• تاریخ: 2021/09/14
  • شناسه خبر: 20034

انعقاد قرداد ۳۰طرح پژوهشی در راستای رفع مشکلات در دانشگاه یاسوج

آفتاب دنا: رئیس دانشگاه یاسوج از انعقاد قرارداد ۳۰ طرح پژوهشی در راستاى رفع مشکلات استان در نیمه اول سال جاری در این دانشگاه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،احمد عریان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰ طرح پژوهش ...

آفتاب دنا: رئیس دانشگاه یاسوج از انعقاد قرارداد ۳۰ طرح پژوهشی در راستاى رفع مشکلات استان در نیمه اول سال جاری در این دانشگاه خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،احمد عریان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰ طرح پژوهشی به مبلغ ۳میلیارد تومان با دانشگاه یاسوج منعقد شده است.
وی بیشتر این طرحهای پژوهشی را در زمینه های زلزله سی سخت، مقاوم سازی ساختمانها ، راه سازی ،نفت وگاز ،گردشگری ،کشاورزی و مسائل اجتماعی از قبیل خودکشی ، سرقت و موضوعات فرهنگى مرتبط با صدا وسیما دانست وگفت: پیش بینی می شود حجم قرارداد طرحهای پژوهشی با دانشگاه تا پایان سال ۱۴۰۰ از مبلغ ۵ میلیارد تومان فراتر برود.
دکترعریان افزود: ارتباط دانشگاه با صنعت در دانشگاه یاسوج رشد مناسبی داشته، اما با توجه به پتانسیل بالای دانشگاه، تا رسیدن به جایگاه واقعی فاصله داریم.
وی با بیان اینکه در سال ۹۶ تعداد۶ طرح پژوهشی در دانشگاه در حال انجام بود گفت: هم اکنون با فعالیتهای صورت گرفته ۱۰۰ طرح پژوهشی در دانشگاه یاسوج درحال انجام است که ۹۰ درصد طرحها مربوط به استان و ۱۰درصد مربوط به استانهای دیگر است.

رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه سخنانش اظهار داشت: دانشگاه امروز باید در خدمت مردم و جامعه بوده و برای رفع مشکلات مردم گام بردارد.
عریان خاطرنشان کرد: ارتباط مناسبی با بخش های مختلف برای رفع مشکلات استان و فراتر از آن شکل گرفته است.

رئیس دانشگاه یاسوج فضای کلی این دانشگاه را ، آرام، علمی و روبه رشد عنوان کرد وگفت: ظرفیت و پتانسیل دانشگاه فراتر از ظرفیت فعلی است و دانشگاهیان دانشگاه یاسوج تلاش می کنند که دانشگاه را به جایگاه واقعی خود برسانند هرچند هنوز تا وضعیت مطلوب خیلی فاصله داریم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست