خدمت به ارباب روجوع و تسهیل در امورات آنان باشد و تلاش همکاران باید به نحوی صورت بگیرد که حقوق مردم و دولت تضییع نشود و تکریم ارباب رجوع سرلوحه کار همکاران قرار گیرد

سعید محوری افزود: ما به عنوان یک فرد مسلمان و یک مستخدم دولت وظیفه داریم در انجام وظایف وتکالیف خود از هیچ اقدامی جهت حل مشکلات مردم دریغ ننمائیم وامروز تکریم و رضایت ارباب رجوع در سرلوحه کار کارکنان ثبت واسناد استان قرار دارد.

ایشان با بیان این که در چند سال اخیر با توجه به سیاست های مقام عالی سازمان ثبت اسناد در راستای برنامه پنج ساله به سوی استفاده از فن آوری نوین ، ارتقاء سرعت و دقت در ارائه خدمات ، کاهش مراجعه مردم ، ارتقاء سلامت اداری و نظارت و کنترل قدم برداشته ادامه داد: نمونه بارز آن صدور سند کاداستر با قید مختصات هندسی است و در آینده نزدیک اسناد مالکیت به صورت کارت الکترونیکی ارائه خواهد شد.

ناکافی بودن اعتبارات ثبت اسناد در جهت خدمت رسانی مطلوب به مردم

مدیرکل ثبت واسناد استان کهگیلویه وبویراحمد در پایان از ناکافی بودن اعتبارات ثبت اسناد در جهت خدمت رسانی مطلوب به مردم خبر داد وگفت : در این زمینه مکاتبات متعددی با مسئولین استانی داشته ایم که تاکنون نتیجه نداشته است.

وی با بیان اینکه اعتبارات این اداره کل جوابگوی حجم بالای خدمات ثبت به مردم نیست گفت از استاندار محترم استان انتظار داریم که برای خدمت رسانی بهتر به مردم درزمینه اعتبارات مارا یاری کنند.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

همراه اول

گزارش تصویری

گردشگری

خبرگزاری های کشوری سایت‌های استانی